Ciddi bir ilişkide yaş farkı ilişkiyi ne kadar etkiler?

bence çok fazlasıyla etkiler diye düşünüyorum kendinden yaşça büyük insanlarla çıkan insanlarında menfeat peşinde olduklarını düşünüyorum yani bana kalırsa bir kadınla erkek arasında 2 yaştan fazla olmamalı kadında büyük olabilir erkekte ama 2 yaşı geçmemeli.. şahsen 22 yaşında olmama rağmen 20 -yada 24 yaş ararsı erkekleri terch ediyorum .. yani davul bile dengi dengine vurmalı siz ne düşünüyorsunuz? kendinden yaşça büyük insanlarla çıkan insanların amacı genelde paramı?

Güncellemeler:
bu arada erkek buyuk olmalı demeyın genc bır erkek varken neden yaslı erkek tercıh edılır yorumu sıze bırakıyorum:)

0|0
12|31

En İyi Erkek Görüşü

• Oha ya nihayet benim gibi düşünen biri çıktı ya ben bu konuda çok katıyımdır ve kendinden büyük veya küçük biriyle ilişki yaşayan insanlara ayrı bir gözle bakan bir insanımdır kişilik meselesi yani insan olgun birisiyle birlikte olmak yerine birlikte olgunlaşmalılar hayatla ilgili tecrübelerini birlikte edinmeliler ben böyle düşünüyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Hayatımda bir düzen oturtana kadar çok uğraştım ve şimdi 29 yaşındayım . Evlenmeyi düşüneceğim kişinin ise 20-25 yaşları arasında olmasını istiyorum, şöyle 200 kişiyle çıkmamış , herşeyi yaşamamış , yüzünde neşesi olan ,benimle yaşayacak bişeyleri kalmış olan , gen güzel birisi . Kişisel tercihimdir. Olayları illa menfaat ve paraya kısıtlamamak lazım , bazı erkekler yardım etmeyi , bazı kadınlar ise yardım edilmeyi sever . Bunu sağlamanın en kolay yollarından biri ise yaş farkı . Bu tür insanlara bi dünya para versen , kendi yaşındaki birisiyle evlenmez . Zaten hayat birbirine destek olmak değilmi ? Kendine en iyi kimin destek olabileceğini düşünüyorsan ona evet diyeceksin , matematiksel hesap yapmaya gerek yok , hisler önemli .

Tahminim sen biraz fazla hesap kitap yapmışsın neyin nasıl olması gerektiği konusunda , baya da geyik , birden karşına 35 yaşında biri çıkarsa ve ona sırıl sıklam aşık olursan , ozaman fikrin değişebilir :)

0|0
    0|0
  • 25-30 yaş arası erkekler okulunu askerliğini bitirmiş işine girmiş tipi kılığı iyice oturmuş olduğu için hatun kişilere en çekici bu yaş aralığında gelirler.

22 yaşını örnek alıyorum ve başlıyorum yazıya ;

ortalama türk hatunu 22 yaşında evlilik potasına girer.Toplumun gizli elleri yavaş yavaş bogazına yapışır.Okulda bitti kızım eee napcan şimdi.Eldeki sevgiliye bakılır unide lisede buldugu adam kendisiyle yani 20-22 yaş arasındaki bir er kişidir arkadasıyla playstation oynar hala gezme derdindedir hayır öyle olmasa bile herif daha askere gidecekte iş bulacaktaaaa hey yavrum hey.

Bu yüzden cogu erkişi universite bitimini takiben terkedilir :D(ilişkiyi başlatanda bitirende kadındır sevgili saf cinsiyetdaşlarım genelde ihale erkek üzerine bırakılır ya neyse )

aşk sevgi zırt pırt hikaye.Herkes bulabileceğinin en iyisini bulduğunu / birdaha böyle bir dişi/erkek bulamayacağını düşündüğü andada aşık olur gider.

Cok kandırıyoruz kendimizi ya hu.

Not: Şimdi sizin önünüze daha iyisi çıkmadı diye genellemeyi bozmayın :D

0|1
    0|0
  • Bu çıkar amaçlı beraberlik konusunda bence çok fazla ön yargılısın. Aradaki yaş farkı çok olmasa iyi olur ama gönül bu yaş baş durum para pul dinlemez kesinlikle buna emin olabilirsin. Yarın birgün bu durum başına gelirse daha iyi anlarsin söylediklerimi bence gönül işleri konusunda kesinlikle büyük konuşmamak lazım

0|0
    0|0
  • Ben yaşlanınca oda yaşlanacak. E ben ne anladımki bu evlilikten. En fazla 10 yaş olmalıdır.

1|2
    0|0
  • hiç farketmezzzzzzzzz. bana göre tabi. insanlara göre değişiyor bu iş. bazıları genç olsun çıtır olsun diyor. bazıları olgun olsun aklı yerinde olsun diyor. bazılarıda benim gibi insan olsun yeter diyor :)

0|0
    0|0
  • bu konudaki en önemli etken kadınların genellikle yaşlılık belirtilerini daha erken göstermeye başlamalarıdır. bu yüzden de toplumda genel olarak erkek biraz büyük olmalı görüşü yaygındır ve bence de gayet mantıklıdır. bence ideal durum erkeğin 5-6 yaş büyük olmasıdır. bununla beraber aşk denilen mefhumun yaşı tabiki olmaz çünkü aşk görüntüden ve libidodan beslenir.

0|0
    0|0
  • Yaşın hiç önemi yoktur, bence kaçırdıkların farkında değilsin.

0|0
    0|0
  • yaşça büyük olana diş geçiremiyorsunda ondan sanırım böyle konuşuyorsun ne oldu kaprislerini mi yutmadılar .. :) ya da atarlarını mı çekmediler ...

menfaat içinde koşanıda vardır koşmayanıda .. kriterlerini sabit noktalara dayama istersen .

dediğin gibi tercih meselesi bu nedenle kimle mutlu isen oralarda dolaşman en iyisi

0|0
    0|0
  • Senden 2 yaş küçük birini sen taşımalısın cesaretli birisin.

Dayım şöyle der; en az 5 yaş fark olmalı. Annem babamdan 1 yaş büyük ve kaç senedir evliler. Sen istersen olur. Bu durunmu sağlamak ve çıtır erkek olsun istiyorsan (kastım küçük yaştan dolayı, yoksa çıtır yaşı ilerlemiş erkekte çok var)maddi durumda iyi olmalı.

0|0
    0|0
  • Yapmayin Allah askina yaş farkının hiç bir önemi yok düşüncelerinizi uyduğu biriyle gül gibi bir hayat yaşarsınız. Amcam 8 yaş küçük biriyle evlendi ve çok mutlu kısaca karakter meselesi diyebiliriz

0|1
    0|0
  • genç erkek varken yaşlı erkegin tercih edilmesi yaşlı erkegin zengin olması halis toprak 60 yaşına sevgisli 23 mehmet ali erbil ve daha niceleri

0|0
    0|0
  • Aşkın yaşı yoktur..

0|1
    0|0
  • Çok ta etkileyeceğini sanmıyorum,23 yabındayken 19 yaşında kızla çıktım hiç sorun yaşamadım.Beni bozmaz benden büyük kızlada çıkarım,yeterki dış görünüşü çok ta belli etmesin

0|0
    0|0
    • 23 yaşındayken 19 yaşında kızla çıkmaktan daha doğal ne vardır ki ? ben 29 yaşındayım 2 senedir çıktığım sevgilim şuan 19 yaşında.. :) Ve herşey çok güzel gidiyo..

• Sİzin adınıza sevindim.

• çıtır erkek diyor hatun ateşli oluyomuş öyleleri :p

0|0
    0|0
  • erkekler daha gec olgunlasıor denır evet bır nebze dogru ama olgun dedıgımız kadınları da goruyoruz gercekten onlarında gec olgunlastıgını dusunuyorum kucuk bır ıstısnai kısım var onları ayırıyorum...

0|0
    0|0
  • bence yaş farkının hiçbir önemi yok önemli olan kafaların uyuşması birlikte iyi vakit geçirmeniz mesela benim kız arkadaşım benden tam 10 yaş küçük 2 senedir birlikteyiz ve her anlamda çok iyi gidiyoruz.. problem yok yani..

0|0
    0|0
  • Bencede ilişkide yaş çok önemli

0|0
    0|0
  • ben kendımden 7 yas buyhuk bı mkadın ıle beraberdım mesela duzgun bırısı olmaya calıssaydı evlılık dusunmustum ama olmadı yanı bana gore askın yası yoktur + akıl yasta degıl bastadır

0|0
    0|0
  • bence uyuma bağlı arkadaşım ama çok fazla yaş farkı da olmamalı haklısınmesela 10 12 yaş farkı olanlar var

0|0
    0|0
  • ciddi ise hiç bir şekilde etkilemez

0|1
    0|0
  • Bence ilişkide yaş önemli değil kafaların uyumu önemli

0|1
    0|0
  • 20 yıl sonrasını düşünsene...

0|0
    0|0
  • yaşın farkına bağlı :) en fazla 6 yas olmalı

0|0
    0|0
  • 4-5 yaş ideal yaş farkı bence.

0|0
    0|0
  • ben şansımı 1 yaşla kaybettim o zman :(

0|0
    0|0
  • en fazla 10 yaş

0|0
    0|0
  • haklısın düşüncende aynı yaşta olmak iyi bence en fazla 2 yaş büyük olmalı

0|0
    0|0
  • bende 20 yaşındayım ;)

0|0
    0|0
  • buna yaş farkı diyorsan yanılıyorsun.1-2 yaşa yaş farkı denmiyor

0|0
    0|0
  • bencede yaş farkı baya varsa arada menfaat aşk dan daha ağır basar yani genç erkekde tercih meselesi tabikide erkekler bayanlara göre daha geç olgunlaşır ir bayan yönetmek istiyosa genç erkek tercih edebilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Erkeğin büyük olması bana daha doğru geliyor,bence erkekler daha geç olgunlaşıyor...

En az iki yaş olmalı,daha fazlada olabilir...

0|0
    0|0
  • Yanlis düsüncen.ne yani iki kisi birbirini severse ve aralarinda misal 3 yas var diye, yok aramizda 3 yas var, sevemeyiz mi diyecekler. Yapma Allah askina. Hz. Muhammed le Hz. Hatice nin yas farkini napalim, buna ne diyelim yani simdi? Belli ki henüz 20 li yaslarin basindasin, zaman gectikce bu düsüncenin ne kadar lüzumsuz oldugunu sende göreceksin. Ha cikar iliskisi yok mudur, vardir, ama genelleme yapmayalim,her koyun kendi bacagindan asilsin bence

0|1
    0|0
  • bizim aramızda 3 yaş var yeterli bence

0|0
    0|0
  • Sevgilimle aramızda 5 yaş var ve 4 senedir beraberiz, evliliği düşünüyoruz ve çok mutluyuz.

0|0
    0|0
  • arada en az 3 yaş olmalı

0|0
    0|0
  • bence hiç alakası yok aşıksan yaşın önemi olmaz paraylada mutlu olunmaz sadece iyi bir kariyerinin olması önemli parasının olması veya olmaması sana bişey kazandırmaz para mutsuzluktur

0|1
    0|0
  • Sevqilimle aramda 7 yaş var ama kesinlikle menfaat ilişkisi değil yaşımızı bilmeden qöz qördü qönül sevdi ama bu hiç sorun olmadı..

0|1
    0|0
  • Sevgilim benden 10 yaş büyük ve gayet mutluyuz. Yaşın bir önemi yok.

0|1
    0|0
  • 10 yaşa kadar makbul diyorlarl

0|0
    0|0
  • Akranlarım ve kendimden 1-2 yaş küçükler benim için daha iyi.Büyük kesinlikle istemem.

0|0
    0|0
  • anlaşmaya bağlı

0|0
    0|0
  • bence erkek büyük olmalı ve yaş farkı 5 i geçmemeli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...