Karın kası ve squat ilişkisi nedir?

karın kası yapmaya çalışıyorum ve sıkı bir antreman programım var, programımda 4 karın hareketi var ve her birini 5x30 yapıyorum. ancak bir yerde okuduğuma göre programda squat, deadlift gibi hareketler varsa hiç bir karın egzersizine gerek yoktur bu iki hareket iyi kas yapar ve tüm Vücudu çalıştırır yazmışlar. şimdi ben 17-20 kg ağırlıkla barla veya dumbella squat yapıyorum zaten bacak çalışırken. ancak kafam karıştı yani bu açıklamaya göre ben Yaptığım karın hareketlerini bırakmalı miyim sadece squat mi yapmalıyım? yardımcı olursanız sevinirim.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Squat sırasında tüm vücudu, özellikle de bel bölgeni dengede tutman gerektiğinden karın kaslarını da çalıştırmış olursun. Ancak bu demek değildir ki sadece squat ile harika karın kaslarına sahip olabilirsin. Sadece düzgün bir karnın olabilir. Eğer belirgin karın hatları istiyorsan Squat'ın yanında diğer karın egzersizlerini de yapman gerekir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• stabilizer denilen kas grupları vardır yani vücüdunu dengede tutan kaslar bunlar olmasa squat deadlift yapamazsın. bu hareketler tüm vücudu çalıştırığı için makinede çalışmaktan ço kdaha iyidir çünkü makine izole bir şekilde çalıştırır vücudu. karın kasın olmasa göüs kafesini tutan sırtından arkana doğru düşerdin. bende deadlift squat yapıyorum hatta her antremanımda squat yapıyorum fakat 1 veya 2 mide hareketi var yaptığım 2 set x 12-10 tekrar bazen plank yapıyorum kafama göre yani karın kasıyla kafanı meşgul etme adamın demek istediği o bir noktada doğru insanlar karın kası yapcam diye 50 hareket yapıyor resmen

0|0
    0|0
  • Duygusal bağ var

0|0
    1|0
  • Aynen squat yeterli

1|0
    0|0
  • Mekikle daha ilişkili

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2