Adanaspor ve Adana Demirspor taraftarlarının birbirlerine nefreti nereden geliyor bilen var mı?

bu iki takımında taraftarı birbirinden nefret ediyor bunun nedeni ne iki takımda adananın tamam aynı ligde oynuyorlar da bu kadar nefret nerden geliyor bilen var mı

0|0
4|13

En İyi Kız Görüşü

• Adanaspor A.Ş.'da bu şehrin takımı neden böyle davranıyorsunuz, derbide 'Dostluk Kazansın' diyorlar. Bilmeyenler için unutanlar için geçmiş olayları hatırlatalım. Uzanlar Adanaspor A.Ş.'u satın alana kadar Adana Demirspor taraftarlarıyla Adanaspor A.Ş. taraftarları arasında hiçbir problem yoktu. Adana 5 Ocak Stadı'nın yarısı Mavi-Laciverte, diğer yarısı turuncu beyaza boyalı idi. Maraton tribünün üstünde ise 'BİZ KARDEŞİK' yazısı yazılı idi. Ne olduysa Uzanlar Adanaspor A.Ş.'u satın aldıktan sonra oldu. Stadı boyattılar Biz Kardeşik yazısını sildiler stadın kapalı kısmının tavanına Adanaspor yazıldı Adana Demirspor o dönemler çok zor günler geçiriyordu futbolcular paralarını alamıyorlardı, kulüpte doğru düzgün yemek bile çıkamıyordu. Taraftar açlık grevi yapıyordu taraftar takıma yardım amaçlı eşya piyangosu satıyordu peki Uzanlar'ın satın aldığı şehrin diğer takımı ne yapıyordu? Adana Demirsporumuzdan her hafta maç yapması için stad kirası alıyordu Demirsporumuz sıkıntılı günler geçirirken ödemeyi düzenli yapamadı ve Kazım Başer Stadında maç yaptı. Demirspor borçlarını ödeyememiş çok önemli bir maça çıkacağı vakitin sabahı takımın otobüsü Uzanlar'ın Avukatları tarafından haciz ediliyordu. Adana Demirsporumuz o gün kırmızı belediye otobüsüyle stada geldi. Adanaspor A.Ş. zirve yaparken Adana Demirsporumuz aksine alt liglere düşüyor. Bugünler hiç unutulmadı. Adanaspor anonim şirketi süper ligdeyken maçlarından önce her hafta bir ünlü sanatçıyı maçlarına getirir maç öncesi konser verirlerdi oynarlardı gülerlerdi eğlenirlerdi. Para var huzur var mantığıyla yaşamaya devam ederlerdi. O senelerde bir tane Adanasporlu, arkadaş bu adamlarda bu memleketin takımı, Uzanlar ne yapmaya çalışıyorsunuz demedi, diyemedi! Adana Demirsporluların Uzanlardan sonra tüm dostluk bağlarını koparan bir kulübe bundan sonrada bakış açısı değişmeyecek. Adanaspor anonim şirketi kulübü Adana Demirsporluların düşmanı değil ! AMA dostuda değildir...

0|0
    0|0
    • ads taraftarına sorduğumuzda hepsi bunu ezberleyip bu cevabı verir.uzanlar kimdir nedir dediğimizde kem küm ederler yine cevapları uzanlar bize yardım etmedi derler :D uzanlar solcu değildir bu yüzden ads'ye yardım etmedi.

• gerçek bu gerçeği bilmek ezberlemek değil uzanların kim olduklarınıda biliyoruz ads utansın amk egoistleri.

• Eger sorun buysa gerçekten çok komiksiniz. Adana demir spora al sana da 1 milyoncuk da benden hediye mi diyecekti uzanlar. Biz buna kapitalizm diyoruz. bence yapilanda hic bir anormallik yok

Erkekler Ne Diyor 13

• adana demirin kalbimde ayrı yeri var 10-0 yendiydik:/ link

1|0
    0|0
  • Birinci nedeni stad konusu ads 5 ocak stadı gelmek istediklerinde Adanaspor zorluk çıkarmıştı daha önceden sürtüşmeler olmuştu ancak alevi çıkaran nokta burasıydı stad adanaspora aitti ads gelip beleşten kondu.ikinci nedeni adsnin sol görüşlü takım olması aslında adanaspor sağ görüşlü falan değildir ancak vatanseverdir zaten ads taraftarına bakarsanız çoğu kiremithane,denizli gibi mahallelerde oturan pkk yandaşı taraftarlarla doludur ki en son örneğinde ads taraftarı 10 kasımda ytoplanıp bir organizasyon bile yapmamıştır!adanaspor taraftarı turbeyler ise atatürk parkında ataya saygı duruşu vs.yapmış stadda ise atatürk pankartı açılmıştı.madem bu kadar girdim konuya halkın takımı kim onuda söyleyeyim.halkın takımı adanaspordur öz adanalılların takımı adanaspordur.adanaya doğudan gelenler adsyi tutar.adsyi demiryolu işçileri kurmuştur.uzanlar vatanseverdir o dönemde solcuların yanında olmamıştır iyikide olmamışlar

0|0
    0|0
  • tamamen ekonomik sebepler. gerçi şu an iki kulüpte şahıslara bağımlı olduğu için çok anlamsız kalıyor. eskiye dayalı rekabeti sürdürmeyi amaçlıyorlar diyelim.

hiç bir zaman bir göztepe - ksk (ezik) rekabeti gibi olması mümkün değil. aslında göztepe ile ksk de şahıslara bağımlı köle durumundalar. biri imam altınbaşa el açarken diğeri selçuk yaşarın yıllardır bir taraflarını yalamak ile meşgul. ama hal böyleyken bile daha anlaşılır nedenleri var.

0|0
    0|1
  • biri acili digeri acisiz mi acaba? urfa miydi yoksa o

0|1
    0|0
  • Sana basit bir örnek. Ben "ALTAY"lıyım ve Göztepe, Karşıyaka, Bucaspor hepimiz İzmir takımıyız ancak birbirimize düşmanız. Bunun sebebi herkes şehrinde kendi takımının hüküm sürmesini ister ve bu yüzden aralarında kavgalar çıkar. Anlatabildim mi?

0|1
    0|0
    • En iyi cevap +1

• Bunu bende anladığımı belirtmiştim ama adanalılar genelde bazı nedenlerden deyip anlatmıyorlar onu mrk ettm

• Adanasporlular, Demirspor'u kurum takımı olması nedeniyle Ankara takımı olmakla suçlarlar. Onlara göre gerçek Adana halkının takımı Adanaspordur. Adana turuncudur. Demirsporlular ise buna karşılık gerçek halkın takımının Demirspor olduğunu ve Adanasporun zenginlerin takımı olduğunu iddia ederler ve demirsporların klasik rengi mavi ve laciverti tercih ederler. Yeterli mi?

• Adana takımlarından bir bok olmaz.

1|1
    0|0
  • bütün her tarafta ögle mesela

galata-fener aynı şehrin takımı

balıkesir -bandırma aynı şehrn

çekememe var galiba

0|0
    0|0
  • ikiside aynı b*kun mavisi :D

1|0
    0|0
  • rekabet işte. tıpkı istanbul takımlarındaki gibi

0|0
    0|0
  • Sağcı solcu muhabbeti mi var yoksa;)

0|0
    0|0
  • bir ipte iki cambaz oynamaz diye :D

0|0
    0|0
  • 2 si de çingene

0|0
    0|0
  • Adanademirspor zamanında adana spor'un demirlerini çalmıştı ondan

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 3

• İnsanlar zaten birbirinden nefret etmek için paso bahane arıyor. Bu da onlardan biri.

0|0
    0|0
  • Ben ikisinden de nefret ediyorum :D

0|2
    0|0
  • zamanında adanasporu alan uzanlar yüzünden çıktı bu kardeşliği bozdular zor günler geçiren mavi şimşekleri paralarıyla ezdiler ortada KARDEŞİK biz diyen kimse kalmadı

0|0
    0|0
Yükleniyor...