Bu kadar 'merak' biraz fazla değil mi?

Merak enteresan bir duygudur bence... Bir çok icadın, keşfin başlangıcı olmuştur mesela...

Ama aynı merak amaçsızca da kullanılabiliyor...

Mesela, buradaki birkaç soru gibi...

Kişi 'sıkıntıdan olsa gerek' çoraplarımızın rengini merak ediyor, geçmişten bugüne sevgili sayımızı, bugün giydiğimiz pantolonun modelini, saçımızın boya olup olmadığını, günde kaç bardak su içtiğimizi, telefonumuzdaki mesaj sayısını, adımızı, adresimizi, boyumuzun kilomuza oranını filan...

Tamam bir şeyler 'danışmak', 'fikir edinmek' için soru soruyorsunuz da kendi şahsınızı ilgilendiren de bu kadar merak biraz fazla değil mi?

Not: Şu an PC'den bunu yazsam da iPhone'dan buraya bir şey yazmak bildiğiniz eziyet... 1000 yılda bir harfi ancak yazıyorsunuz çok yavaş yani... Konuyla ilgisi yok ama artık bir App. yapılmalı...

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Ülkemizde en büyük 4 sorun şudur.1)-İnsanların çok cıvık olması,mesafe koyamaması.2)-Başkalarının hayatlarına fazlasıyla meraklı olup,bunun hakkında saatlerce konuşmaları.3)-Az kitap okumak.4)-Herkesin birbirini ezmeye çalışma çabası.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Boşver takma buna. Cogu insan birbirine yardım etmeye calışıyor. Bunu düşün yeter. Sorunlara az da olsa katkı bulunmak güzeldir. Sacma sapan sorular olmuyor degil. Hatta defalarca aynı sorular cıkması da cabası

0|0
    0|0
    • Ama varlar işte...

• iyinin yanında kötü

güzelin yanında cirkin

acının yanında tatlı

devam etmeyip bitireyim. Oldugu sürece yokun yanında var da vardır

• ben aslında bugün beni tanımıyorsun ekleşemedik yazmışdın diye sana bişeyler karalamak istedim...burayı seçmemin sebebi öylesine eski bir soruna cevap atmaktı...az önce bbir film izledim aklım onla dolu...sayfanda cemal safinin bir yazısı var... sana bir iki link atayım dinle şirketten :))) link ... link

0|0
    0|0
  • merak hayatın bize verdiği tecrübelere, yaşa ve cinsiyete görede değişiyor

18 yaşındaki bir insan penis boyuna kafayı takıyor

18 yaşındaki bir insan hayatını çok merak ediyor çünkü yerince adrenalin salgılayan ergenlik hormaonları 30 yaşında ne olmak istediğini neede olmak istediğini kiminle evleneceğinin merakını yaşatıyor

30 yaşındaki bir insan endişeleri bir nebze azalmış, hayattaki tatlardan çoğunu tatmış special tatları merak eder

40 yaşındaki bir insan bundan sonra yaşadığım yanıma kar kalır hesabıyla hareket eder, ve içinde merak kalmayacak şekilde bir kaşif olur

50 yaşında sağlıklı bir isanna merak etmez çünkü yaşanılacak her şeyi yaşamıştır

0|0
    0|0
  • saflıkla alakalıdır belki

o kadar bağlanmış kaptırmıştır ki üye kendini her şeyi paylaşmak ister

alakalı alakasız mesela bizim senin bu soruyu kaç dakikada yazdığını asla bilemeyeceğimiz halde senin pc den değil iphone den yazdığını belirtmen gibi

0|0
    0|0
    • Onu belirttim çünkü uygulama ihtiyacı var...

• hımmm

doğruyu yanlışı sorgulamak yargılamak ve bir karara varmak değildi

maksadım.maksadımı aştıysam affola

konu benim için kapanmıştır

şimdi geldiğim gibi gidiyorum

bye

• İsabet olur... İyi günler...

• "Sosyal medya"nın, yani bu tarz sitelerin %90'ı 15-20 yaş arası gençlerin elinde olduğu için ve bu yaş aralığının ilgi alanları genelde "aşk" (onların "aşk" algısına aşk denmez aslında) ve cinsellik olduğu için, kişisel gelişimde zorlandıkları için, bu tarz sorular bana anormal gelmiyor. Bir şeyler danışmak, fikir edinmek için soru sormuyorlar. Mutsuzluklarını böyle bastırmak için "soruyorlar"

1|0
    0|0
  • Hangi teknolojinin mühendisi olmak istiyorsun.

0|0
    0|0
  • eğlencesine soruyorlar sanırım yoksa merak öyle birşey değil ya. cevap vermeden geçebiliriz her zaman ya da geyiğe katılabiliriiz biz de :D

0|0
    0|0
  • bence de biraz fazla..

not: telefondan çok rahat giriyorum :)

0|1
    0|0
  • bu bence meraktan değil de muhabbet isteğinden veya insanlar tarafından bilinir olma aşkından

0|0
    0|0
  • Üstüme alındım..

''Neden üye oldun?'' der gibi.

1|0
    0|1
  • Hey! Wait.. I've got a new complaint...!

0|0
    0|0
  • ks application u lazım bencede acilen

0|0
    0|1
    • Yazamıyorum bir harfi yazıyorum yanlışsa silmek için basıyorum iki harf siliyorum sinir bir şey...

Kızlar Ne Diyor 3

• Herkes istediği şeyi merak edebilir bence.Ben o tarz soruları görürsem cevaplamaktan keyif alabilirim.

0|0
    0|0
  • gereksiz bi merak herkesin hayatında bi meraklı vardır

0|1
    0|0
    • İşin ilginci benim hiç bu tarz şeyleri merak etmemem sanırım...

• bi gün o balkondan düşecek ama ne zaman merakla bekliyorum :)))))))))))))))))))))))))

• Aynen... Düşmesin ama merakından da kurtulsun bence...

• Cevap vermemek gibi bir seçenek var , ben onu kullanıyorum bu tür sorularda.

0|0
    0|1
Yükleniyor...