Ofsayt ne demek? Kısa bir anlatımla ofsayt nedir yazın lütfen.

çok acil ofsaytın ne demek olduğunu kısa ve net bir anlatımla anlatmam gerek. Şimdi size soruyorum ofsayt ne demek?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bak şimdi şöyle oluyor k=gs nin kalesi g=galatasaraylılar f=fenerbahçeliler o =ise top olsun

k

f

g g g g

o

f

Fenerbahçeli futbolcu pas verirken pasın gideceği adam tüm galatasaraylılardan daha ilerdeyse ofsayt olur bu kadar basit aslında ama KIZLARA düzgün anlatılmıyor :)

+ 'yı hakettim ama dimi

Erkekler Ne Diyor 118

• 1ay

Rakibin kale cizgisi var ya hani..iste topun bulundugu nokta ve kaleye en yakin olan rakip oyuncusunun hizasini gecip.kaleye yaklastigin an ofsayt olur.yani en son rakip oyuncuyu gecemezsin. Eger gecersen sacmalik olur degilmi. :)) en kotu vikipediada var semali gosterimi anlarsin

• link mavi oyuncu arkadaşına pas attığı anda kaleci hariç kaleye en yakın kırmızı oyuncunun arkasında kalırsa ofsayt. umarım anlamışsındır. o kadar uğraştım (paint terk) :(

• sevindim :) teşekkürler bu arada..

• anladıııııııııııım :DDD çok saaoll yaa

• Bir kıza ofsaytı anlatmak...

Kız; neden ofsayt oldu simdi bu adam?

Erkek; ya, mervecan. simdi hucum yapan takimin oyuncusuna pas atildiginda bu oyuncuyla rakip kale arasinda rakip takimdan en az iki oyuncu yoksa o adam ofsayt oluyo. yani oyun duruyor ve defans yapan takim endirek serbest vurusla basliyor. bu kurali koymuslar ki belesci topcular dolasmasin oyunda. yoksa her takim iki tane koyar obur kalenin onune, topu kapinca da atar pasi bunlar gol yapar di mi. ve biz futbolda boyle belesciler izlemek istemeyiz. bizim izlemek istemememiz demek de futbolun darbe almasi demektir. ve futbol endustrisini yonetenler darbe almak yerine belescilige darbe vurmuslar ve boyle guzel bir kural getirmisler. o yuzden ofsayt iste

• bunu da netten buldum daha nası anlatsın adam :D o zaman ofsayt pozisyonları izle anca öyle anlarsın. olmuyosa da zorlama ya bu işten para mı kazancen, sende ya :D

• offff anlamıyorummm :((((

• X takımı var defans'ı var defans çizgisi var defans oyuncuları duruyor ve rakip oyuncudan bir oyuncu örneğin defans çizgisinin arkasına top atıyor ve attığı takım arkadaşı topa vurmadan önce defansın arkasına kaçarsa topla buluştuğunda veya topa hareketlenirse ofsayt olur ;)

• işte bunu anlatmak çok zor.

• halı saha maçlarında en önde mahalenin yaşlı abisi boş boş durmasın herkes çalışsın imece yapsın diye çıkarılmış bir kural :))

• offsıde ın tanımın bı kadının anlayacagı sekılde en guzel bı kadın bır erkekde anlatılmısıtır.

link

• anlatsalarda anlamıyorsun

cok karısık birsey

• bu da off side nin şeması :))

link

• bi oyuncu diğer oyuncuların en önündeyse top ta ona doğru geliyosa offside olur

en kolay yolu bu :D

• halkın kendi kendisini yönetmesidir esprisini yapan çıkmamış hayret :D

• ofsayt iyi birşeydir herkesten bir adım önde olursun:)

• şimdiye kadar öğrettiğimiz kızlara sorun onlar öğretmeye calıssında cıldırsınlar

• anlaman için ofsayta düşmen gerekir O0:)

• Bak simdi futbol sahasinda sen orta cizgiyi gectin ve top sende sen pas attin ilerdeki takim arkadasina ama o kisi, top senin ayagindan cikarken rakip takimin kalecisi ve en az 1 oyncusu arasinda ise top ona ulasirsa (yani takim arkadasina) o zaman OFSAYT olur.

• ofsayt :) futbolcunun ayağından top çıktığı anda topa doğru hareketlenen takım arkadaşı , rakip takımın oyuncularından ileride ise ofsayt olur :)

• youtube ye ''böyle ofsayt taktiği görülmedi'' ve 2. video yu izle :) tammen profesyonel bir ofsayt taktiği :)

• Hım. Futbolu beyler dışında anlayan pek yok sanırım. ((: Zor bir konu.

• işte o da futbolun cilvesi :) o kadar ince bir konu ki adamın ayağı ilerde olsa yere basmamış olsa bile ofsayttır :) o yüzden ofsayt taktiği var :) bak bir link varda swyw düşük paylaşamadım :)

• Öncekileri Göster
  • eyvah :D danger danger kaçın ::D

• buna ofsaytı anlatacagınıza gıdın arabıstanda deveye hendek atlatın daha ıı

• Gayette anladım şu an anlatınca anlayabiliyorum.Erkek olmanın marifet olduğunu sanan beyinsiz kardeşim benim

• Amaaaan bosver kısır yap da yiyek

• Bende bilmiyorum lan. Saçma bişey.

• Top senin ayağından çıktığı an, rakip kaleye en yakın oyuncu senin takımından olursa ofsayt olur. Rakip takımdan olursa ofsayt olmaz.

• 1- Askerlik
    2- Ofsayt

hiç kafanı yorma

• ofsaytı boşver galatasaraylıysan penaltıyı öğren yeterli

• bu yaşa kadr anlamdysan boşwer korneli öğren :)

• sakın cinconlar sana ofsayt flan öğretmesin onlar futboldan ofsayttan ne anlarlar sen gsliler hariç herkezi dinle :)

• eyvaaaah kaçıııııın! ofsaytı bilmeyen kız :DDD

• Topun ayaktan çıkış anında pas atılan kişinin rakip kaleye en yakın isim olması..
    link

Burada hem, üstteki oyuncu ofsaytta hemde aşağıdaki adam..

• Karşı takımın kale çizgisine top ve rakipten daha yakın olursa : yazıyla anlamadıysan remin atıyım :D link yani daha basit haliyle söylersek bizim takım oyuncumuzun rakip oyuncuyu ayağında top yokken geçmemesi demek :D

• anlarsın anlarsın :)

• hmmm anladm galibaaaaağ

• Ya hayır ='(

• Bak bazı şeylerin bilinmemesi daha iyidir. (her iki taraf için de -.-)

• ne var anlatsan ne var

• off-side, çizgi dışı. atak yapan takımın en uçtaki oyuncusuna pas atıldığı an defanstan önde olması durumu. direk o oyuncuya atılması lazım. bazen direk atılmasa da tehlikeli bir posizyon ise verir şerefsizler karşı takımlıysa :D

• adama pas verirken adamın önünde kimse yoksa yanında da kimse yoksa ve top tam ayaktan çıkınca olmuşsa bunlar ofsayyyyyyyyyyyyt :D

• adama pas verirken adamın önünde kimse yoksa yanında da kimse yoksa ve top tam ayaktan çıkınca olmuşsa bunlar ofsayyyyyyyyyyyyt :D

• bak şimdi...
    kaleye en yakın kişi-kaleci hariç sensen offsayt olur.
    ama senden başka rakip oyuncu varsa kaleye yakın oyuna devam edersin.
    topun gerisinde olman şartı var ayrıca..topa ilk vurulduğu andaki futbolcuların konumu ofsaytı belirler.topa vurulduktan sonra koşan oyuncu ofsayta düşmez.

• :))

git halı sahaya..de ki oynayanlara:

bir dakikanızı alacam.bana ofsaytı uygulamalı gösterir misiniz?

oradakilerde hayhay deyip hem göstersinler,hem anlatsınlar nasıl olduğunu..

bizde burada yorulmamış oluruz demi aç karnına...:))

• :D cok acıklayıcıydı

• ne yapacaksınki ofsaytı öğrenip otur evinde temizliğini yap :)

• o zaman derslerine çalış

• okuyomm ben

• bılmek zorunda değilsin

• bu kdr basit anlatmıyolar ama

• o zman şole anlatıyım kalecinin beşiklerinden topu geçirip gol atan oyuncu ofside olmuştur kapiş ;)

• zorundayım

• Birebir anlatabilirim ancak başka türlü anlamazsın

• kaç kaç kaç beyleerr :D :D :D

• Anlatılmaz yaşanır adhkshg

• aman allahım naotın sen simdi ya :D

• ofsayt guney afrikada bir para birimidir 10 ofsayt =1 pound

• Ofsaytı bilen kızdan korkulur :D

• Hele bir ogrende bakariz .p

• ögrenince kork o zaman ;)

• Off sait'in birleşek söylenmesidir.

• link bunu izle açıklayıcı :)

• ben yokum beyler

• Arsenal maçını izliyorum maç bitsin sana anlatcam.

• Sır.

• Bir araba modeli.

• abbaaov

• topun savunmanın önüne geçmesi

• yeteri kadar puanım olmadıgı icin link paylaşamıyorum

• önecelikle senin ofsayt anlayısını güncel hayata göremi yoksa futbola göremi yorumlamamızı istersin.ucu açık bir soru sormussunki hangi taraftan cevap vereceğini şaşırıyorsun :))

• Allah Allah yazmak istemiyorsan ne diye konuyu açıyorsun ofsayt deyince benim aklıma futboldaki ofsayt geldi, açıklamamda ve yorumlarımda da bunu kastettiğim gayet belli.. çok derdimdi sanki saf görünmek herkesi kendin gibi zannetme ben rol yapmam daha da bişey yazma gerek yok

• anlamadın mı sekerim yaaa saf taklidi yapma :)) güncel derken yanlışlık oldu günlük yazacaktım :))

• ben asıl güncel hayattaki ofsayt demekle ne demek istediğini merak ettim?

• Öncekileri Göster
  • spor programlarında eski hakemler bile bazen kendi aralarında tartışıyorlar.

• diyelim ki sen alşveriş merkezine gittin ve bir kıyafet gördün (kıyafeti kale olarak düşün) sen onu alıcaksın ancak o sırada bir arkadaşını gördün ve sen uzak olduğun için kıyafeti alması için arkadaşına cüzdanı attın ( cüzdan top, arkadaşın takım arkadaşın olarak düşün) o sırada satış görevlisi arkadaşından gerideyse ve arkadaşınla kıyafet arasında hiç bişi yoksa o ofsayttır ( satış görevlisi rakip oyuncu) anlamadıysan söle :D

• :D

• ben de aklımdan bu sahneyi geçirip duruyordum iyi bulmuşsun :)

• bütün futbolcular geride bir futbolcu da rakip kalecinin yanına yakın oldugunu düşün
    top o kaleciye yakın olan adama gelirse off side olur :))

nasıl anlattım ama menager mi olsam ne :))

• evet bu da iyiydi..

• Al sana video link :D

• diyelim sen forvette yani en ilerde oynuyosun ve orta sahadan bi takım arkadasın sana bi pas atıyo.. buraya kadar herşey normal mi?

• :)

• ona var daha :)

• artık halı saha maçlarına oynayabilirsin ;)

• Öncekileri Göster
  • muhtemelen sevgilisi veya eşi tarafından ofsaytı bilmediği için dalga geçilen birisin.doğrumudur?

• bir adam takım arkadaşına pas atıyorsa ve pas attığı arkadaşı karşı kaleciye en yakın kişi ise o pozisyon ofsayttır, bu sadelikle ofsaytların genelini farkedebilirsiniz. :)

• bosver ofsaytı frıkık vermemeye bak

• giyinişim frikik vermeye uygun değil zaten

• I^^^^^^I = kale

R = rakip oyuncu
    s s s = savunma oyuncusu

R ( *) * =işareti topu temsil ediyor

top rakip oyuncunun ( R ) ayagından cıktıgında diger rakip oyuncunun önünde kaleciden başka kimse yoksa OFFFFSAYT

• hepten kafamı karıştırdın :)

• Hücum eden takım oyuncusu, takım arkadaşından pas aldığı anda, defans yapan takımın en geride ki oyuncusunun gerisinde ya da aynı hizada olması gerekir.. Eğer pas alan oyuncu rakip takımın en gerisinde ki oyuncusunun ilerisindeyse pozisyon ofsayt demektir ;)

Haaa birde şöyle bir ofsayt durumu vardır;

2 hücum oyuncusu kaleci ile karşı karşıya kalmışsa ( defansta başka oyuncu yok, sadece kaleci varsa ) bu durumda gol pası alan oyuncu, pas almadan önce topun gerisinde yada aynı hizada olmalıdır, ilerisindeyse pozisyon ofsayt ;)

• tamam sağol

• bu futbol macları 2 takımla oynanıyor dimi cancan , biri hücum yapıyorsa diğer takım savunma yapar, yani defans , anladın ?:)

• defans yapan takım derken? bir de defans tanımını alayım ben :)

• ofsaytı bilmeyen kız kaçııııınn.

favorim fifa ama pes13 te efsane ol modunda forvet oyna anlarsın.

• he öyle he

• ya anladım ben şu an topun kimde olduğunun önemi yok.. mesele rakip oyuncuyla arandaki mesafe yani onun gerisinde olman lazım topa vurduğunda.. yani rakip oyuncu kendi kalecisine senden daha yakın olmalı öyle değil mi?

• :DDD burada anlatsam anlamıcan .çok uğraştım bir kıza anlatmak için..ofsaytın ne olduğunu bir kıza anlattım.sonra kıza anladın mı diye sordum. kızın sorduğu soru şuydu.ince bir ses tonuydu.top kimdeydi dedi...dedim allah belanı. :D

• Öncekileri Göster
  • Ucuzluktaki süper çantayı almak için mağazaya girdiniz...
    Sadece bir tane kalmış, o da kasanın (kale) hemen yanında...
    Ama bu çantanın tek taliplisi siz değilsiniz!...
    Çantayı gözüne kestiren diğer bir müşteri (rakip oyuncu) de sizin hemen yanınızda bitiveriyor...
    İkiniz de durumun farkındasınız ve hızla kasaya (kaleye) yöneliyorsunuz...
    Tam o esnada; biraz önce bluz aldığınız başka bir mağazada ödemeyi yaptıktan hemen sonra çalan cebinizi cevaplamak için cüzdanınızı çantanıza koymadan arkadaşınıza verdiğinizi ve onda unuttuğunuzu fark ediyorsunuz...
    Bir yandan kasaya doğru koşarken diğer yandan da elinizi havaya kaldırarak arkanızda kalan arkadaşınızdan cüzdanı (topu) istiyorsunuz...
    Öyle bir durumdasınız ki, rakibinizin gerisinde kalırsanız kasaya daha uzak kalacağınız için avantajınızı kaybedeceksiniz ama eğer arkaya geçmezseniz arkadaşınızdan uzak kalıyorsunuz ve arkadaşınız da o kalabalıkta size cüzdanınızı fırlatamıyor, her şey bir an meselesi...
    Bu durumda yapmanız gereken rakibinizin arkasına geçip cüzdanı (topu) almanız ve cüzdanı ele geçirdikten sonra rakibinizi geçmeye çalışmanız...
    İşte ofsayt bu... Top sana atıldığı anda kaleye rakibinden daha yakın olamazsın...

• yani rakibin kalesine yakınken kaleye benden daha yakın olan oyuncunun rakip oyuncu olması lazım, benim adımım onu geçerse yani kaleye ondan daha yakınken topa vurursam ofsayt oluyor? gol olup olmaması önemli mi yoksa topa vurmak yeterli mi?

• Ofsaytı bilmeyen bir kız...Kaçıııınnnn! :))

• arkanı duvardan başka biryere dönersen ofsayt a düşersin

• isviçreli bilim adamlari bile bu konuda yetersiz kalır emin ol.oyle bir şey yok.

• Ayaktan çıktığı an

• Ofsayt senden + istemektir;-)

• mesela sevgilinizle birlikte bi kaçamak yapmak istediniz gideceğiniz yeride belirlediniz ve tam gideceğiniz zaman gideceğiniz yerle sizin aranıza senin baban girdi işte buna ofsay denir :))))

• faule gösterılen karta ofsayt denir

• Şimdi bakın bayanlar;
    Ucuzluktaki süper çantayı almak için Mango'ya girdiniz.
    Sadece bir tane kalmış,o da kasanın (kale) hemen yanında.
    Ama bu cantanın tek taliplisi siz değilsiniz elbette!
    Çantayı gozüne kestiren diğer bir müşteri (rakip oyuncu) de sizin hemen yanınızda bitiveriyor.
    İkiniz de durumun farkındasınız ve hızla kasaya (kaleye) yöneliyorsunuz.
    Tam o esnada; biraz önce bluz aldığınız Zara'da ödemeyi yaptıktan
    hemen sonra çalan cebinizi cevaplamak için cüzdanınızı çantanıza koymadan arkadaşınıza verdiğinizi ve onda unuttuğunuzu fark ediyorsunuz.
    Bir yandan kasaya doğru koşarken diğer yandan da elinizi havaya
    kaldırarak arkanızda kalan arkadasınızdan cuzdani (topu) istiyorsunuz.
    Öyle bir durumdasınız ki, rakibinizin gerisinde kalırsanız kasaya daha uzak kalacağınız için avantajınızı kaybedeceksiniz ama eger arkaya gecmezseniz arkadaşınızdan uzak kalıyorsunuz ve arkadaşınız da o kalabalıkta size cüzdanınızı fırlatamıyor,herşey bir an meselesi.
    Bu durumda yapmanız gereken rakibinizin arkasına geçip cüzdani (topu)almanız ve cüzdanı ele geçirdikten sonra rakibinizi gecmeye çalışmanız.

İşte ofsayt bu.
    Top sana atıldığı anda kaleye rakibinden daha yakın olamazsın.

• Hücum eden takım oyuncusu, takım arkadaşından pas aldığı anda, defans yapan takımın en geride ki oyuncusunun gerisinde yada aynı hizada olması gerekmektedir. Eğer pas alan oyuncu rakip takımın en gerisinde ki oyuncusunun ilerisindeyse pozisyon ofsayt demektir ;)

Haaa birde şöyle bir ofsayt durumu vardır;

2 hücum oyuncusu kaleci ile karşı karşıya kalmışsa ( defansta başka oyuncu yok, sadece kaleci varsa ) bu durumda gol pası alan oyuncu, pas almadan önce topun gerisinde yada aynı hizada olmalıdır, ilerisindeyse pozisyon ofsayt ;)

• Ofsayt kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir

• Mesela basketbolda da ofsayt vardır. Adı 3 saniyedir. Ofsaytla pek alakası olmasa da aynı kapıya çıktığı için ve açıklanması zor olduğu için aynı isimle anılır :)

• bir takım hücüm yaparken ileriye doğru pas verirken top vurduğu an, pası verdiği kişi rakip takımın en gerideki oyuncusundan daha gerideyse ofsayt olur

• Top Pas atan kısının ayagından cıktığı an ofsayt olur

• Bu Yorum Sacma Gelebılır Bu Yorum Dıger Yorumumun Devamıdır.

Ben sana ornek seklinde anlatiyim mesela fb-gs maci fener ataga cikti.cristian sowa pasini atiyor hakem bayragi kaldirior ve ofsayt peki neden? Cunku sow galatasarayin butun oyuncularinin(kaleci haric) kaleye daha yakinsa yani ilerdeyse bu ofsayt olur bu bir gs fb macinda olan bir ofsayt değil kendim boyle bir ornek yaparak anlatmak istedim faydali olduysa ne mutlu bana.

• top atıldığında kaleciye yakın olan topcu topu atan tarafınki ise ofsayt olmuştur yaşamda ise köşeyi tersten dönmektir reelde offf olmaktır

• Karşı takım savunması çizgi halinde olduğunu düşünürsen sen atak yaptığında savunmalarının arkasında adamın varsa topu onların savunmasının arkasına attığın anda senin adamın hepsinden ilerideyse(kalecileri hariç)ofsayt olur. İ

• olmaz

• Ama savunmanın arkasında adamın yoksa bir şey olmaz değil mi?

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 42

• 15gün

Anlatmayı beceremiyosunuz sonra da kızlara laf yapıyosunuz * bak adam gayet sade yazmış
    "Top senin ayağından çıktığı an, rakip kaleye en yakın oyuncu senin takımından olursa ofsayt olur. Rakip takımdan olursa ofsayt olmaz."

• Sımdı sen karsındakıne pas verıceksın ayagından tam top cıkarken karsındakı adamın onunde ve yanında kımse yoksa ofsayt ıste :D

• Anlatınca anlamazsın uzmantv de çizimle anlatılıyor öyle anlarsın anca

• x ve y takımları maç yaptığını düşünürsek.x takımı atakta diyelim,x takımının gerideki oyuncusu ilerideki oyuncusuna pas attığı sırada topun ayağından çıktığı an da x in ilerideki oyuncusu y takımının oyuncusundan geride olması gerekir ofsayt olmaması için,eğer x oyuncu ilerdeyse ofsayt bayrağı kaldırılmalıdır.

• Topu dısarı atarsan ofsayt olur :DD Genis bilgilerimden yararlanmalısınız :P

• hayır sen yanlış biliyorsun topu kaleye atınca ofsayt oluyor yukarıda çocuk bana çok güzell anlattı fskjglkhshdjkhdbkj

• boş ver ofsayt anlamasan da olur bende bilmiyorum.

• her izlediğim maçta ofsayt oluyor ve herkez yorum yaparkenn ben mal gibi onlaraa bakıyorum :D

• bu faslı geçmiştik biz

• simdi hangi fasildasiniz :S

• Anlatınca pek anlamazsın uzman tvde çizimle anlatıyor bir hoca.Onla çok iyi anlarsın.

• Bende soruyorum bir allahın kulu anlatmıyor

• Karşı takımın kale çizgisine top ve rakipten daha yakın olursa ofsayttadır anlatılması biraz zor ama ben biliyorum

• Anca böyle anlarsın:D ;

Şöyle ki : Mango’ya girdiğini düşün. Yanında bir arkadaşın var. O kişi seninle aynı takımda yer alıyor. Karşı takımda da sevmediğin kızlar var. Lakin Mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam. Sende takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. Karşı takımdaki sevmediğin kişilerde aynı bluzu beğendiler. Ama siz bu bahsedilen bluzu onlardan daha önce kaptınız.Kasanın kale olduğunu düşünelim. Karşı takımdaki kızlar da kasaya ulaşmamanız için savunma yapıyorlar ve kasanın önünde dikilmiş bekliyorlar. Senin de şöyle bir planın var. Takım arkadaşına diyorsun ki; “Sen kasanın arka tarafına geç, ben sana bluzu atayım, ödemeyi yap ve bluzu alalım.” Arkadaşın kasanın arkasına yani kızların arka tarafına geçiyor ve sen bluzu ona fırlatıyorsun. Bu durumda ofsayta düşersiniz. He ama böyle yapmazsanız, sevmediğin o kızlarla yüzyüze, tartışarak, çirkefleşerek aralarından sıyrılıp kasaya ulaşır, ödemeyi yaparsanız ofsayta düşmezsiniz. Ama şöyle bir şansınız da var. Sen tam bluzu fırlatacağın sırada arkadaşın kasa önünde savunma yapan kızların yanında durur ve sen fırlattığın anda koşmaya başlarsa ofsayta düşmeme ihtimaliniz var. Fakat zamanlamayı çok iyi ayarlamanız lazım. Çelişkili bir durumda gözler yan hakeme (bu durumda yan hakem kasiyer oluyor) çevrilir. Yan hakem devam etmenize izin verirse ve sizde bluzun ödemesini yapabilirseniz hem gol olur, hemde ofsayta düşmemiş olursunuz. İşte ofsayt böyle birşeydir ve Mango’da işe yarayabilir.

• amaan ne işimize yarıyacak ya

• hücum sırasında g ö t e gelmektir

• x ve y takımları maç yaptığını düşünürsek.x takımı atakta diyelim,x takımının gerideki oyuncusu ilerideki oyuncusuna pas attığı sırada topun ayağından çıktığı an da x in ilerideki oyuncusu y takımının oyuncusundan geride olması gerekir ofsayt olmaması için,eğer x oyuncu ilerdeyse ofsayt bayrağı kaldırılmalıdır.

• izleye izleye öğrenirsin.x ve y takımları maç yaparken ,x takımı atakta olduğunu düşün xtakımı oyuncusu takım arkadaşına gol pası atarken en ilerdeki x oyuncu topun ayaktan çıktığı anda y takım oyuncusunun ilerisinde olursa ofsayt olur gerisinde olursa goldür:)

• boşuna sorma anlamican gene.hjkljhjk

• Videolar izle canım kavrarsın mantığını . Erkekler abartıyorlar zor bişey değil , öyle üstün bir zeka da gerektirmez .

• Araştır nette bulursun 1 erkek 1 kadınd ozan Zeynep e çok hoş anlatıyordu bunu.

• Bir arkadaşım bana böyle mesaj yazmış ;
    Bak simdi rakip takimin yari sahasinda oldugun surece takim arkdasinin sana pas atarken top ayagindan tam ciktigi anda senin rakip kaleci haric digerinin onunde olmaman lazim el ayak onde olursa belirgin sekilde ofsayt yuzeysel olarak boyle bir iki noktasi da var :)
    Aktif ve pasif olarakta ayrılıyormuş..bunları bir köşeye yaz her gün oku öğrenirsin..

• Top ayaktan ciktiginda forvet kaleye defanstan daha yakin olursa ofsayt olur

• evet sadece forvet değil ama aklında daha kolay kalması için gole giden oyuncuyu empoze etmek istemiştim..

• bayan yorumcuya tatlım diyor-bize dil çıkartıyor.helal vallaa..:))

• Pardon; sadece forvet değil, rakip takımdan herhangibir futbolcu.

• Öncekileri Göster
  • Yonetim su Fikri'yi banlayin lutven :(

• bak yanlış anlamazsan sana bir teklif sunayım,benim amacım xper değil ayrıca da yakın zamanda temelli kapatacam.ben bol bol cappy34 ün soru-cevaplarına eğlence için gider ve bol bol soru hortlatırım amaç sadece eğlence kafama göre soru seçiyorum.

neyse teklife gelelim arkadaş listesinden çıkaralım birbirimizi ama kin gütmeden tabi,hem biraz canlı yayının rahatlasın anladım ben senin durumu :)

• ne yaptım ben uyuz edecek :/ o kadar da iyi niyetli bir adamidim :(((8

• :// ekmeğimle oynuyorsun

• şimdi rakip oyuncu rakip takımın kalecisinin arkasında olursa oluyor galiba öyle bişiydi :D

• Topun son oynandığı anda, rakip kale çizgisine toptan daha yakın bulunan futbolcunun durumdur. Ancak bu oyuncu kendi yarı sahasında bulunuyorsa ofsayt geçersizdir. Aynı biçimde, kendisi ile rakip kale çizgisi arasında en az iki rakip oyuncu varsa ofsayt yine geçersizdir. :)

• Kendi adına konuş, kızlar olarakmış pehh.
    Öğrenmesende bir şey kaybetmiş olmazsın boşver, zorlama.

• erkek: anam ofsayt'i bilmeyen bi kadin.. gacin gacin gacin :D

• google yaz çıkıyo nedemek olduğu

• Top senin ayağına geldiği anda kaleyle senin aranda rakip takımdan bi oyuncu olması gerek aksi takdirde ofsat olur kuralı çerçevesinde dönen bi terim.

• senin ayağına geldiği an da değil,arkadaşının sana attığı an da.top havalanmışken rakip takım oyuncusunun ilerisine geçebilirsin.

• Sırayı kaynak yapmak tarzında bir şey arkadaşım :)

• bunu neden öğrenmek istiyorsun ki çok saçma

• a ve b takımı maç yapıyorlar diyelim.a oyuncusu atakta kendi takım arkadaşına gol pası atacak.top ayaktan çıktığı an da takım arkadaşı herhangi bir b takımının oyuncusundan ilerdeyse ofsayt olur:))

• ben ofsaytı maçı izlerken görebilen bayanlardanım:))

• Bayan arkadaşlarım da hiç fena değilmiş gerçekten.onlar bile anlatabiliyor helal olsun diyorum sana.

• Ucuzluktaki süper çantayı almak için pahalı bi mağaza'ya girdiniz.Sadece bir tane kalmış, o da kasanın (kale) hemen yanında.

Ama bu çantanın tek taliplisi siz değilsiniz.Çantayı gözüne kestiren diğer bir müşteri(rakip oyuncu)de sizin hemen yanınızda bitiveriyor.

İkiniz de durumun farkındasınız ve hızla kasaya (kaleye) yöneliyorsunuz. Tam o esnada; biraz önce bluz aldığınız ve ödemeyi yaptıktan hemen sonra çalan cebinizi cevaplamak icin cüzdanınızı çantanıza koymadan arkadaşınıza verdiğinizi ve onda unuttuğunuzu farkediyorsunuz.Bir yandan kasaya doğru koşarken diğer yandan da elinizi havaya kaldırarak arkanızda kalan arkadaşınızdan cüzdanı(topu) istiyorsunuz.

Öyle bir durumdasınız ki, rakibinizin gerisinde kalırsanız kasaya daha uzak kalacağınız için avantajınızı kaybedeceksiniz ama eğer arkaya geçmezseniz arkadasınızdan uzak kalıyorsunuz ve arkadaşınız da o kalabalıkta size cüzdanınızı fırlatamıyor, herşey bir an meselesi.

Bu durumda yapmanız gereken rakibinizin arkasına geçip cüzdanı (topu) almanız ve cüzdanı ele geçirdikten sonra rakibinizi geçmeye calışmanız.

İşte ofsayt bu...Top sana atıldıği anda kaleye rakibinden daha yakın olamazsın!

• ama bu her yerde paylaşılan bir anlatım hatta bir mağaza derken bunu mango olarak anlatıyordu.orginal değilmiş...

• Helal olsun valla...

• on numara açıklama :)

• :) birde bu ara rövaşata çok duyuorum bi zahmet biri onuda söylesin :)))

• :)) bilmemmm maca bile gidesim var yani ...

• Neden bu kadar futbola sardiniz.

• Bak onu biliyorum işte :)

• Öncekileri Göster
  • ofsayt insanın kendine yakışanı giymemesidir

• sen açıklasan?

• hep aynı soru..

• aman ögrenmeye calisma ben biliyordum ama aklimda kalmadi anca futbolla icli disliysan unutmazsin :)

• kale ıle arada rakıp oyuncu yoksa ustelık tota daha gelmedıyse buna ofsayt denır.

• Yaklasmissin ama gol degil :))

• tota =topa oldumu ıyı anlatmısmıyım :D

• Tota nne be

• link iste bu, hic üsenmedim muhtesem bi cizim yaptim hahhaha

• Mesaj kaygısımı var bu resimde

simgesel olarak erkekler hep ofsayta düşer demek mi isityorsun

• mükemmel çizmişsin pembe takıma hasta oldum ayrıca :D

Doğru biliyorsun bu arada.

• o mavi adam ofsayt degilmi yani ((: hahah ben böyle biliyorum ofsayti.

• Öncekileri Göster
  • takım oyuncularından bırı arkadasına pas verdıgınde arkadası dıger takımın en az ıkı oyuncusundan kale çızgısıne daha yakınsa bu ofsayttır yanı ucuza gol olmasın dıye konulan kural

• bir oyuncu ceza sahası içinde gol pozisyonuna girdiğinde kaleci ile arasında karşı takımdan bir başka oyuncu yok ise ofsayt oluyor.

en azından benim anladığım böyle. ha bir de aktif ve pasif ofsayt diye ayrılıyor bu meret:)

• en azından bir şeyler biliyorum. kaldı ki hakemler bile ofsaytın ne olduğunu bilmiyor ki her maç sonrası saatlerce tartışıp duruyorsunuz, benim bilip bilmemem bir anlam taşımıyor:)

• yanlış biliyosun :)

• Kaleci olmak zorunda değil en az 2 oyuncu diye tarif edilir 2'den az ise ofsayttır :D

• Öncekileri Göster
  • top ayaktan çıktığın da kale çizgisine karşı takımın oyuncusundan daha yakın olmak

• :))) bende gs

• benim için öyle bir çocukla konşuyorduk Içok yakışıklıydı) hangi takımı tutuyorsun dedi galatasary dedim meğersem oda fanatik galatasaraylıymış bende fanatik değilim ama ofsaytı biliyorum hehe diye espri yapmıştım anlat diiceni düşünmemiştim.

• estağfurullah umarım işine yarar merak ettim neden hayat meselesi olduğunu ama uygun bi zaman da anlatırsın artık :))

• Öncekileri Göster
  • şimdi sen A takımındasın gol top önünde koşuyorsun kalenin orada da arkadaşın var gol atacak bekliyor eğer sen topu attığın sırada B takımından bir insan kale ile arkadaşın arasında değilse yani arkadaşın kaleye daha yakınsa işte o zaman ofsayt olur kaleci ofsayt durumunda fasulyedir

• En az 2 insan olmalı 1 insan kurtarmıyor

Yükleniyor...