Gelecekteki size bir mektup yazmak ister misiniz?

Günün son sorusunu soracağım arkadaşlar. Sonra zaten yokum.

Bir arkadaşım geçen yıl kendisine mail atmış. Bulunduğu durum, kafasında biriktirdiği sorunu, sevgilisini her şeyini yazmış ve kendisine de nasihat vermiş. Bir yıl öncesinde isteyerek yaptığını sandığı şeyin bir yıl sonra pişmanlığı olduğunu anladı. Güzel tavsiyelerde bulunmuş. Mektubu sizle de paylaşmak isterdim ama onayını almadığım için paylaşamıyorum.

Sonuç olarak,

link

Bu verdiğim linke tıklayarak kendinize mektup yazabilirsiniz. Şu anda hayatınızda olan, hissettikleriniz, eğitiminiz, işiniz her konuda kendinize tavsiyede bulunabilirsiniz ya da olduğunuz durumu belirtin ve bir yıl sonra ya da dilediğiniz vakitte yazdığınız size mail adresinize gelecek. Muhtemelen yazdıktan bir ay sonra unutacaksınız ve günü geldiğinde maillerinize baktığınız an kendinize yazdığınız mektubu göreceksiniz. Eminim, ders çıkaracak çok şeyiniz olur. Hatta önüne geçemediğiniz değişiklikler. Biraz kendinize vakit ayırmanızı tavsiye ederim.

Ben kendime yazdım ve sizinle de paylaşmak istedim. Unutmayın, şu anda yaşadığınız hayat belki de sandığınız kadar kötü değildir. Daha iyisiyle de karşılabilirsiniz, daha beteriyle de. Verebileceğim tek tavsiye, anı anına yaşayın. dolu dolu yaşayın. İçinizde kalmasın hiçbir şey, haykırın tüm içtenliğinizle.

Cümleten iyi akşamlar...

0|0
21|30

En İyi Erkek Görüşü

• konu :Kendime atıyorum bu maili, spam olarak işaretleme dingil (dingil benim en sık kullandığım kelimedir, mailin kendimden geldiğinden bu şekilde emin olabilirim :D )

Sevgili ben,

Bu maili sana tam olarak 1 sene öncesinden yazıyorum. Sana bazı durumları unutmaman için şimdiki halinden bahsedecem. Belki sen adını bile hatırlamakta güçlük çekeceksin ama ... adlı bi kızı deliler gibi sevdin. 8 aylık bir ilişkiniz oldu ve ömrünü onunla geçireceğini düşünüyordun. Onun için yapmadığın şey kalmadı. Aranızda tek bir problem bile yokken senden sıkıldığı için seni bıraktı, biliyor musun? Çok üzüldün, ilk günlerde kendini parçalarcasına ağladın, uyku düzenin bozuldu ve ne olursa olsun sana döneceğine inandın. aradan 1 ay geçti ve onun hakkında yeni yeni şeyler öğrendin. Aslında o kız seninle çıkarken de başkası ile görüşüyormuş ve seni onun için terketmiş. hem de "hayatımda kimse yok ve kesinlikle uzun bi süre olmayacak" dediği halde. bunu öğrendiğin zaman tüm duygularını yitirdin ona karşı. nefret bile edemiyorsun ondan. Belki ismini bile hatırlamakta güçlük çekersin diyorum çünkü şimdiden sildin attın onu. ama ben sana bir sır vereyim, o çocuk bu kızı yüzüstü bırakıp gidecek. ve eminim, bu mail eline ulaşmadan önce o kız sana geri dönmek isteyecek. Onu kabul etmeyeceğinden de eminim, bırak, hayatında böyle insanlara yer verme. Bilmiyorum, belki çok tatlı bi kız arkadaşın vardır. ama şimdi yalnızsın. Bu zor zamanında seni her gün arayarak destek olan bi kuzenin var; ... onun kıymetini bil olur mu? Bide eski kız arkadaşının kuzeni var tabi; ... Zaten onlarla görüşmeye devam ediyorsundur büyük ihtimalle. :) Kız arkadaşına benden selam söylersin, benim yerime onu öp :) Eğer seni gerçekten sevdiğine eminsen başka birini aklına bile getirme, onu hayatında tutmak için sıkıca bağlan. çünkü seni seven biri sevgiyi herşeyden çok hakeder.

bak; şu şarkıyı tekrar tekrar dinliyorum bu günlerde; link

Neyse, kız arkadaş mevzusu bayıyor beni bu aralar. Senin bi de okulun var, bu sene 5. senen ve büyük ihtimalle ona devam ediyor olacaksın. Hep benim yüzümden biliyor musun :D sana bu kötülüğü yapmak istemezdim ama moralmen çökmüş durumdaydım, sınavlara çalışamadım, dersleri biriktirdikçe biriktirdim, olsun, sen toparlarsın, zeki adamsın sonuçta :) Gelecek hafta ehliyet direksiyon sınavın var, onun için bi kaç gün sonra memlekete gidecem. Sana o ehliyeti alabilmek için elimden gelen herşeyi yapcam :)

Anlatacak o kadar çok şeyim var ki, ne anlatmaya ömrüm yeter, ne dinlemeye sabrın.. o yüzden burda kesiyorum. kendine çok iyi bak. ve unutma, ben sana olan saygımı hiç bir zaman kaybetmedim, bir başkası için senden ödün vermedim. sen de öyle yap olur mu? bana, yani geçmişine saygı duy. Seviyorum seni. hem de bütün kalbimle, ister bencil desinler, ister başka bişey, seni hiç kimselere değişmem. hayatında mutluluklar :)

1|0
    1|0
    • Tek kelimeyle, kusursuz...

Bizimle de paylaştığın için teşekkür ederim. Hayatında tüm güzellikler seninle olsun.. :)

• teşekkür ederim :) aslında daha uzun yazmıştım, kişisel problemlerim ve olan olaylardan bahsettim. ama özele kaçıyor diye buraya yazmadım :) ayrıca çok güzel bişey, siteyi paylaştığın için de ayrıca teşekkür ederim. senden de bahsettim mailde, nickini yazdım sen önerdin diye, o zaman hatırlar bi teşekkür daha ederim sana :)

Erkekler Ne Diyor 29

• sevgili ben. seninle sürekli konuşup muhabbet ettiğimiz, birlikte tavla oynadıgımız yetmıo gıbı bıde mektup yazıyorum evet.

bu mektubu okudugunda artık ben cok uzaklarda olacagım. ama sakın üzülme bu ikimiz içinde en iyisi. zaten son zamanlarda pek iyi anlaşamıyoduk. benim manitaya asılıyodun resmen, anlamıyorum sanma. hem ayrıca insanlar seninle olan muhabbetimizi pek hoş karşılamıyo. sadece arkadaşız dıyorum ınanmıyolar. hatta delisin diyenler bile... salak bunlar yaa:) bide biraz kafa dınlemek ıstıyorum yaa sureklı soru soruyosun. sureklı yaptıklarımı eleştırıyosun degerlendrmeye calışıyosun falan.olmuyo boyle yaa. biraz yazlık kalmak istedim sadece. hatta artık hep yalnız kalmak ıstıyorum. lutfen beni bulmaya calışma. arama. artık daha görüşmek istemiyorum. elveda.

not (ben şizofren değiliz)

3|0
    1|0
  • Sevgili ben, evvela seni selam eder hasretle her iki gözünden öperim, nasılsın iyimisin keyfin yerinde ve afiyettesindir inşallah, sevgili ben'cim umarım bu mektubu yazarkenki yaşıma kadar binbir zorlukla oturmaya çalıştıgım,ve belli bi düzene sokmaya çalıştıgım hayatımın içine etmemişsindir, umarım artık uslanıp fındık fıstık ceviz peşinde koşturmayı bırakıp, 4-5 cocuktan oluşan şirin , mutlu, ve huzurlu bi aileye sahip olmuşsundur, sevgili ben'cim mektubuma son vermeden önce hasretle her iki gözlerinden öperim, kendine çok iyi bak, fırsatım olursa tekrar yazarım, şimdilik aklıma çok bişey gelmiyo kusura bakma bilirsin ben çok az konuşup çok icraat yaparım, nese azdaha yazsam duygusala baglıcam, yha bu arada umarım hayalindeki ukrayna -kiev tatilini gerçekleştirmişsindir! :))

2|0
    1|0
  • Selam sevgili 20 yıl sonraki ben,

Bana son yirmi yılın iddaa,piyango,loto sonuçlarını yazarsan çok mutlu olurum.He bide Mars'a gittik mi noldu?Bunu da yazarsan sevinirim

20 yıl sonra görüşürüz gule gule...

3|0
    1|0
  • Insanin kendine mektup yazmasi guzel bir fikir. Kendime saglam firca aticam anlasilan

1|0
    1|0
  • Voavvv .s Çok "egzantirik" bişiymiş gelecekteki bana mesaj atayım iyi hoşta ben e postalarıma bakmam 10 gün içinde de silinir :S O kadar uğraştıktan sona bakmayı unutursam telef olur kendime yazmak istediğim daha doğmamış aşk mektuplarım. İyisi mi yazmayayım ben :(

1|0
    1|0
  • ben yapmam gerekeni yaptım,başka ne yapsam ağzımda kül tadı bırakırdı

0|0
    0|0
  • :) guzelmis yazdim tarihinide iki yil sonraki dogum tarihimi koydum link icin tenx

2|0
    1|0
  • Ya demek ki arada böyle güzel siteleri bulan insanlarda olabiliyormuş.

1|0
    1|0
  • Gelecekte ben olmayacağım.

0|0
    0|0
  • ben bu yazıyı gördum hemen yazdım kendıme 2 mektup :D tesekkur ederm sekerim link için :-* tanısmasak da seviliyosun :D

0|0
    1|0
  • Niye yazayım ki, zaten unutmayacağım yazdığım şeyi. Hani olur da hafıza kaybı falan olmazsa tabi. Sarhoşken yazacaksam olabilir bak :)

0|0
    0|0
  • Güzel bir düşünce ama bir sene az gibi. Bir de benim geçmişe takılmam bana zarar veriyor iyi bir çalışma ama bana göre değil sanki

0|0
    0|0
  • gelecekteki ben umarım şuan ki hayat neşeni ve heyecanını kaybetmez ve gülücüklerini etrafa dağıtmayı eksin etmesin. Sevgiler benden bene :)

0|0
    0|0
  • Asla bana benzeme ehuhuhuhe :D:D

0|0
    0|0
  • güzel birşeyde geleceğe mektup yazmak saçma değil mi la :D

1|0
    1|0
  • ne ise yarıyacak kı

0|0
    0|0
  • geçmişteki benle karşılaşıp geleceğimi yoketmek isterim !

0|0
    0|0
  • gelecekteki ben: naber panpa nabıyon?

0|0
    0|0
  • Gecmisime yazardım...

0|0
    0|0
  • Evlen artık...

0|0
    0|0
  • böyler bir kişi bulunamadı diyor kendim için :O

0|0
    0|0
  • "Hacı her an gayrı meşru çocukların ortaya çıkabilir aman dikkat"

0|0
    0|0
  • Naptin bro derim

0|0
    0|0
  • isterim ama adres ve posta kodunu bilmiyorum

0|0
    0|0
  • senin * koyem bu kadar uzun yazılırmı odev yapcaz bızde

0|0
    0|0
  • ben kendime mail atmak isterdim ama gelecek maili büyük ihtimalle spam olarak işaretleyip silecem. neyse, yine de şansımı deneyip sizinle paylaşayım :)

0|0
    0|0
  • güzel fikir teşekkürler. insan bu şekilde kendini kendini de teyit edebilir yaptıkları ve yapacakları konusunda.

0|0
    0|0
  • sorun on onumara olmuş kardeş eyvallah :)

1|0
    1|0
  • How i Met Your Mother'ı izleyip etkileniyorlar. Sonra biz uğraşıyoruz.

0|1
    3|1

Kızlar Ne Diyor 21

• Merhaba,

ben üniversiteye basladigimda ögretmenimiz, bize bir kagit verdi takin kulakliginizi ve bu kagita istediginiz seyi yazin sizin de söylediginiz gibi dertlerimizi, gelecekte ne olmasini istedigimizi herseyi yazabilirdik, ögretmenim istediginiz dilde yazin demisti icinizden nasil geliyorsa bende almanca yazmistim okumasin anlamasin diye. Cok rahatlatmisti beni.. Ögretmenin sonra herkezin kagitini toplayip bir zarfa koyup o zarfin her tarafini yapistirdi.. Bize 1 sene sonra ger vericek.. Ayni böyle bisey bu sayfa iste, bizimle paylasmana sevindim yarin kendime zaman ayirip yapicagim bunuda :) tessekürler..

1|0
    1|0
  • çok güzel bir şey bence insanın bir sene sonra kendiyle yaptıklarıyla düşünceleriyle yüzleşmesi :)

1|0
    1|0
  • Ender görülen faydalı paylaşımlardan biri. Teşekkür ederim... :)

1|0
    1|0
  • Güzel fikir gerçekten hoşuma gitti gönderdim seneye alırım mektubumu :) İnşallah hayatım yazdıgım gibi olur seneye..

1|0
    1|0
  • ah ben bana ne söylesem ki kelimelere sığmaz doğrudan sapma seni 1 yıl sonra bambaşka yerde görmek istiyorum

1|0
    1|0
  • süper süper çok beğendim :D hemen kendime bişiler yazmayı düşünüyorum :D

1|0
    1|0
  • Sağlam edebiyat yapıyosun tavsiye içinde sağolasın uymayı düşünüyorum :)

1|0
    1|0
  • çok güzel bir fikir yapmak lazım

1|0
    1|0
  • Teşekkürler bunu yapacağım :)

1|0
    1|0
  • Evet. Şimdi yaptığım hataları gelecekte de yapmamam için bir mektup yazmak isterdim.

0|0
    0|0
  • Zaten günlük tutuyorum mektup gibi yazıyorum :)

1|0
    1|0
  • Aslında olabilir yazmak isterdim.

0|0
    0|0
  • Dear FutureMe,

Fuck you asshole.

1|0
    1|0
  • sen sakin ol yaw a.e heeee

0|0
    0|0
  • Anılar, olaylar bir mektup değil mi aslında?

0|0
    0|0
    • Her anını hatırlayamazsın. Ancak yazarsan ölümsüzleştirebilirsin.

• Çok önemli şeyler saklı zaten.Önemsizler hatırlamaya gerek yok.Yani en azından benim için böyle.

• Önemsizleri hatırlama ama unutma da. Faydası epey olur.

• Nasıl geçiyor menopoz?

0|0
    0|0
    • bamya modun biri cevabimi ikidir kaldirdi, sikayet ettim geri gelicek bekliyorum cevap

• Naptın?

0|0
    0|0
  • sevgili duzluk,

sanırım dötün artık bağımsızlığını ilan etmiş olmalı. biraz kilo ver, ağzını yüzünü yırtarım.

öpt.by.

1|0
    1|0
  • sevgili ben,

şu an işyerindesin saat 11 buçuk ve yarım saat sonra tunayla görüşmeye gideceksin. senin için hayati bi gün olduğunu düşünüyorsun çünkü 2 gün önce tunaya biz neyiz diye sordun sorularını cevaplayacağı bi gün olduğunu tahmin ediyorsun. olabildiğince şık olmaya çalıştın, siyah pantolon ve ceketini giydin saçlarını düzleştirin makyajını yaptın. olumlu olmasını istiyorsun bugünün ama olumsuz geçme ihtimalini de sürekli hatırlıyorsun. kötü düşününce için sıkıldığı için bu yönünü unutmaya çalışıyorsun olayın.. 1 yıl sonra bugünü hatırlayacaksın ve belki mutluluk belki hüsran olacak kalbinde.. sana söyleyeceğim şu ki; o sensiz olmayı tercih etse bile biz hep birlikteyiz. hayata hep sıkı sıkı tutunmalısın bunu hiç unutma. herşey bi kere olup bitiyor, anın tekrarı yok. 20 yaşındasın şu an ve 21 olacaksın bunları okuduğunda.. unutma hayata bi kere geliyorsun. tabiki saçmalıklar yapmanı istemem. kimse içinde yıpratma kendini. üniversitede son yılın sınavları güzelce geç ayrıca ehliyat sınavına son 8 gün kaldı. iyice çalış ve ehliyeti al. kendimi çok seviyorum bunu hep hatırla. bakalım 1 yıl sonra ne durumda olacaksın. belki işinde daha iyi yere de gelirsin :)) GÖRÜŞMEK ÜZERE SEVGİLİ BENN...

1|0
    1|0
    • Büyük keyif alarak okudum. Gizlileri en seçme huyum yoktur ama böylesine güzel bir yazı en olmayı hakediyor. Hem gerekçelerin de var, hassaiyetini anlıyorum :)

Cevap için çok teşekkür ederim, umarım Tuna kapılarını seninle açar..

• seni tuttum :D sonucun ne olcağını merak ediyorum mutlaka yaz bana faceden tamam mı bebeğim :)

• teşekkrler azramira.

sağol asia07 :) faceden yazmam imkansız bilmiorm kim olduğunu ama burdan yazıyorm hiç bi halt olmadı..

• gönderdim bakalım.. çok merak ediyorum o gün hangi ruh halinde olacağım doğumgünüme gönderdim.. teşekkürler :)

1|0
    1|0
  • Sanmam bu siteden öyle zahmette buluncak kimse çıkmaz. Sen ince fikirlilik yapmışsın ama boşa...

1|0
    5|3
    • Niye karamsarlık yapıyorsun ki?

Bence yazanlar olur.

• İyi niyetli olmanın ne gibi bi' zararı olabilir ki ya, yapma.

• hayal kırıklığına uğrarsan görürüm seni

Yükleniyor...