Sakal çıkmasının boy uzaması ile bir alakası var mı?

sakal çıkmasının boy uzaması ile bir alakası varmı?sadece bilgili olanlar cevaplasın.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Hem sakal gibi cinsiyet özellilklerin testosteron ,hem de boy uzaması gibi gelişim özelliklerin hipofiz , zamanı geldiğinde kromozomlarındaki kodlamaya uygun olarak çalışacak ve gereğini ergenliğin süresinde yapacaktır. Bunları yavaşlatman , hızlandırman mümkün değildir. Genlerinde ortak aktarım sonucu kodlama her ne ise o gelişime ulaşacaksın, dolayısı ile bir arkadaşın dediği gibi anne baba boy ve zamanlamalarına yakın veya geçkin bir sonuç olacak.

Boy konusunda, ergenlik döneminde yapacağın spor çeşidi katkı ya da baskı sağlar. Basket uzamanı artırır, halter uzamanı durdurur.

Sakal ve boy'un direk ilişkisi yok, bunlar vucudun farklı kulvar işleridir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hayır,yok.

0|0
    0|0
  • nasıl bı bag kurdun aralarında anlamadım..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• arkadaşım sakal çıkması ile boy uzunluğu arasında oransal olarak hiçbir alaka yok. bunlar seks karakterleri ile alakalıdır. ergenliğe girdiğin zaman birincil seks karakterlerin oluşmaya başlar mesela boy uzaması, koltuk altı ve genital bölge kıllanmaları birincil seks karakterleridir. ergenliğin sonuna doğru da ikincil seks karakterleri oluşmaya başlar bununda en iyi örneği sakal çıkmasıdır. ergenlik biterken sakal çıkar, boy uzaması durur. yani sakalların belirginleşmesi demek; ergenlik bitiyor boy uzaması durdu demektir.

0|1
    0|0
  • Sakalların tam olarak belli olmaya başladığı zaman, boy uzaması durur.Ama nedeni, sakalla boyun alakalı olması değil, tesadüfen aynı zamanda oluyor ikisi de..Onun dışında benzerlik yok.

0|0
    0|0
  • boy uzaması ile bir alakası olduğunu sanmıyorum sadece kıl erkek vücudunda kas yapısını önemli düzeyde etkiler.. kas gelişimi yani..

0|0
    0|0
  • alakasız bence

0|0
    0|0
  • alakası yok

0|0
    0|0
  • Hiç bir alakası yok ikisi de farklı hormonlar

0|0
    0|0
  • ne alakası var ?o zaman benim boyumun 1.70 olması lazımdı :D