Erkekler neden futbolu çok sever?

çok sever ne zevk alıyorsunuz bir türlü anlamam.Mantıklı bir cevabı varmı bunun

0|0
8|33

En İyi Erkek Görüşü

• Ben sevmiyorum, ne yapacağız ? :) Erkekleri kalıplara oturtuyorsunuz o tamamen yanlış bir kere. Türk erkekleri dersen anlarım, ama "erkekler" çok geniş bir kavram. Bizim ülkemizde futbol yaygındır, ABD'de basketbol, x ülkede ... Kısacası kimin neyi sevdiği değişir. Ama niye "çok sever" kısmına gelirsek. Bir nevi rekabet, ibir nevi arkadaşlarla zaman geçirmeye bahane, bir nevi de imrenmedir spor müsabakalarını izlemek. Kadınlar nasıl pembe diizi izlemeyi seviyorsa ve duygulanıyorsa, erkekler de bu tarz şeylerle vakit geçirmeyi sever. Çünkü erkek doğası gereği yaşamı boyunca rekabet içindedir ve spor müsabakaları da rekabettir. Bir nevi kendini bulur yani içerisinde izlerken.

1|1
    0|1
    • Saygı duyarım.Ama genel anlamda bu spor daha çok erkeklerin ilgi alanına girer başlık o yüzden :)))

Erkekler Ne Diyor 32

• Bunun cevabını belkide futbolu sevenden değil , sevmeyenden daha iyi alırsın .

Futbol takım oyunudur , iki farklı takımın karşılaşmasıdır , çarpışmadır , mücadeledir.

Kısacası savaş simülasyonudur , yönetimdir , Savaş olan bu hayatta zafer erkekler için önemlidir ,zaferi kazanmak için insanlar arasında koordinasyon sağlama becerisini çalışabileceğiniz yegane yerdir .

İletişim , zamanla yarışma ve bedeninizi olaya tüm bunları düşünürken verip veremeyeceğinizi test edebileceğiniz bir yerdir.

Kısacası kimseye çaktırmadan savaşçılık oynayabileceğiniz harika bir bahanedir .

En can alıcı kısmı ise , bu olayları iyice öğrenmiş kişiler futbolla pek ilgilenmez , hayatla ilgilenir :) . Biraz da zevk meselesi , çok olumsuz yorum almayalım :)

0|0
    0|0
    • Zevkler ve renkler tartışılmaz ve elbette ama anlamaya çalışıyorum diyen birine ters cevap verilince doğal olarak olumsuz yorumlar meydana geliyor.Tşk ederim vakit ayırıp cevapladığınız için

• Siz alışverişe gidip orayı burayı dagıtıp stress atıyosanz bizde futbolda sövüp keyif alıyoruz stress atıoruz :)

0|2
    0|1
  • su an fb macı var ama cok sıkıcı geldi bana cogu erkek sever ama ben daha cok formula 1 motor yarısı basketball olabılır tenis te

0|0
    0|0
    • Trt ye geçmeden önce formula seyrederdim artık koptum tv vs ilgimi çekmiyor.

• wow harikasın bu kadar teseduf olur bende reno zamanından beıdır tabıp ederim 2005-06 sampiyonu ewet ferraride artık umarım bu sene sampiyon olur ferraride seneye 1.6 turbo motorlar gelıcek cunki kendısının twit heseabı takıp edebilin link

• hehe loca az gelir padok pit alanından izleriz mekanikerlere yardımcı oluruz :)

• var. öğretilmiş çaresizlikten :)

0|0
    0|0
  • milli maçların haricinde pek ilgilenmiyorum..

0|0
    0|0
  • halı sahada maç yapmanın, pes oynamanın, tuttuğun takımın maçlarını izlerken keyif almanın, ofsaytın ne olduğunu size sabaha kadar anlatsak anlamazsınız. denedim başaramadım :))

0|0
    0|1
    • prison break konusunda ilk defa aynı fikirde oldugum biri ile karşılaştım :))

bu arada sabah olmuş:) artık yatayım ben iyi geceler yada iyi sabahlar mı desek bilemedim :))

• Bende 1 saat sonra yatıyorum sizede iyi geceler :)

• bende anlamıyorum.. (yoo yoo gay falan değilim)

0|1
    0|0
    • Sanki anlamasada seyretmek zorunda hissediyor bazıları.Erkeklerin gövde gösterisi gibi olmazsa adam yerine koymuyorlarmıdır nedir

• seyretmek güzel..denemedim,denememde rezil olurum..

• mesela bn galatasaraylıyım, GS maçı alınca diğer renkdaşlarım gibi "Yendik" kaybedınce " yenildik" deriz takım yendi demez kimse.Takım aslında kişinin kendisi gibi olmuştur.Sidik yarışının gelişmiş hali de diyebiliriz.Ego tatmini heyecan taraftarlık tuttuğun tarafın senin öngördüğün şekilde güçlü olması , diğerlerini yenmesi.HAKLI çıktığının ispatıdır

bence psikolojik olarak böyle

0|1
    0|1
  • sen bana 20 santim topukla yuruyemedigi halde yurumeye calismayi, bir yere gitmeden once 2 saat hazirlanmayi, 1 gunluk tatile 2 bavul goturmeyi, cicek bocek sevmeyi vs (daha cok varda mokunu cikarmayalim) acikla bende sana neden futbol acikliyim

0|2
    0|0
  • Ben sevmiyorum, oynamayı da bilmiyorum. Bu konuda yeteneksizim. Tuttuğum takım var ama futbol ile ilgili değilim..

0|1
    0|1
    • Bak bu ilginç

• Herkes aynı şeyi söylüyor. Futbol ile en yakın temasım Playstation'da oluyor. Sadece konsolda oyun olarak oynamayı severim. Yaklaşık 4 yıldır da stadyumda maç izlemiyorum, gittiğimde de arkadaşlarımla beraber olmak için gitmiştim

• Erkekler derken hepsi sevmez benim gibi yani fanatik değilim milli birde derbi maçı hariç pek izlemem uzak doğu sporları birde voleybol ;)

0|0
    0|0
  • mantıklı cevap mı ıstıyosun al o zaman

erkeklerın sevdgı zevk aldıgı herseyı anlamak zorunda degılsınız tamam mı ?

bazı seylerın ne oldugunu anlamak ıdrak etmek ıcın dogru dusunen bı beyınden fazlasının olması gerekır.

senın bızım neden futbolu sevdıgımızı anlaman ıcın vucudundakı testesteron sevıyesı bızımkıyle aynı olmalı..anlatabıldım umarım ?

0|1
    0|0
    • Neden bu kadar saldırganca cevaplar yazdığınızıda hiç anlayamıyorum.Kelime haznenizmi dar yoksa insan gibi konuşmayı geliştirimedinizmi.Sen "herseyı anlamak zorunda degılsınız tamam mı " diye aklınca bana haddimi bildirirken bak aşağıda bir çok insan terslemeden gayet mantıklı cevaplar yazmayı becermiş.Umarım bende anlatabilmişimdir.

• ya ben orda duzgunce fıkrımı yazdım anldın mı? zaten ben duzgun yazdıgım ıcın ve duzgun bırı oldugumu fark ettıgın ıcn bana cevap olarak bole seyler yazdın bunu sende bılıyorsun..ayrıca dedıklerımın sonuna kadar arkasındayım..bı ınsan herseyı bılemez..hıssedemez

• Neyse o senin yorumun benim ne düşündüğümü bilemezsin ve dikkat edersen senin gibi kendini düzgün zannedenlere ve senden farklı efendi cevaplar yazanlara cevap verdim.Ama bu iş çok uzadı hayırlı akşamlar ne sen benim fikrimi ne ben senin fikrini kabul etmez zorundayız.Ayrıca ben sana cevaplar yazarken senin için kulp takmadım hiç.Gereksiz bir kısır döngüye giriyor artık

• İddaa'dan para kazanıyorum hepsi bu saygılar.

0|3
    0|0
  • Henüz İsviçreli bilim adamlaından bir açıklama yapılmadı.

0|0
    0|0
  • bende anlamıyorum sacma geliyo.

0|0
    0|0
  • Futbol erkeklerin vazgeçilmezidir.İnsanin kalbinden geliyo ayni aşık olma gibi bişey buda :) anlatilmaz yaşanir hele fanatiksen tamam takimin maça cikdigi zaman aklın hep takimda oluyor değişk yani futbol sevgisi

0|1
    0|0
  • sosyolojik bir durum medyanın erkeklere empoze ettiği birşey hep sitkom dizilerde iyi ve yakışıklı aile babaları kesin koyu bir taraftar oluyor örneğin

1|0
    0|0
  • bende bunu anlayamıyorum sanki ülkedeki tek spor futbol bütün yatırım ve herşey sporla ilgili futbol üzerinden dönüyor tam küfürlük :@

0|1
    0|0
  • Milli takım maçları hariç ilgilenmiyorum, laf olsun diye takım tutuyorum topla oynan sporlardada sadece voleybol oynarım, özellikle plajda olanından

0|1
    0|0
  • Git amerikaya kanadaya bak akdinlar erkeklerden daha cok futbol oynuyo. Yakisiyo da keratalara.. Oyle oturdugun yerden got buyutmekle olmuyo bacim o isler..

0|1
    0|1
    • Yaa siz ne kadar terbiyesizsiniz.Alt tarafı merak ettiğim bir soruyu sordum illa hakaret neden.İnsanca yazmak aklı kullanmak yokmu sizin kitabınızda

• Aynen keşke sabah sabah keyfimi kaçırmasaydın.Madem beğenmedin hiç cevap vermeseydin

• Ozur dilerim gerginligimi sana bosaltarak rahatlamaya calistim galiba. Sen bana bakma bu sabah tersimden kalktim. Senle hic alakasi yok. Bu arada bir sir, bu futbolda ne b.k var milonlar pesinde heba oluyo ben de cozenilmis değilim. Cok gereksiz akit israfi, gidin ise yarayin ezevnkler

• Kadınlar,bizim için futbolun ne kadar hayati olduğunu asla anlayamayacaklar.Erkek olmakla ilgili desem.Daha fazla rekabet daha fazla heyecan ve maç sonu yorumlar

0|0
    0|1
  • Biz erkekler gururumuza çok düşkünüzdür... En küçük şeyde bile en büyüğüzdür. Futbol dada aslında amaç karşı taraftan büyük olduğunu göstermek... Onu yenmek. Aynı zamanda görsel anlamdada çok iyi... İşte bu yüzden...

0|0
    0|0
  • erkekler spor yapıp kaslı bir vucut yapmak iisteyebılır kızlardan bubnlardan hoşlanır herhalde bunun için yapabilirler

0|0
    0|0
  • kadinlar neden alis-veris sever.? genelleme yapma. ben futboldan zinadan nefret ettigim kadar nefret ediyorum

0|0
    0|0
  • aşk bazıları için 6 harflidir FUTBOL

0|1
    0|1
  • futbol candır.

0|0
    0|1
  • Takımda ve seyircilerin çoğunda kız olmadığı için...

0|0
    0|0
  • ERKEK OLDUKLARI İÇİN:dddddddddddddddddddddd

0|0
    0|0
  • Aşk bazen 6 harflidir= Futbol:)

0|0
    0|0
  • Ayşe niye lahanayı,fatma niye lahmacun yemeyi sever gibi birşey olmuş.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 8

• anlamak istiyorsan stad da maç seyret .. biz az kuyruk beklemedik samiyen de inönü de kafamıza pet şişeler yağdı yağmur da sırılsıklam olduk

0|1
    1|0
  • futbolu seven sadece erkekler değil bende seviyorum futbolu seviyorum çünkü futbolda farklı kişilerden oluşan yüzler değil yürekleri hep birlikte atan dev ruhlar vardır takımın bi mücadeleyi kazandığında zafer senindir.

0|2
    1|1
  • bence çok saçma o kadar insan 1 topun peşinden koşuyor :/

0|0
    0|0
  • Herkesin bir hobisi vardır. Erkeklerin de bu. Ama her erkek, futbolla ilgilenmez. Göreceli bir şeydir sonuçta. Kızlardan da futbolla ilgilenen vardır.

0|0
    0|0
  • Bende seviyorum ama pek maç izlediğim söylenemez,sadece tuttuğum takım kazansın yeter bana, birde milli takımımız:)

0|0
    0|0
  • mantıksız ya ne anlıyolarsa..

0|0
    0|0
  • Futbol Aşk'tır herkez yaşayamaz ;)

0|1
    1|2
  • Aslinda futbol zevklidir ya, ne bileyim böyle tuttugum takim oynadiginda baya heyecanli oluyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...