Kapat

Yaptığınız genellemeler var mı?

Her daim istisnaların olduğunu bilir yinede genelleme yaparım.

Sizin yaptığınız genellemeler nedir?

Bu işi yapan insanlar genelde böyledir.

Şu tip insanlar genelde şöyle davranırlar.

O tip insanlar genelde şunu düşünürler.

gibi gibi.

Kamuoyuna arz edildi.

0|0
16|8

En İyi Kız Görüşü

• Genellemelerden kaçınırım. Nesnel olmak lazımsa yaparım arada.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 15

• "Genellemeleri severim, çünkü hata verirler.

Sahi, çok güzelsin bütün kızlar gibi..." demiş bir abimiz.

3|0
    1|0
    • Sevmedim ben o abiyi.

• Her daim kendisini yargılayan bir insanın beni yargıladığı zaman "inandığı" yada "doğru bildiği" şeyleri söylediğini düşünürüm. Doğru/Yanlış sonuç çıkabilir bununla değerlendirmem.

Hakim olmadığın sürece beni yargılama hakkını tarafına veriyorum.

Arz olundu.

• İnandığım ve doğru bildiğim şeyi merak ediyorsan, hislerim diyebilirim. Doğruluğundan emin olmasam bile, bir çok yanlıştan geri döndürdüğü aşikar.

Arzınız, hislerim tarafından himayeye alınmıştır.

Sevgiyle.

• Arada sırada kaçıveriyor ağzımdan,doğru değil tabi de.

0|0
    0|1
  • evet yapıyorum genelde bu genellemelrim kadın erkek ilişkilerinde oluyor misal kadın değilmi hepsi böle erkek değil mi hepsi böle diye bnun farkına vardım yanlış olduğunun artık yapmıyorum.

0|0
    0|0
  • oturma organı yere yakından uzak durucaksın

balık burcundan uzak duracaksın (dişisi de erkeği de evlerden ırak)

aslan burcunun önünde hizaya geleceksin yada ondan da uzak duracaksın (aslan değilim)

0|0
    0|0
  • yaa genelleme değilde bende şu huy var birini sevmezsem hiç sevmiyorum ne yapsa sürekli yeriyorm o insanı..

0|0
    0|0
  • bazı insanların içi yüzünden okunuyo ya da ben anlıyorum bilmiyorum, yanılmışım iyi biriymiş diyorum hoop bi şey oluyo gösteriyo içini, %90 bu böyle, genellemeyi hakediyo..

0|0
    0|0
  • erkek milleti değil mi hepsi aynı :))))))

0|0
    0|0
  • Akrep burcu insanı en ateşlisidir abicim eğri oturup doğru konuşalım.

Ben neden balık burcuyum yaa !

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmaktan her zaman kaçarım. Yapanlarada cevap dahi vermenin boş olduğunu düşünürüm.

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmak istemesemde bazen oluyor toplumda 10/8 ı aynı ıse genelleme absurt durmaz...

0|0
    0|0
  • Evet, Araplara ve Slavlara karşı aşırı ırkçıyım benim genellemem bu

0|2
    3|2
    • Neden? Neleri hoşuna gitmiyor?

• Bana burada sorulan yaptığım genelleme, neden yada ne için yapıldığı seni ilgilendirmez. Türkler de müslüman, Germenler de hristiyan fakat nefret etmiyorum!?

• Benimde ırk ayrımı yapan insanlara genellemem var, o bakımdan ilgilendiriyorsun canım.

Hayır yani anlamadığım, savunduğun görüşün neden detaylarını da vermiyorsun? İnsanlar, özellikle bu tür bangır bangır savunduğu düşüncelerini belirtirken betimleyicilikten kaçmazken; senin bu denli insanların kafalarında soru işaretleri bırakman çok ilginç.

Neyse, aldım ben cevabımı.

• Vurdumduymaz erkekler.

0|0
    0|1
  • Elimde olmadan kürtleri genelledim geçen. Bi anda çıktı ağzımdan. Bilinçaltıma nasıl sığışmışsa demekki.

0|0
    4|2
    • ne çıktı çingen ağzından kamuoyu merakla bekliyor :)

• bi dilin konusabilmesi icin bi ulkeye ait mi olmasi lazim? bu kadar cahilce bi onermeden sonra tartismayi kesmekten baska bi care birakmadin bana. ama bil ki senin yaptigin sevdigin vatana ihanet etmek. dusman cogaltarak vatan hizmet edilmez. bu vatan icin herseyini verebilecek bicok kurt taniyorum. vatan sevgileri senin gibi lafta degil ayrica

• Bir dilin konuşulması ile alakayı nerede kurdun yazdıklarımdan?

Ben sana net bir soru sordum.

Bir insan belirli bir milleti sevmek zorunda mıdır? diye

Değil dedin ama hala arkasından şöylede böylede diyorsun.

Sevmek zorunda değilsek, değilizdir.

Yok zorunda değilsiniz ama şöylede böylede diye sevmek zorundasınıza bağlama.

• Vermişim cevabı.

0|0
    0|0
  • Bana kızıcak bu sitedeki üyeler ama genelde bu sitede arkadaşlık isteği yollayan erkekler genelde sapık çıkıyor ..

1|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 8

• kadinlar dedikodu yapar gibi bi dusunce olustu bende. cok dile getirmiyorum ama oyle goruyorum maalesef.

bi de cok sevdigim dunyanin en kisa fikrasi: iki kadin yanyana sessizce oturuyorlarmis var :)

1|0
    0|0
    • Alakası yok. Sevdik, kürt Türk kardeştir dedikte noldu. Adamlar tepemize çıktı. Taa nereye kadar geldiler. İstanbula almayacaklardı aslında bunları. Bide gurur duyarcasına kürtçe konuşuyorlar. Sevmiyorum. Sevmek zorunda değilim.

• Kürtçe hiç bi ülkeye ait olmayan bi dil, ve resmi değil. Evet bu yüzden konuşamazlar!

• bi dilin konusabilmesi icin bi ulkeye ait mi olmasi lazim? bu kadar cahilce bi onermeden sonra tartismayi kesmekten baska bi care birakmadin bana. ama bil ki senin yaptigin sevdigin vatana ihanet etmek. dusman cogaltarak vatan hizmet edilmez. bu vatan icin herseyini verebilecek bicok kurt taniyorum. vatan sevgileri senin gibi lafta degil ayrica

• ben yaparım... ırkçılık yapanlar zavallı birer beyinsizdirler ve insanlıktan zerre nasip almamışlardır. bu kadar da netim

1|1
    0|0
    • 3-5-7. Hepsi bi müddet sonra 'bize bayrak versinler' muhabbetine götürüyor. Bana Türkiyeyi seven adam lazım. Mesela senden örnek verelim, neden kürdüm diyorsun? Sen kürt değilsinki, TC vatandaşısın. Ve bu nedenle Türk oluyorsun. Ben mesela. Irkıma bakarsan taa göçmenlere kadar gidiyor, ama ben Türküm diyorum. Falan filan. En basit örnek kendinizsiniz aslında.

• Allah akıl fikir versin :))) başka da bi şey demiyorum

• Kızlar Şeytandır :)

0|0
    0|0
  • lazlar genelde çok konuşur

sakallılar yobazdır

esmerler serttir

sarışınlar yumuşaktır

mavi gözlüler tehlikelidir nazar değdirir

allah ve namazdan çok bahseden gösterişçi münafıklardır

0|0
    0|0
    • allah ve namazdan çok bahseden gösterişçi münafıklardır. bunun mantigi var mi? Allahtan namazdan en cok efendimiz bahsetmistir. onu hesaba katip konus bence. ayrica Allahi anlatmak her muslumanin uzerine farz sen munafik gorsende gormesende

• düşük bel giyip külodu gözüken göründüğünü bile bile tisörtünü çek pas gibi dakka bi aşşağı çeken kız orjinal yolludur...

0|0
    0|0
  • Yaftalama yapmam ama dikkat çekmeye çalışan küflenmiş beyinli insanlara direkt dingil kelimesini söylerim.

0|0
    0|0
  • Genellemelerle düşünür, detaylarla yaşarız.

0|0
    0|0
  • Memurlar hakkında deli gibi genelliyorum.

Bi' de ırkçılığı sevmem ama... İşte öyle.

0|1
    2|1
Yükleniyor...