Başını yastığa koyar koymaz uyumanın sırrı nedir?

Gizli Üye
Bazıları başını koyar koymaz uyur hatta kendi yatağına bile gerek yok okul sırasında, bir arkadaşının evindeki kanepede iş yerinde kestirmelik falan uyuyabilenler var. Fakat ben kendi yatağımdan başka yerde uyuyamadığım gibi yattıktan sonra en az 2 saat sağa sola dönerim yorganı başımın arkasına sıkıştırır, bacaklarımın arasına alır elimi yastığın altına sokar saçlarımı toplar tekrar pozisyon değiştiririm tek bir saç telim enseme veya yüzüme gelse bile uyuyamam sırtım bir santim açık kalsa uyuyamam . Napıcam ben :( neden rahat uyuyamıyorum? :(

Bir de günde 10 saat rahat uyurum ama derin rahat bir uyku değil bölük pörçük uyurum ve dinlenmiş olarak kalkamam.. kaliteli bir uyku uyuyamadığım için kaç saat uyursam uyuyayım uykuya doymuyorum oysa ben günde en fazla 5-6 saat uyuyup dinç uyanmak ve günlük işlerime daha fazla zaman ayırmak istiyorum.. Başlıkta sorduğum gibi başımı koyar koymaz uykuya dalmanın formülü var mı?

Bir de kim nasıl uyuyor geneli merak ettiğim için anket seçenekleri de ekledim
Başımı yastığa koyar koymaz uyurum
Saatlerce yatakta dönerim zor uyurum
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Başını yastığa koyar koymaz uyumanın sırrı nedir?