Başını yastığa koyar koymaz uyumanın sırrı nedir?

Bazıları başını koyar koymaz uyur hatta kendi yatağına bile gerek yok okul sırasında, bir arkadaşının evindeki kanepede iş yerinde kestirmelik falan uyuyabilenler var. Fakat ben kendi yatağımdan başka yerde uyuyamadığım gibi yattıktan sonra en az 2 saat sağa sola dönerim yorganı başımın arkasına sıkıştırır, bacaklarımın arasına alır elimi yastığın altına sokar saçlarımı toplar tekrar pozisyon değiştiririm tek bir saç telim enseme veya yüzüme gelse bile uyuyamam sırtım bir santim açık kalsa uyuyamam . Napıcam ben :( neden rahat uyuyamıyorum? :(

Bir de günde 10 saat rahat uyurum ama derin rahat bir uyku değil bölük pörçük uyurum ve dinlenmiş olarak kalkamam.. kaliteli bir uyku uyuyamadığım için kaç saat uyursam uyuyayım uykuya doymuyorum oysa ben günde en fazla 5-6 saat uyuyup dinç uyanmak ve günlük işlerime daha fazla zaman ayırmak istiyorum.. Başlıkta sorduğum gibi başımı koyar koymaz uykuya dalmanın formülü var mı?

Bir de kim nasıl uyuyor geneli merak ettiğim için anket seçenekleri de ekledim

• Başımı yastığa koyar koymaz uyurum
    A seç
  • Saatlerce yatakta dönerim zor uyurum
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
1423

En İyi Erkek Görüşü

• binaural beats aç youtube dan.2 dk da gidersin ve derinnnnnnnnnn

0|0
    0|0
    • senin dinlediklerin var mı? kulaklık olmadan da dinleyebiliyor muyuz yoksa özel bir cihaz mı gerektiriyor?

• telkin olarak ne kadar faydalı bilmiyorum ama reklamlarda başarılı olduğunu söyleyebilirim.hepimizin unutamadığı bir çok reklam var çocukluğumuzdan beri.sen görüyor musun faydasını

• aslında henüz bunun cevabını bilmiyorum :S dinlemeye devam edeceğim en azından çok rahatlatıcı müzikler

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• Valla yatağın nasıl yatak olduğuna bağlı. Ev tatilatta idi, mecburi kanepede yatmıştım. Ulan dedim buna, belimde ağrı, kanepe desen sert bişi. Vay anam, bize gelen misafirler çile çekiyormuş meğersem dedim :)

Adam gibi yatak olacak. Ucuzuna kaçmayacaksın. Bence yatağı değiştir :)

0|0
    0|0
  • bı derdın var mı kafana taktıgın bırsey _? yataga gırınce ne dusunursun_? aklında fıkrınde bırsey varsaa. sıkıntın varsa o zaman uyku grmez gozunee. _? eskıden bende öyle ıdım 2 saat uyuymazdım döner durudumm. şimdi ise yataga bı gırıyım yeterkıı yorganı ceker ustumee aykalrımı hafıfı kısar sagıma döner gıderım hemen :D :D

0|0
    0|0
  • Bende uyuyamıyorum çok uykum yoksa ama kanepede çok tatlı uyuyorum sanırım kafada ki düşünceleri atıp uyumak bir şey düşünmediğin an uyuya biliyorsun :)

0|0
    0|0
  • iyi gece... uyumuşum bu kadar , iyi geceler bile diyemiyorum :)

sebebiyse heralde yüksek kolestrol ve trigliserid sahibi olmam diye düşünüyorum .

Sadece hemen uyumak için bunlara sahip olmaktansa sabaha kadar yorganla kavga ederim hergün daha iyi tabeee ...

Nacizane tavsiyem yatmadan önce çay içme nabzını yükseltecek filmler seyretme birde sıcak odada yatma buz gibi olsun ...

0|0
    0|0
  • Bende hep özenirim onlara ben dalana kadar yorgan yorganlıktan yatak yataklıktan çıkıyor

0|0
    0|0
  • uyuyamadığım zaman eski kitapları açıp ders çalışırım (uyumak için) eskiden kalma alışkanlık ne zaman ders çalışsam uykum gelir ve 10 dk sonra uyurum

0|0
    0|0
  • onun formülü tam olarak uykun gelmeden yatağa girme arkadaşım.bn de en fazla 3 5dakıka sonra uyurum.

1|0
    0|0
  • Rahat bir uyku uyumanın temel sırrı gün içinde geçirdiğin olumlu olumsuz olayların hepsini gömüp zihnini bunlardan arındırarak rahatlatmak ve nefes almasına yardımcı olmak.Bunu yaptığın taktirde deliksiz bir şekilde uykunun tadına varırsın.

1|0
    0|0
  • 25 yıldır ben de bulamadım bunun sırrını. Bazıları 1 dakika bile geçmeden uykuya daldığını der. Bunlara inanasım gelmiyor. En az yarım saattir uykuya dalma sürem. Sırrını bulursan bi haber ediver sana zahmet.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Spor yap bedenini yor bak nasıl bebekler gibi uyuyosun...

1|0
    0|0
  • vicdanının rahat olması

1|0
    0|0
    • ne yani uyuyamayanların vicdanını rahatsız edecek işleri mi oluyormuş hep?

• yok ya benim için öyle :D

• Sırrı kendini rahat hissetmektir.

1|0
    0|0
  • hayal kur en iyisi bende çok işe yariyo .P

0|0
    0|0
  • Varsa bi sırrı söyleyin bende uyuyayım.Bİ de uyursam çok horlarım

0|0
    0|0
  • yorulmak...

0|0
    0|0
  • ilginç... genelde kızlr koyar koymaz uyur, ama bizde nerdeeee saatlerce fink atarız yatakta

0|0
    0|0
  • uykum geldi mi uyurum, sızar gibi, hiç öyle debelenmem.

0|0
    0|0
  • uyku hapı al.

0|0
    0|0
  • 2 bira iç mışıl mışıl uyursun.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 14

• hiç öyle 5 dkda uykuya geçenlerden değilim. insan onları gördükçe imreniyor. ben saatlerce o tarafa bu tarafa döne döne zor uyurum.

1|2
    0|0
  • Valla ben uyumak için doğmuşum sanki, kafam yastığa değer 15 saniyede ben dalarım sanırım, çünkü hiç birşey hatırlamıyorum ...Uyumadan önce yoğurt ye ayran iç kitap okumayı dene ..

1|0
    0|0
  • O an ki ruh halime bağlı.Genellikle başım yastığa değmeden uyuya kalırım.Nadiren dua ettikten sonra hayal kurarken uyuya kalırım...Çok çok nadir olarak da uyuyamam sabaha kadar dönenir dururum.

0|0
    0|0
  • Zihnini kolay boşaltabiliyorsan hemen uyursun.

0|0
    0|0
  • hafızası olmayan kimselerdir. çok yorgun olsam ölüyor olsam yine de uyumadan önceki o akıl yürütmeler, kendi kendine sinirlenmeler pişmanlıklar sevinmeler utanmalar... insan olmak bu yüzden güzel yetişemediğin, yetinemediğin, akıl erdiremediğin, kontrol edemediğin bir hayat var ve sen payına düşeni dolu dolu yaşıyorsun. tüm bu yorgunluk, bu telaş o yüzden. bırak uykuların kaçsın. neye hasret kalırsan onun değerini anlarsın.

0|0
    0|0
  • Çok yorulmuşsam ve uykum varsa hemen uyurum.Bir de yatmadna önce pek bi şey düşünmemek gerk

0|1
    0|0
  • kafan rahat olacak aga... rahat degilse kicini bi oyana bi buyana sallaya sallaya sabahi zor edersin.

bakiniz: BEN

0|0
    0|0
  • ben uyurum her türlü

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • okadar cabuk uyurum ki nerde olduğumun bi önemi yok o derece tembelim.

1|0
    0|0
  • Başımı yastığa koyar koymaz uyurum

0|0
    0|0
  • 10 15 dk da uyurum yorgun olunca hemen uyurum

0|0
    0|0
  • Saatlerce yatakta dönerim zor uyurum.

0|0
    0|0
  • Bende sizin gibiyim çok streslı bir hayatım var ona bağlıyorum.Uyku ilacı aldım o bile uyutmadı benı. Buzdolabına votka şişesi koydum uyuyamadığım zaman kalkıyorum şişeyi dikiyorum bir kaç yudum uyku sersemı mışıl mışıl uyuyorum..

0|0
    0|0
    • hadi yaa.. şarap işe yarar mı acaba? ama bir de bunun uyanması var ben dinç kalkmak istiyorum

• Sersemletıyor. şarap daha kötü yapar ama bir kaç yudum etkilemıyor

Yükleniyor...