Kendinizden bir adım geriye veya ileriye?

Hangi yönünüzü alıp bağrınıza bastınız, kimsenin ona dokunmasına izin vermediniz?

Kendinizi, kime sakladınız bunca zamandır ruhunuzun ücra köşesinde?

0|0
14|17

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Hiçkimseye saklamadım, kimse de dokunamadı, çekip gittiğim zaman kimse bulamıyor, ben isteyene kadar hiçkimse. Hiçbir yönümü saklamadım ama anatmak zorunda da hissetmedim.

hep böyle oluyor değil mi? Yağmurlu ve kapalı havalarda hep içimize dönüyoruz değil mi?

1|1
    0|1
    • Kendi içimden çıkamıyorum ki :/

• :))) yeterli

Teşekkür ederim.

• fazla resmi, o yüzden benim için bir hiçti :D

• "Yaralar vardır hayatta, ruhu cüzam gibi yavaş yavaş ve yalnızlıkta yiyen, kemiren yaralar. Kimseye anlatılamaz bu dertler, çünkü herkes bunlara nadir ve acayip şeyler gözüyle bakarlar. Biri çıkar da bunları söyler ya da yazarsa, insanlar, yürürlükteki inançlara ve kendi akıllarına göre hem saygılı hem de alaycı bir gülüşle dinlerler bunları. Çünkü henüz çaresi de, devası da yok bu dertlerin. Tek ilaç şarap yardımıyla unutmaktır; afyonun ve uyuşturucu maddelerin sağladığı sahte uykudur. Ama ne yazık ki bu tür devalarında da etkileri geçicidir, acıyı kesecekleri yerde çok geçmeden daha da şiddetlendirirler."

Bir kitaptan alıntı.

1|0
    0|0
  • Sırlarınız var mı sizin?

Birilerinin sizinle paylaştığı değil...

Sizin kimseyi ortak ettiğiniz de değil...

Tamamen ve salt size ait bir sır.

En ücra köşesinde ruhunuzun, kendinizden bile saklamak için, izbe bir mahzene kapatır gibi karanlıklara mı gömdünüz...

Her yüz yüze gelişinizde size yaşattığı utançtan, öfkeden, acıdan kaçabilesiniz diye bir mezara gömer gibi çok derinlere gömüp, sıkı sıkıya üstünü mü örttünüz...

1|0
    0|0
    • Ruhumu şerbet tadında yalıyorum ben, sınırlarım bazen canımı acıtsa da acıyan yanımla dans ediyorum...

Güzel

• Ne kadar iyi saklanırsa saklansın çarpışma gerçekleştiğinde içinden dışarı saçılacak olanları saklamaya çalışmak anlamsız. Doğanın kanunları kişileri kollamaz, inisiyatiflerini gözetmez ve istediğini alır. Öze inanmak, pure enerjiye bir baska deyisle ruhlarınıza inanmak... Akışa inanmak... Uzatmayalım varın siz saklayın lakin bir başka yıldız tozu size çarptığında direnerek mucizenin sizi alip göturmesine, akışa karşı koymayın. Betimlemesi, çizmesi zor bir durum. Benden buraya kadar.

3|0
    0|2
  • Çocuksu yanımı.

Öyle olmak zorundaydı .Güçlü ,kimseye ihtiyacı olmayan ,ağlamayan, daima ağır başlı olan biri gibi görünmek lazımdı, aslı öyle değildi fakat pek mühim de değildi. Hem görünüşümede uygun değildi, öyle süregeldi işte.

2|0
    0|0
  • Ne kadanda saftım saflığımı kucaktan kucağa dolaştırdılar:/

1|0
    0|0
  • Yağmur benim için yalnızlık. Sen benim yalnızlığım. Şimdi içimde selden kaynaklı su baskınları... O yüzden belki de gözlerimdeki ışık kepenk vurmuş. Sorma artık bana neden mutsuzsun diye. Denklem kurdum kendime olgunlaşma sürecimde.

Sen yoksun artık koparıp attın kendini bile bile...

Bir parçanı saklıyorum kalbimin en ÜCRA köşesinde..

çok eskiden yazılmıştı...kısmet bugüneymiş...

1|0
    0|0
  • benim içim dışım birdir meramım neyse kelamım da odur

1|0
    0|0
  • İlk başta beni benden başkası mutsuz edemez , karşılıksız hiçbirşey paylaşmam ve yaşamam kurallarım bunlar

1|0
    0|0
  • Tecrübelerden sonra hayatımdaki öncelik artık benim. Kimse de önüne geçemez. Birine bağlanmak kendini adamak gibi bir dünya yok artık benim için. Önümde tek bir hayat var ve onu başkası için değil kendim için yaşicam.

1|0
    0|0
  • Demiş ki:

Bir dem cehâletde kalır

Hiç nesneyi bilmez olur

Bir dem dalar hikmetlere

Câlînus u Lokmân olur

Hiç işte hiç..

1|0
    0|1
  • Kamuya açık alan gibiyim :/

2|0
    0|1
  • Benim ayarım kaçtı,iç tarafımın sağı solu belli değil.

1|0
    0|0
  • kimseye izin vermem her yönüm benimdir

1|0
    0|0
  • şımarık bir ruhum var ruh. ıslah olmuyor

1|0
    0|0
  • "Kendinizi, kime sakladınız bunca zamandır ruhunuzun ücra köşesinde?"

Bak bu tabiri sevdim. Hadi sesli düşünelim...

-Hangi yönümü bastırdım?

Sanırım duygusal yönümü. Hep güçlü görünmeye mi çalıştım bilmiyorum ama dışı sağlam içi çürük ağaçlardan olmak istemedim hiç. İnsanın içinde hep bi' yer vardır ya hani dokundurmaz hiç öyle bir şey işte...

Ara ara paylaşıyorum burada da, eski sevgilimin bi' cümlesi vardı.

"Yıllardır hayatındayım seni hala tam olarak tanımıyorum. Kendine ait kalın duvarların var ve bunları ailen dahil kimsenin geçmesine izin vermiyorsun. Kendini git gide yalnızlaştırıyorsun..."

Duvarlar zamanla dışarı doğru kalınlaşsa da sanırım çatlaklar oluşmaya başladı. Belki de içeri doğru kalınlaşıyordur, kim bilir...

-Kendimi kime sakladım?

Sürekli dillendiriyorum "evlenmeyi düşünmüyorum" falan diye. O zaman kendimi kimseye saklamamış oluyorum. Sanırım böyle bir şey, evet. Tamam kabul ediyorum, bu ikili ilişkilerde ıskalıyorum bazen. Bazen de şıpsevdi oluyorum ama ne bileyim... Amaan...

Kısa-uzun farketmez yazılarımda araya bi' kelime bi' sembol, bi' harf koyuyorum. Onu görenler, onu anlayanlar bulsun sadece beni istiyorum. Anlamayanlar zaten düz yazı gibi okuyup cevap veriyor genelde.

-Kendimi kime saklıyorum?

Cümlelerin ahenginin altındaki o küçük anlamları bulabilene.

Keşke gizli cevaba izin verseydin, o zaman daha uzun ve daha içten yazabilirdim.

2|1
    2|3
    • Herkesin aklına gelen : link

Unutulmaması gereken : link

• ne güzel ben takip ediyordum izin nereden çıktı birader :(

• Konuları biliyormuşuz zaten. Daha önce işlemişiz... Öyle dedi, peki dedim.

Kızlar Ne Diyor 14

• Herşeye değer veren çocuksu yanımı...Anladım ki insanlar üzerlerinde çok düşünecek kadar değerli değiller,yanlarında ağlanacak kadar da.

Herkese gülümsemeyi,umursamamayı adet edindim.Hep güçlü durmayı da.En zayıf anlarım kendimle baş başa olduğum anlardır.

2|0
    0|0
  • Pes edilmiş, unutulmuş, dokunulmamış ne varsa

Siyah bir kütlede birikmiş

Doğa anadan özgürce koştuğumu sanıyordum

Siyahlarımız çarpıştı, dipteki unutulmuş ne varsa çıktı, kaybolduk, karıştık

Ona yaklaştıkça kendime yaklaşıyordum. sana yaklaştıkça kendimden ne kadar uzak olduğumu fark etmiştim. hissediyordum, görüyordum, "görmek", "karışmak", "yitmek". "biz" oluyorduk.

Yek olmaktı bu. çoğulluk yoktu.

2|1
    0|0
  • Şahanelerle hazırlanmış kadehli masalarda mimikleri dans eden yüzlere bakarken senin o kaskatı kesilmiş, her şeye "Ben kendim hallederim." diyen yerine bir şey olmaz da, o yumuşak kalan yerinden sarsılırsın. Belki kadraja alınan şahane kareler dokunuyordur o yumuşak kalan hücreme.

insan neler yaparmış isteyince bu pek 1şey de değilmiş düşününce.Eee ben de tarifi blogtan ögrenince, kalktım sana kek yaptım.

Siz Nili de, şekerli ekmek kıvamındaki kekimi de, kek yaptıran alakasız şarkıları da boşverin.En kötü ölürüz.

1|0
    0|0
  • Bilinçaltım,beynimin içindekiler.

Kimseye saklamıyorum ama, ben bana anlatıyor sadece ve öleceğim güne kadar da... link

1|1
    0|0
  • dık baslılıgımı kararlarımı kndım verrım kımsenına aklıyla degıl yararınıda zararınıda yasıyarakögrenırım kıme sakladıgıma gelnce o kısı daha bellı degıl saklamadayım şu an :)ı

1|0
    0|0
  • İçimdekı kucuk cocugu hala saklıyorum yasım buyuk degıl ama erken buyudum ben ya. Kımsenın ona dokunmasına ızın vermıyorum. Suan kı sevgılıme de aıt degılım yada ne bılım onun gıbı bırsey. Kendımı kımse saklamadım, herkes bı parca aldı benden ıste.

1|0
    0|0
    • Kendinde kendine kaldın mı? Kendini öptün mü ağlayan yerinden,bilinmezliğinden?

• gözlerımı kapattıgımda burası karanlık bır cennet..ve ben o kadar yabancıyım kı kendıme..

• Korktuğun şeyleri sev ilk önce çünkü korkularında sana aittir...İstersen yapabilirsin her şeyi!

• Kimseye bağlanmıyorum. En azından bağlanmamı sağlamalarına izin vermiyorum. Seviyorum ama bağlılık yok. .

1|0
    0|0
  • kendımı kendıme sakladım :D

1|0
    0|0
  • Seviye yükselmiş gene, herkes pek bir süslü konuşmuş özendim.

2|0
    0|0
    • Duvarı öpsem hamile kalır mıyım, beni elledi acaba aşık mı vs gibi tükürük gibi sorulardan bıktım...

Gelmene sevindim <3

• Varlığın bütün renklerin adı kadın...Teşekkür ederim beybi <3

• okumadım ama iyi yazmışlar ajdshkdlfhskfhs

• Duvara hapsolmuş saat gibiyim

Kendi kendimi kovalıyorum..

Gün batasıya kadar yaşlanıyorum...

1|0
    0|1
  • Kendime dair her şey ortada ,onlar göremiyorlar.

1|0
    0|0
  • Çocuk ruhluluğumu. Gizliye açsaydın daha dramatik yazardım.

Ayrıca sorunu beşledim.Öptüm.

1|0
    0|0
  • Bardağın boş tarafını görmeyi kimseye kaptırmam

1|0
    0|0
  • hep açığım hiç saklanmadım.eğer bir kalkanım varsa bile benim haberim yok kendimden bile saklamışım onu demek.

1|1
    0|0
Yükleniyor...