Bu kadarı anormal değil mi?

Arkadaşlar bazen burada sorular görüyorum..

Bu sorulara baktıkça bu insanların kadının konuşmasının dahi yasaklandığı bir ortam olması hayaliyle yanıp tutuştuklarını görüyorum.

Tamam İslam inancında tesettür şart ve hatları belli.

Ama, şöyle bir durum var ki kadının şu an ki sosyal yaşamda olduğu yer ve konuş düşünülünce bu insanların kadınlara afedersiniz ahlaksız, erkeklere de tecavizcü muamelesine varan yapıları ne kadar normal sizce?

Hayır tamam sen çok iyisin hoşsun da sen nerden biliyorsun o kadının neresi açık?

Demek ki bakıyorsun.

Diyelim ki bi kere baktın hadi o bakış senden ama, öyle bir tasvir ediliyor ki oturup epey epey incelemiş.

Şimdi ben bir hem cinsime ne kadar açık olursa olsun incelemiyorum veya bir erkeği aynı şekilde.

Yahu anlamıyorum ben mi anormalim, bu insanlarda mı sorun var?

Üstünüze erkek gölgesi düşse tecavüzcülükle suçlayan kadınlar ve kolunun istem dışı milim açılmasından sapıklaşan erkekler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu kadarı anormal değil mi?

Bu sitede bile bu var adam gibi cevap verirsin adam seni görmeden bilmeden ya yollu ilan eder, ya da hemen bel altına geçer :S

Nedir bizim derdimiz?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Sorunun içinde bir cevap var.Kültür ve yetiştirme daha doğrusu yetiştirememe durumları var.eğer bir insanın gözünü bağlarsan o insan sadece duydukları ve hissettikleri ve başkasının sözüyle harekete geçecektir.Ama insanın beynini bağlarsan insan bütün anlamlardan yoksun ve zamanla vicdanında olmadığı kabuk bir bedene dönecektir.İçi boş olan bir kabuk.Bu yüzden bildiğini zannedecek ve kendi cahilliğini savunacaktır.Eğer gönül ve akıl kapısı açılsa herşeyi kendi gözleriyle görse ve kendine has dopdolu bir düşünce oluşturursa ozaman bu şikayetler olmayacak.İnsan herşeyin cahili olabilir.Ama gönül kapısını açmadan iyi niyet beslemeden sadece nefsine uyarak yaşamaya çalışırsa artık ona insan değil kara bir balçık denir.Biraz ağır oldu ama insanın ağırlığı herşeyden daha ağır gelir yaşama.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ahlak ve namus anlayışımız / tabularımız kadın erkek ilişkisinin sağlıklı bir şekilde yaşanmasını engellediğinden malesef erkeklerimiz ve dahi kadınlarımız kişiliklerini ve buna uygun davranışlarını oturtmakta güçlük çekiyorlar.

Erkeğimiz malesef kadın kısmına ilişki anlamında zor ulaşıldığını bilinç altına yerleştirmişler. Kadın erkeğe bakmaz, ona sıcaklık göztermez, mümkünse masum bir soruya dahi cevap vermez...v.s. olguları benimsenmiş. Bu olguların dışında hareket eden bir hatun erkek toplumu nazarında Plüton gezegeni genel evinden ışınlanmış ve her türlü tacizi hak eden biri olarak muamele görür.

Ama sevinerek görüyoruz ki artık gençler büyük şehirlerde ilişki anlamında biraz daha serbest ve kendine güveniyor. Ama elbette bunun toplumun ilişki felsefesine oturması zaman alacaktır. Bu zaman içerisinde bir çok yanlışlık lar olacaktır ki oluyor ve bu siteden dertleri sıkıntıları okuyoruz.

İnşallah belirttiğiniz olgular nesilden nesile azalır ve bu toplumda karşı cins ile normal iletişim kurabilen bireylerden oluşan bir toplum haline gelecektir. (Hiç umudum yok. Hepsi ütopya anasını satayım. Abazan dolu ortalık..:))))

0|0
    0|0
    • Hayır erkekler neden kadına kadın kadın değilde insan gözüyle bakmıyor..

ya da kadınlar sapık sapık değilde insan gözüyle bakmıyor :S

• tiz bu soru kaldırıla. sitenin adı erkekler soruyor, erkekler izin verirse hatunlar cevaplıyor yapıla. ayrıca elebaşı olan birkaç tane var bu soran gibi, bunların da tiz boyunları banlana.

:D

3|0
    0|2
  • Daha öncede söylemiştim sana ve değer verdiğim dostlarıma pek fazla takılmamak lazım böyle şeylere diye. Ağzı olan konuşuyor kıçı olan osuruyor misali burası da. Herkes klavye delikanlısı olmuş. Bir tanesi de bana fuck off demiş. Bunu diyen üstelik pembe nickli birisi. Şimdi ne diyeyim ben buna?

Şikayet ettim geçtim. Fazla takılmamak lazım diye düşünüyorum. Ama kalite hem pembe nick olsun hem mavi nick olsun baya baya düştü.

0|0
    0|0
  • link sanırım soruna en güzel cevap burda daha güzel anlatılamazdı

0|0
    0|0
    • Benim meselem açıklık kapalılık değil.

Zaten kendim kapalıyım.

Benim meselem beyinsel, düşünsel..

Kadınlar bile böyle..

neden insan gibi kötü niyetli düşünmeden iletişim kuramıyoruz..

• sana göre kötü olan başkasına göre iyidir bu göreceli bi şeydir allah insanın içinde fıtratında bu şekilde yaratmıştır yaradılışın aslına bakmak gerek iyi yada kötü neye göre iyi neye göre kötü kötü olan ne iyi olan ne ? bunlar bence zevk ve renk misalidir senin ne demek istedigini anlıyorum merhaba diyerek başlayan muhabbette insanlar bir birlerine abi kardeş gözü ike baksınlar diyorsun peki nasıl evlilikler olacak? hadi onuda geçtik insanlar bakıyor diyorsun peki giyimine ya dikkat etmeyen ?

• Gerekçelerin sınıflandırılması bile, sanki kadının tecavüzü hakettiği anlamına getiriliyor. Dağda gelin edilen eşeklerle aynı kategoriye sokan cinsler.

Hem cinslerim,acaipler.

0|0
    0|0
  • zedo cuma akşamı 9.20 de siteye gir canlı yayına tıkla..showa çıkıcam

tesettür mesettür hak getire :)

0|0
    0|0
    • Çayım, çorbam ve zıkkımımla gelcem, zıkkımın dolu şişesini sahnene atcam ben :D

• çok dolmuşsun sen ://

0|0
    0|0
  • Rahat ol. Neden böyle şeyleri sorun yapıyosun ki. Sen ne olursan ol herkes bir şey der. Der emin ol.

0|0
    0|0
    • Bana demedilerde genel bakış böyle.

Hayır arkadaş sen iyiniyetliysen gerisinden sanane :S

• Anlamıyosun, kötü niyetlide olabilir. Anlatmak istediğim rahat ol. Bu şekilde olmazsan yıpratırsın kendini ne gerek var. Bazı istisna durumları tabiki göz önünde bulundurmadım. O durumlar ayrı mevzu.

oturmuş kişiliğinin dışına elbet çık demiyorum. Sadece relax.

• kendine sürekli yasak koyan bi zihniyet boyle olacak tabi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bastırılmış iç güdülerin dışa vurumu...

Ve bu durumu bastırmak içinde düşünceleri dinin gölgesi altına gizlemek...

1|1
    0|0
    • Ya artık öyle şeyler görüyorum ki "oha" demeden edemiyorum.

• Bütün müslüman kadınlar örtünse evlerine kapansa inanmayanları ne yapacaksın :S

Bununla yaşamak bu kadar zor mu?

Sen kendi işine bak ben milletin orasını burasını inceliyor muyum:S

Demek ki oluyormuş, bununla yaşanıyormuş..

• Elbette yaşanıyor...Anlatamazsın işte bu yüzden ben kendime bakıyorum kimin ne düşündüğü ne hissettiği umurumda değil.Çünkü biliyorum ki ben ne yaparsam yapayım bu durum sadece benimle ilgili değil,bakan kişiyle de alakalı...

• Zekasıyla başedemediği kadının namusuna sataşmak adettendir zedim:)

2|0
    0|0
    • Ya kadınların yaptıkları?

• Tamam madem derdin o başka türlü hallet işini, bu şekilde çok küçük düşmenin alemi ne :S

• Kompleksleri yüzünden mantıklı düşünemiyor olabilir.Tanımadan yorum yapmakta saçma ama:)

• Kızdırmışlar seni. :)

Herşeyin uç olanı sıkıntılıdır bence. Önyargının, hazmedememenin ve karşıyı susturacak zekanın olmayışını kapatacak tek şey saldırıdır. Beyinsizliğin ifadesi boşver.

0|0
    0|0
    • Hemde nasıl..

Beyinleri bacak arasında insanlardan nefret ediyorum.

• Doğru ama, bazı şeyleri paylaşmak lazım bence.

Çünkü bu önyargılar böyle böyle azalır ..

Üzülmedim kız minnoş :D

• :) umarım azalır canım ya.

• katılıyorum sana bu konuda

0|0
    0|0
  • yine başka bir kadının suçu aslında bu. anaları böyle yetiştirmiş zed.

0|0
    0|0
    • Öyle de kuyuya ilk taşı atan kadın mıydı?

• bence öyle zed. he böyle düşünen erkekler de mal azcık. anan seni böyle yetiştirmiş eyvalah da hiç mi kafan çalışmıyo? diye sorasım var.

• Nasıl bir psikolojik hakmiyettir arkadaş atamadık asırlardır üstümüzden :S

Yükleniyor...