Eğer para diye bir şey olmasaydı ne yapardın?

Evrende para diye birşey olmasa biz para kazanmak için çalışmasak, Sonuçta herkes ileride iyi bir hayat için çalışıyor.Eğer bu olmasaydı.yaşamınızı sürdürecek şeyler mevcut olsaydı. Hayatınız nasıl geçirmekten hoşlanırdınız?Ressam mı müzisyen mi bi adada yalnız yaşam mı ? ağaç evler mi ? çiftçilik mi? Kendi özünüzü nasıl ve nerde bulurdunuz ?

Güncellemeler:
Eğer para olmasaydı ne yapardık ?

0|0
18|13

En İyi Kız Görüşü

• Denize kıyısı olan ahsap kücük bahceli bir evde yasamak isterdim. Cok sevdiğim , onunda benı sevdiği bir esim olsun birde bir kız bir erkek cocuğumuz olsun.Düsünmesi bile güzel :) Tabi bu hayalım 23 yaslarımda falan olayım :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• sahil kentinde bir villada sevdiğim insanla mutlu mesut bir ömür yaşardım.ya da dünya turuna çıkardık

1|3
    0|0
  • Hayalini kurması bile çok güzel. Araştırmalara yönelirdim sanırım

0|1
    0|0
  • mücadelesiz bir hayat aşırı kilolar zevksiz bir sex koala kadar yavaş.

bana göre değil.

0|0
    0|0
    • Bunların hepsnine paranın olmamsı neden olmaz bence.Şuan para diye bişey oldugu için zayıfsanız,mücadele veriyor,iyi sex yapıyosanız ne mutlu allah parayla imtihan etmesin.

• Para diye bir şey olmasaydı, yas tutmaya gerek yok yani, ıssız adada yalnız yaşam vs. yazmışsında :D takas gerçekleşirdi insanlar arasındaki ticarette. :)

0|0
    0|0
    • Yahu siz hepiniz paranın yerine birşeyler koymaya çalışıyosunuz ki bu kadar mı anlamsız yazmışım.Hani bazı hayallerin vardır ama ileride para kazanamayacgın,yada bi getirisi olmadıgı için vazgecersin ya budur olay. Para olmazsa hayallerinin peşinden gidebilirsin yani arkadaşım.ne takas mı ya iyi bi öğretmişler zamanında

• Hala bulunurdu :D hayatınızdan para eksik olmasın inşallah emi :D

• Dünyayı gezerdim sanırsam. Her gittiğim ülkede 1 sene yaşardım. Oranın insanlarını, kültürlerini yakından tanıma şansı bulurdum. Hayatımın sonuna kadar gez gez bitmezdi ülkeler.. Al sana bir uğraş :)

0|0
    0|0
  • balta girmemiş ormanlarda yeni canlı türleri araştırırdım

0|0
    0|0
  • çiftçilik. çünkü o gelir sağlardı. malum para yoksa takas vardır

0|0
    0|0
    • hala siz yaşamanın derdine düştünüz arkadaşlar para yoksa çiftçilik yaparım takas oluncada rahat ederim. Bu değil belkide hayatta yapmak istediğin son şey çiftçiliktir ama rahat geçinebilmek için bunu söylüyosun ?

• simyacı olurdum heralde

ya da linkteki ( link ) yaşlı adam gibi vahşi denizler, yüksek dağların ardında yolunu kaybetmişlere rehber olmak isterdim

0|0
    0|0
    • Herkes birilerine yardım etmek istiyo bencil düşünen yok =)

• paranın yeri zor doluyor görüyorsun :) bir antiütopya yazsaydık iyiydi

• Evet çaba gerektiriyo yardımsız zor oluyo ama başarmamak için neden yok =) ütopyalarla yaşamak güzel insanı hayata bağlı en azından hayal ama güzel =)

• kesinlikle çiftçi olurdum herhalde.sebzemi meyvemi yetiştirir mis gibi yaşar giderdik işte=)

0|0
    0|0
  • para olmasaydı parayı bulurlardı. Hayal etmeye gerek yok.

0|0
    0|0
    • Şu dünyaya o kadar alışmısnız ki bırakın ütopyayı hayal kurmaya üşenir olmuşusunz =)

• ha ha haah :D :D ne güldüm ya. İyi tatiller :D

• sağol :)))

• para olmasa ekonomi olmazdi yani dunya kominizimle yonetilirdi daha adaletli olurdu

0|1
    0|0
    • evet bencede öyle olurdu ve siz o ortamın içinde nerde olurdunuz demiştm ben ama ?

• +1 Kast sismeminde bahsetmiştim aynı fikirdeyiz yönetim kominizim olarak ama,Kominist bir rejim yerine faşizmi tercih ederim.

• Bence öyle bir ortam komünizm den ziyade sosyalist bir ortam olurdu =) ama soru farklı yani öyle ütopya içinde ben isviçre dağlarında en sevdiğim insanlarla birlikte yaşamak, dilediğimce seyahat etmek isterdim =)

• Ormanda.

0|0
    0|0
  • valla insanlar daha çok düzelirdi ve istediğim her şeyi yapardım yani

0|0
    0|0
  • Tesekkür ederim :)

0|1
    0|0
  • sabah akşam sex

0|0
    0|0
  • ressam ya da fotoğrafçı

0|1
    0|0
    • Çok sağol yaa kısa net yahu =) ne olmak istediklerini değilde yahu takas olur parayı bulurz diyolar hala :D

• aynı şey benimde başıma geliyor dün bi soru sordum uzundu biraz ama millet kafasına göre cevap yazmış e haliyle soru uzun cevaplarda uzun her bir yorumu okurken bu lanet soruyu kaldırma şansım yok mu diye düşündüm

• Mantıklı cevaplar gelse uzunluğu önemli değil okunur ama konu dışına çok çıkılıyor

• taş devri çizgi filmini izlerdim bol bol orda parasız nasıl yaşanır çok güzel taktikler var :D

0|0
    0|0
    • sen neresinde olurdun öyle bi hayatın

• işte parasız dünya olursa bizim oralarda yaşanır diyorum çünkü yicek içiçek hepsini kendimiz üretiyoruz zaten senin dediğin gibi bir durum olunca en mantıklısı orada kalmam olur

• Tükendim şuan inşallah öyle bi dünya olmaz :D Para hayallere bile yön veriyor.

Erkekler Ne Diyor 13

• benim ufak yeğen 5 yaşlarında anaokulda öğretmenleri sormuş para icat olmasa ne yapardık diye

biz icat ederdik demiş şerefsiz :)))

annemin yorumu dayısı gibi alağaız buda :))

evet para icat edilmese bulurduk yav :))

0|1
    0|0
  • para olmasaydı bugün bile olan barter sistemi olurdu. Değiş tokuş olayında iyiyimdir. Acaip zengin olurdum valla.

0|1
    0|0
  • Para bulunmasaydi.lidyalilari bulurdum,onlar bi cozum uretirlerdi :))

0|1
    0|0
  • sigorta primini doldurmak için çalışırdım herhalde ama para olmadan da katın tokluğunamı çalışacaz

müzisyen olurdum saz çalardım

0|0
    0|0
  • para var huzur var..para yok daha çok huzur var.

0|1
    0|0
  • Para diye birşey olmasa bile o toplumda bir kast sistemi olur,yani bir lider,ve aşağıdakiler.En bariz örnek hayvanlara bakın mesala vahşi kurtlar,dominant bir erkek ve dişi tarafından yönlendirilen bir sürü,tamamem tüketen bir toplum olurduk,şimdi olduğumuzdan daha abartılı

0|0
    0|0
    • dostum haklısın ama yani sistem yok anlatabildim mi para yok sadece sen varsın ve istediğini yapabilirsin sen bunu niye yapıypsun diyen yok

• Vahşi hayvan yetiştiricisi olurdum.

0|0
    0|0
  • takas yapardım eskisi gibi

0|0
    0|0
  • para olmasaydı takas yapardım :D

0|0
    0|0
  • para var sorun yok...

0|0
    0|0