Televizyonda çıkan yarışma programların çıkarı nedir?

arkadaşlar yarışmalarda dağıtılan paraların televizyona getirisi nedir? çok merak etmişimdir mesela evim şahane programında hergün bi evi yeniliyorlar bir evi en az 10bine yapıyorlar ben şaşirıyorum amaç nedir niye böyle bişey yapıyorlar onlara getirisi nedir? reyting amaçlımı yapılıyor yada alınan yerdeki magazların reklamı yapılıyor?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• işin içerisinden biri olarak sana durumu şöyle anlatayım... bu yarışma programlarını zaten kanal çekmiyor. yapım şirketleri var belirli formatlar için kanal ile anlaşıyorlar.. kanal belirli bir gün ve saat belirliyor yarışma programının yayını için.. ilk olarak genelde 13 bölüm üzerinden anlaşma yapılıyor.. her bölümden sonra ratingler belli oluyor. seyredilme oranı yüksekse kanal reklam için kendini pazarlıyor. yani kısacası bütün para reklamlardan karşılanıyor. yarışmacıların kazandıkları para yaklaşık 6ay-1 sene sonra verildigi için de bir sorun yaratmıyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu programlar genelde iç yapım olarak yapılıyor. Firma gibi kaynaklar olduğu gibi asıl kaynaklar programlarda verilen reklamlardır. İzleyiciyi ne kadar çok kanalda tutulursa o kadar çok para alırlar ve 10,000 TL gibi rakamlar bu rakamların yanında inan çerez parası bile değil.

0|0
    0|0
  • reklam araları var ya onlar işte.ne kadar çok para saçarsan o kadar kişi izler. ne kadar kişi izlerse o kadar fazla reklam alırsın. ne kadar reklam alırsan o kadar fazla paran olur. ne kadar fazla paran olursa daha da fazla saçarsın. döngü bu

0|1
    0|0
  • reklam sayesinde ve izleme oraniyla ilgili bir sey

0|0
    0|0
  • şu an o programı izliyorum ama oradaki kadının davranışları bana çok yapmacık geliyor.. tamamen reyting..

0|0
    0|0
  • televizyon sektörü tamamiyle reklama dayalıdır ucundan göstermeye bile dünyanın parasını alırlar ;) 10 bine yeniler mağazadan 40 bin alır merak etme

0|0
    0|0
  • reklamlardan kim bilir ne kazanıyorlardır biliyorsundur reklamlar sanıye başı ücret alır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Reklamlardan kazanıyorlar.

0|0
    0|0
  • Program biterken akan jenerikteki reklam sponsorlarına bir göz at.

0|0
    0|0
Yükleniyor...