Squatdan anlayanlar var mı ölcem gitcem?

3 gündür günde 60 tane yapıyorum bacaklarımın ağrısından ölcem. Dışarı çıktım mı penguen gibi paytak paytak yürüyorum ya ne zaman geçer bu yarın arkadaşlarımla buluscam yürüyemiyorum resmen 😤

0|0
8|20

En İyi Erkek Görüşü

• Her gün üst üste aynı bölgeyi çalışmanın bir anlamı yok aksine zararı var. Kaldı ki bağışıklık kazandırıp hareketten alıcağın faydayı minumum'a indiriceksin.
    Ayrıca antrenman sonraları 5 10 dakikalık bir hafif tempo koşu ya da yürüyüş kaslarda ki laktik asiti atmana yardımcı olur ve kas ağrısı yaşamazsın çok fazla.
    Ilık duş da faydalı olabilir.
    Sormak istediğin başka bir soru?

1|0
    0|0
    • Başka nereye çalışabilirim ve nasıl

• Zaten zayıfım ya nası olmaz :P illla spor salonu şart yani

• Salon şart değil tabi ki :D zaten body weight çalışmak yeterli senin için. Ayrıca squad popo bel karın hatta tüm vucudu çalıştırır. Candır ama dikkatli olmak lazım.
      Pmden mesaj at evde yapabiliceğin hareketlerle ilgili liste atim sana.

Erkekler Ne Diyor 19

• zamanla geçer hamlık yüzünden öyle :)

0|0
    0|0
  • Bence yanlış yapıyorsun. Kondisyon yüklemeden, aerobik/anaerobik fitliğe ulaşmadan üst üste yüklenmen yanlış. Tavsiyem öncelikle, kondisyonunu artırman ve belirli aralıklarla antrenmanını dengeli bir şekilde artırarak ilerletmen.

0|0
    0|0
  • ham vücutla bir anda fazla yüklendiysen ondan olur. ufaktan başlayıp sayıyı yavas yavas artırsaydın bukadar olmazdı. 2-3 güne geçer sanırım

0|0
    0|0
  • Squat yapan bayanlar...
    Normal standart bayanlara göre daha tehlikeli doğum falan

0|0
    0|0
  • Ağrı olması normal. 1 haftaya geçer.

0|0
    0|0
  • hamlık var vücudunda. düzenli olarak yapmaya devam et. aynı sıkıntıyı yaşamazsın.

0|0
    0|0
  • Bazen yürümeyi öğrenmeden koşman gerekir assdffg

1|0
    0|0
  • Vücut, spora alışmaya çalışıyor. Normaldir..

0|0
    1|0
  • 1 haftaya vücudun alışır tahminen , benim vücudum o kadar sürede adapte olmuştu. Bu arada geçmiş olsun :D

0|0
    0|0
  • 1 haytaya alışırsın ^^

0|0
    0|0
  • Var boy uzama için yapıyorsun heralde

0|0
    0|0
    • Boy uzatma için mi yapıyorsun sana boy ile ilgili baya etkili bir yöntem anlatabilirim

• Dik popo için gördüm aşağıdan umarım direk gibi dik olur önüne geln bakar yalnız skruat hareketi poponu dikleştirmez:)

• tamam bye.

• squat tam olarak neydi?

0|0
    0|0
  • Ölmezsin acı hissetmeye basladığın an bu sporu seveceksin ☺

0|0
    0|0
  • Voltaren falan varsa sür 1 gün ara ver bir de.

0|0
    0|0
  • fazla yapma döte gelirsin sonra

0|0
    0|0
  • Yapma erkekler kıçıma baksın diye yapmadığınız kalmıyor biri bakınca da adı Sapık oluyor

0|0
    0|0
    • Erkekler baksın dıye değil kendi estetiğim açısından her boku üstünüze alınmayın

• Soruda kalça adı Geçmiyor saquet deniyor yorumlarda ise hep dik popo geçiyor 😊

• Ya bir bas git şurdan.

• Bacak kasları için bir çok hareket var araştırırsan ancak başa çıkamaz engellersin by.

0|0
    0|0
    • Babayagoya da inanmanı tavsiye etmem adama bir şey söyledim cevap bile vermeye tenezzül etmeyip engelledi amacı kız düşürmek

• böyle olması iyi aslında

0|0
    0|0
  • O kadar yapmandaki amaç ne

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• kaval kemigi zonkluyor direkt belime vuruyor benim.
    5 gün sonra geçer kas gevşetici kullan kremi veya.
    kaç set yaptiysan azalt.

0|0
    0|0
  • Normal ben 1 hafta topalladım resmen :D

0|0
    0|0
  • Azalt biraz yavaş yavaş başla sonra azar azar arttırırsın alışmış olursun. Direk kendini çok zorlarsan ağrı olur tabi bünye alışık değil sonuçta yeni başladıysan.

0|0
    0|0
  • Magnesium tüketmelisin
    Kasların yırtılıyor normal
    Bende yaptım belim kopacak gibi ağrıdı bıraktım sonra çekemem

0|0
    0|0
    • Belde bişey yokta üst baldirlarim kopuyo sanki hele yürürken bacağım boşluğa düşer gibi oluyo tokezliyorum 😂

• Ben göbek kasıda yapıyordum benim bel o yüzden koptu
      Dediğim gibi çok zorlamadan yap yavaş yavaş alıştırarak
      Yoksa sakatlarsın kendini
      Ben fitness yapıyordum kol kemiğimi zamanla zedeledim fazla ağırlık yapmaktan
      Şimdi yanlış bir harekette iki kemik sürtüşüyor yerinden çıkıyo gibi oluyor çok kötü yani
      Protein ağırlıklı beslen
      Kolay gelsin
      Kas ta yap 💪

• Teşekkürler :)

• Ben karın kası yaparken o acıyı 1.5 hafta çektim hamlaştım squat daha fena dinlen yorma kendini :D

0|0
    0|0
  • 1 aya geçer ✌

0|0
    0|0
  • 😂 Hamlaşmışsın

0|0
    0|0
  • Alışırsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...