Ramazanda spor sorunsalı?

Arkadaşlar ben oruçlu spor yapamıyorum. İftardan sonra da o mide ile spor yapamiyorum. Yediğimi sindirince de gece oluyor o yüzden yapamıyorun. Ne yapabilirim. Kondisyonum yavaş yavaş gidiyor hissediyorum :(

0|0
7|13

En İyi Kız Görüşü

• Ramazanda oruç tutanlar asla ve asla orucu açmadan önce yapmamalılar. Aksine o aç karnına kas yıkımına uğrar vücut. O yüzden mideyi hafif yiyeceklerle doldurun. Sebze, hafif karbonhidrat ve protein ile.. Orucu açtıktan 1,5 saat sonra başlanmalı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Ben 1 kase çorba 2 kaşıkta yemek yedikten sonra direk salona gidiyorum sporumu yapıyorum ondan sonra ana öğün yemeğimi yiyorum. tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Yazdıklarımı seni sorgulamak olarak algılama lütfen..

İslamın şartları vardır biliyorsun. İlk şart (ve en önemlisi) Namaz.
    Namaz kılıyormusun?
    Etrafımda 11 ay hiç bir ibadeti yerine getirmeyen ama ramazan ayı gelince oruç tutan hatta tutmayanları açıktan olmasada kınayan arkadaşlarım var.
    Oruç tutmanın ibadetten çok gelenek olduğunu düşünüyorum.
    Çoğu kişinin kafasında oruç tutmazsa kınanırım kaygısı var. Eğer bunu inancı gereği yapıyorsa bir kişi diğer ibadetleride görmezden gelmemeli.

0|0
    1|0
    • Sorumla ne alakası var?
      Benim imanımın derecesini sorgulamak sana düşmez.

• Peki nasıl istersen. Sorunu okuyunca aklıma ilk gelen "kendini sorgulayan ama kalıplarından çıkamayan" biri olduğundu.

• Himm belki de

• Walla ben iftardan 2-3 saat önce yapıyorm gerçi 3-5 kilo daha az kaldırıyorm ama olsun o kadar :D

0|0
    0|0
  • İftardan 45 - 60 dakika sonra gayet yapabilirsin.

0|0
    0|0
    • Erimiş hissetmiyorum midemdekileri. Ve bir kez o mide ile spor yaptim hastanelik oldum, önyargı oluştu ://

• Herkes böyle söylüyor bir düşüncem teşekkür ;)

• Rica ederim.

• Iftardan hemen önce yapıp iftarda da proteini biraz fazla tutarak yap veya iftarda hemen az bisey ye çorba gibi sporunu yap sonra kalanları ye

0|0
    0|0
  • Ben de yapamiyorum ancak bunun oruçtan daha önemli olmadığını bildiğim için sıfır sıkıntı.

0|0
    0|0
  • az ye ben iftardan 30 dk sonra çalışabiliyorum birden Yemeği yeme yavaş yavaş yoksa fena hamlarsın yap sporunu

0|0
    0|0
  • Ben iftara 1 saat kala yapıyorum

0|0
    0|0
  • hangi sporla uğraşıyordun

0|0
    0|0
  • teravih namazı işini görür

0|0
    0|0
  • Sahurda yap :D

0|0
    0|0
  • iftardan snra biraz yürüyebilrisin :D

0|0
    0|0
  • 1 ay ara ver.. iftardan sonra biraz yürüyüş yeterli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Aynı kilo sorunu bende de var canım arkfş bulsam iftardan sonra spora giderdim beraber. Sana tavsiyem sakın aç spor yapma. çorba iç hurma ye lif kaynağı çünkü. sonra birax spor sonra yemek

0|0
    0|0
    • Benimki kilo sorunu sayilmaz aslinda. Spor olmasa da kilo almiyorum lakin formu kaybetmek, kondisyonu zayiflatmak istemiyordum. Lakin mecbur biraz gerileyecek bu dönem. Ben iftara yakın orta agirlikta yarim saat egzersiz yapcam gün asiri son kararim bu :))

• Hangi sporla ilgileniyodun?

0|0
    0|0
  • Şimdilik tatil ver.

0|0
    0|0
  • Yapılır ya :/

0|0
    0|0
  • Ramazan kac ay sanki. Allah için bir ' dur' desen ne olacak? Ramazan bitince yaparsin sporunu.

0|0
    0|0
    • Yahu orucu birakcam demek değil ki bu ne diye olayi carpitiyorsunuz? Olaya uygun bir çözüm bulmak için sordum, gölge etmeyin.

• Yanlıs anlamış olabilirim değil mi carpitmaktan ziyade?

• yapma ramazan bitince yap

0|0
    0|0
Yükleniyor...