Sizce götürmeli miyim (ACİL) ?

Arkadaşlar 2 aydır bodye gidiyorum kardeşim de gelmek istiyor ama daha yaşı 13 o yaşta gitmesi bana olumsuz geliyor gelişme çağında ama kırmak isitemiyorum sizce bodynin ona zararı olur mu? bilenler lütfen yazsn :)

Güncellemeler:
Boyu 171 kilosu 65

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Evet zararlı bu spora başlama yaşı 17+ en az.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Boyu kisa olur cunku agirlik altina gircrk mecburen. bide gelisim caginda daha bence goturme bir fizigi belirginlessin az bucuk otursun sonra gider

0|0
    0|0
  • Gelişme çağındaki çocuklara zararı vardır tabikii. Kasları zorlandığı için boy uzaması falan durur

0|0
    0|0
  • hayır ya sonra bizim okuldaki çocuk gibi bücür kalır o da o yaşta gittiğinden boyu uzamamış

0|0
    0|0
  • Götür götür boyu kilosu falan da iyimiş zaten bir şey olmaz

0|0
    0|0
  • Olmaz gotur çekirdekten yetişsin ;)

0|0
    0|0
  • Hayıır sakın boyu uzamaz

0|0
    0|0
    • İnternette halter altına girmediği zaman sıkıntı olmaz diye gördüm

• Çok detaylı bilmiyorum ana arkadaşlarımdan duyduğun kadarıyla soyledin uzmanına danış bence ki bırak çocukluyğunu yaşasın şimdi kuçuklere acıyorum geçen küçük yiğenimde makasla gobeğimi kessem dum duz olur mu abla diyordu gidişat kotu

• Allah yardım etsin :D

Erkekler Ne Diyor 7

• Olmaz. Yalnızca makinelerle ağırlıkları çok arttırmadan izole çalışır eklemlerini zorlamaz gayet de iyi olur 17-20 arası gerçekten antrenmana başlar.

0|0
    0|0
  • Olabilir. Sen en iyisi o a top oybak bol bol yuzmeye gotur basketbol oynak ama en onemlisi yuzme cok ciddiyum bol bol yuzmesi lazim hem boy hem kemik hemde kas gelisimi icin cok onemli

0|0
    0|0
  • Gelişme çağında bir çocuğa böyle bir şey yapmazsın umarım?

0|0
    0|0
  • Olur...

0|0
    0|0
  • Düşük ağırlıklarda dengeli bir şekilde çalışırsa zarar görmez

0|0
    0|0
  • boyu uzamaz ergenlikte götürme

0|0
    0|0
  • Gelişimini etkiler cüce kalır