Ev arkadaşımla geçinemiyorum. Çözüm önerisi olan var mı?

bi arkadaşımla eve çıktık. Eşyalarını satın aldık. Temmuzdan bu yana da kirasını ödüyoruz. Bir yıllık tüm yakıt parasını da peşin ödedik.

Ev benim okula uzak, onunkine yakın, evi tutarken böyle bi fedakarlık yaptım.

Yalnız adamla anlaşamıyorum. Evi temizlerken, gereken eşyaları alırken, bulaşık vs yıkarken yardım ettiği yok. arada da cins cins hareketler yapıyor, alakasız şeylerden tartışma çıkarıyor.

"Annemin getirdiği reçel kavanozuna neden turşu koyuyorsun?" diye soracak kadar mal birisi. Ulan reçel bitmiş koyduk işte.

Genel tartışma ciddiyeti bu kıvamda. bi gün çakıcam yumruğu hoşaf edicem ağzını yüzünü o olacak.

Anneme- babama da sordum çıkıcam evden filan diye, "o kadar para verdin (ortalama 1200tl) temizledin ettin, eşya aldın vs şimdi çıkma, yıl sonuna kadar idare et" dediler. Arkadaşlar, abim falan da yurda çıkarsan rahatın bozulur, "sen idare et yıl sonuna kadar o kadar ödemişsin ziyan olmasın, evin içinde görmezden gel, yemeğini kendin yap kendin ye, odana çekil muhattap olma" dedi.

Ben hala evden çıkıp başka bir eve veya yurda çıkma taraftarıyım. Hata yapmaktan korkuyorum. Sizin de bir öneriniz var mı? Sizce ödediğim para, verdiğim emek sonuna kadar kullanılması mı gerekir?

Çok ciddi sıkıntıdayım, ciddi cevaplar verirseniz sevinirim.

0|0
8|2

En İyi Erkek Görüşü

• İlk başta anlaşmadın mı bulaşıkları yemeği beraber hallederiz diye?Ve sen bu çocuğun ilk başta cins olduğunu bilmiyor muydun?Kendini düzeltmeye çalışsa bile olmaz, üniversite geçmez onunla..Bence yurda veya başka biriyle başka bir eve çıkmalısın.

0|0
    0|0
    • hocam, işler başta anlaştığın gibi devam etmiyormuş açıkçası. ben de evi birlikte temizleriz, birbirimize koltuk çıkarız şöyle yaparız böyle yaparız diye anlaştık ama olmadı.

• O zaman yeni birini bulana kadar yurtta kalırsın.İdare ederim diyorsan evde devam et ama bence uğraşma, çık gitsin.

• Teşekkürler..

Kızlar Ne Diyor 8

• sonuna kadar kullan aileler zaten kendilerinden fedakarlık edip gönderiyor sizleri okula bunu sonuna kadar kullan sana ve hayatına zarar vermeyecek bağımlılıkları ve kötü yaşantısı yoksa idare et yıl bittiğindede eve çıkma yurt kadar rahatı yok.ev temizleme derdi yemek derdi yok ben yurtta kaldım hatta devlet yurduydu daha sosyal ve daha rahat edersin problem yaşarsan odanı değiştirirsin bu yıl idare etmeni öneriririm.

0|0
    0|0
  • Bence ev arkadaşınla oturup konuşmalısın bu meseleyi.Bi' anda silip atmak da kolay olmaz.

0|0
    0|0
    • aslında detaylı anlatamadım burda. ama öncesinde bi kaç defa konuştum. ben de anlayışsız odun birisi değilim ama adam öyle napayım? konuşmak fayda etmedi anlayacağın.

• Son kez uyar, eğer sana yardımcı olmuyorsa bırak kalsın tek başına.Bi yer bulursun elbet.

• Öğrencisin sanırım :/ üniversitedeyken çok duyardım böyle sorunlar :/ rahat gamsız duyarsız olmaya çalış.. idare et yıl sonunaçok vardaha anlaşmaya çalış konuşarak kavga başlarsa çookçok kötü olur sakınn vurma.

0|0
    0|0
  • fazla takintisilisin yurttada anlasamazsin kimseyle.

0|0
    0|0
  • Ozaman sadece kendi işini yap onun işlerini bırak kendi halletsin.Tartışmaya girme aa pardon unuttum de yinede bildiğini okumaya dvm et

0|0
    0|0
  • bence parani ziyan etme sonucta ev ikinizin ortak odana cekil odanda takil yemegini kendin yap ye mutfagi sadece kendi dagatigini topla muhatap olma gitmek istiyosa o gitsin

0|0
    0|0
  • maddi durumun iyiyse salla gitsin çık

0|0
    0|0
  • sende ayır tabaları esyaları ye yemegını kendı tabakları pıs olsun hatta tabakları bardakları odanda sakla en azından senınkılerı

kuallanmasın yıka odana koy yıne olacak bu :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• başka eve taşın daha iyi

0|0
    0|0
Yükleniyor...