Erkekler neden gün geçtikçe daha fazla ahlaksızlaşıyorlar?

Öncelikle kesinlikle şahsi bir soru değildir, iyi erkeklerin, haksızlığa uğramış erkeklerin tabiki farkındayız... ama lütfen cevap verirken de etrafınızda, uzak ya da yakın çevrenizde ki olayları düşünerek cevap verin lütfen... mesela çok yakınlar da bir tanıdığımızın eşi 40 yaşında kendisi karısından gizli bir ilişki yaşamış çocuk sahibi olmuş bu durum ortaya çıkınca ben karımı zaten sevmiyordum demiş fakat evliliğin de 3 çocuğu var ve çocuklarından en büyüğü üniversiteye başladı... bu sadece verdiğim bir örnek, bu dışın da ahlaksızlık olarak sadece aldatmayı katmıyorum, cinayetleri de katıyorum kadına yönelik şidddeti de katıyorum... acaba aileler erkek çocuklarına yeteri kadar eğitim veremiyormu? erkeklerin, kadınlara karşı bu tutumuna artık kim dur demeli, yapılan protestolar ve kanunlar yetersiz mi? Ülkemiz de bir çok kadın ya aldatılma korkusu yaşıyor, ya da boşandığın da öldürülme korkusu yaşıyor... Bu durumda kadınlara düşen görev nedir? Farkında ya da farkında olarak erkeklerin psikolojileriyle hareket eden kadınlar da hemcinslerine şiddet uyguluyorlar mı? Kadın ve erkeğin duygusal farklılıklarını herkes çok iyi biliyor bu yüzden lütfen cevaplarken kadınlar da suçlu erkeklere kanmasınlar inanmasınlar demeyin, çünkü kadın inanmak sevmek ister, üstelik yaşadığı ortam da huzurlu ve mutlu değilse yılana sarılır, kadın biranda karşısında kinin kendini kullanmak isteyeceğini unutur, kendini kanması kadının aldatılmasını, cinsel anlamda suistimal edilmesini ve şiddet görmesini meşrulaştırmaz...

Güncellemeler:
Not: Lütfen sorumu sonuna kadar okuyarak cevap verin, ben burda kadınları sormuyorum olayı sadece erkekler olarak soruyorum, kadınlar da aynı diyerek cevap vermeyin, ayrıca yüzdelere bakarak da cevaplayalım... şiddet gören öldürülen ve aldatılan sizin de anneniz olabilir ayrıca bunu düşünerek de cevap verin, ben şuana kadar kocasını aldatmış üstüne evlenmiş ya da kocasını sevgilisini kurşuna dizmiş bir kadın haberi okumadım açıkcası olsa bile erkeklere oranla çok düşük...

:) özet olarak cevapların yüzdesini bakarsam çoğu kişi bu durumun böle gideceğine ve gitmek zorun da olduğuna kanaat getirmiş durumu onaylıyor ve benimsiyor hatta öldürülme vakalarında yine kadınları sorumlu tutuyor ve kadınlar sorumlu bu durumdan, toplum için iyleştirici ve yapıcı sadece birkaç cevap bulabildim ama yine de teşekkürler duyarlı olmak bilme önemli...

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sorunun çözümü çekirdekte ailede yatıyor.Çocuk ailede nasıl görürse onu benimsiyor.(istisnalar olabilir).Çocuk terbiyesi konusunda çok dikkatli olunması lazım.ama malesef olunmuyor.iş,kariyer,para,şöhret derken çocuk elden gidiyor.bu hem kadın hemde erkek için geçerli.Ama burada ince bir nokta var.'Yuvayı Dişi Kuş Kurar' demiş Atalarımız. tabiki bizede çok şey düşüyor.erkeklerde üstlerine düşeni yapmakta eksik kalıyorlar.ve bu çok büyük bir sıkıntı haline geliyor.çözüm alarak bence her iki tarafın da küçük fedakarlılar yapması gerken zamanlar olacak.ve o zaman fedakarlık yapmaları gerekiyor.onun için de gereken en önemli şey Karşılıklı sevgi.o kaybolursa her şey kaybolur.ona sıkı sarılmak lazım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Çıkış noktasonda birkaç ana sebep var , erkekler toplumda çok baskı görür ve sürekli sıkıştırılırlar , bu stresi atamayıp intahar etme vakaları bile olur veya pasif yaşam tarzları , filmler televizyon , internetin pompaladığı yanlış bilgiler güzel görüntüler ise "bende niye yok" duygusunu daha çok öğretiyor erkeklere , derken erkek "erkeksem erkek gibi yaşamalıyım" diyerek sıkışıklığın arasında hayal ürünü isteklerini takip etmek için çevresini kullanmaya , incitmeye ve bilgi kaçırmaya başlar.

İlerleyen zamanda bu bahsettiğim tetikleyici sebepler daha da geliştiği için , nüfus artışından dolayı sıkışıklık ta arttığı için , ahlaksızlaşmanın derecesi ve yaygınlığı da artar.

İnanılmaz terbiyeli diye tanıdığım insanlardan kadınını aldatanları gördüm , izah etmek mümkün değil , ama yaş ilerledikçe eşimiz yaşlandıkça o yapamadıklarımız , yapmak istediklerimiz hissi her geçen gün daha çok batmaya başlıyor . Ben şahsen bunların hiçbirisini yapmadım , ama yapmamak ise ayrı bir baskı oluşturdu , çünkü bu sefer de farklı* oluyorsunuz ve gene dışlanıyorsunuz. Sonumuz hayırlısı olsun dicem. Ama yinede şunu söyleyebilirim ki , bu bozukluğa tek engel iyi eğitimdir , küçük yaştan itibaren iyi yetiştirilmiş değer verilmiş iyi eğitim almış insanlar her hata fırsatında bir değil 50 defa düşünür. Nitekim hayat uzun . Bence kadınların erkeklere bu dönemde biraz daha fazla sahip çıkması gerekiyor .

0|0
    0|0
  • Toplumda erkek egemenliği var. Aldatan erkek olunca daha sempatik bakılıp desktek verilebiliyor. Farkındalığın ortaya çıkarılması gerekir. Aldatmalarda her zaman iki taraf olduğunu da unutmayalım. Sırf erkek suçlu değil malesef kadınlarda bu tutumun yeri gelince destekçisi olabiliyor. Kocası için bana bir bayan kocamdır yaparsa yapar elinin kiridir demişti.

0|0
    0|0
  • Tamam erkekler aldatıyor, şiddet uyguluyor vs vs, bunların hiçbirini savunmam asla!

ama erkekleri bu kadar yadırgarken kendi hemcinslerinin hayatınada bakmanı öneririm

1.cisi aldatan sadece erkekler değil, erkekler ön planda olsada, evli tanıdık çevren yok yada görmemişsin, eşi işteyken yada iş gereği şehir dısında bi kaç gün kalınca ilk fırsatta eve erkek almak onlar için ibadet olmuş artık bu hale gelmiş

2.cisi kadınlar tamam gücü yetmiyor erkeklere ama gücü yetse emin ol darma duman eder

onların bi dili varki insanı dinden imandan çıkarır sen tahmin et artık

3.sü hiç kimse kusursuz değildir her insan bir değildir

Not: sanırım pek sağlıklı bi çocukluk yaşamamışsın, aile içinde buna benzer durumları sende yaşamış gibisin...

0|0
    0|0
    • :D Hayır bugün haberleri izledimve yazdığım şu olaydan çok etkilendim... babam Allah razı olsun annem de çok iyi insanlardır... ben babamı çok seviyorum, 27 yaşında sosyolojide yüksek lisans yapıyorum, babam ve annem her konuda beni desteklerler...böyle şeyleri sadece bunu yaşamış olanlar düşünüp yazsaydı yasalar ve haklar oluşmaz dı

• vaka derken araştırmalarım daki insanlardan bahsettim ahahahha neyse ya kusura bakma sen ne anladın bilmiyorum ama böle hassas konuları sorarken bu gibi tepkilerle karşılaşmak çok normal, sana hak veriyorum buyüzden...

• eve gitmek vardır eve girmek vardır...

• Bu verdiğin çok eşlilik örneklerinin tamamı Hollanda'da veya ABD'de de bile var. Erkeklerin spermlerini sağa sola dağıtma isteği DNA'larına işlemiştir. Darwin'e göre türün devamına katkı sağlayan kalıtsal anormallikler iyidir. Çok eşlilik insan türünün devamına katkı sağlıyor mu? Evetse, bu durum adamın zavallı karısı için kötü, makro ölçekte insanlık için iyidir.

0|1
    2|0
    • Çocukluğum avrupa da geçti ve orda ki kadınlar da erkekleriyle yarışıyorlar, biz deki gibi kadına sen namuslu ol ben herşeyi yaparım diye bir kavram mevcut değil, zaten avrupa da namus ve ahlak kavramı cinsellikten çok uzak kavramlar, benim bahsettiğim bizim kültürümüzde büyümüş belirli bir ölçüde müslüman türk erkeği...

• Katılırım

• Hepsini okumadım ama bir erkek olarak şunu söyleyebilirim; ciddiyetsiz, laubali, çok gülen, çok konuşan, terbiyesiz, içen, namussuz, çakal zihniyetli, her gördüğü kıza bakan erkekleri hiç mi hiç sevmem, nefret ederim. Karşıma böyle tipler çıkınca dövmek istiyorum.. Keza denk gelirse hiç kaçırmıyorum..

1|0
    0|0
  • Tamam, kadınlar melek; erkekler iblis.

1|1
    0|0
  • Bu kadar duyarlı bir yazı fakat kimlik gizli.. Evet dediğin gibi aynen öyle.. Sevmek ister sevilmek ister çiçektir..

Olumlu cümleler yazın belki gider la.. Zorlamayın konuyu..

1|1
    0|0
    • kimliğimi gizledim çünkü kişisel bir soru sormadım kendimden bağımsız olarak sordum

• Kadına yönelik şiddet konun ile ahlaksızlık arasında bağıntı kuramadım..

• Ahlaki bozukluk ana başlığı altında sormak istedim çünkü kadına şiddete nasıl bakıyorsunuz diye sorsaydım kimse ilgilenmezdi...

• aldatılan kadınlara yada şiddet gören kadınlara hiç bi yorum yapamam cünkü onlara bunları yapan hem cinslerim erkekliğin kadını dövmek yada birden fazla kadınla yatmak olduğunu sanan insan cok bu ülkede bunu önünne geçmek için bence ilk önce doğudaki aşiret yaşntılarını değiştirmek gerek gerci ne yaprsan yap bu kişinin içinde varsa bunuda değiştiremezsin

0|0
    0|0
  • öyle mi yoksa sen büyüdükçe etrafa olan masum bakışlarının değişip etraftaki olayları daha iyi sentezlemenden mi kaynaklanıyor acaba ? iyi düşün

0|0
    0|0
  • erkekler erkekler erkekler yahu kadınlar aynı haltı yemiyormu neler neler yapıyorlar ama iyi kıvırdıkları için yutturuyorlar kadınlar yalan makinası gibi aynı cem yılmazın anlattığı gibi ama erkeklere yutturuyorlar işte daha da yutmassa ağlarlar canım cicim bitti gitti sütten çıkmış ak kaşık oluverirler

0|0
    1|0
    • ben kocasını dayaktan öldüren pek fazla kadın duymadım. Ya da gerdek gecesi bakir olmadıgını anladıgı için kocasını öldüren kadın da duymadım. Ya da plajda açık seçik dolaşıyor diye sevgilisi tarafından darp edilen erkek de duymadım. Ya da'lar coğaltılır.

• boşandığı için öldürülen ve saklanmak zorunda kalan kadınlar için ne düşünüyorsunuz?

• üzücü...ama her erkek böyle değil

• hikaye çok karışık kişiler var kişiler var insan insanı tutmaz erkekler daha fiziksel bakar ama bence artık erkekler değilde kadınlar baya ahlaksızlaştı

0|0
    1|0
  • ben sana en samimi cevabı vereyim mi?

samimi bir şekilde İslam'a sarılamadığımız için.

0|0
    0|0
  • bizim toplumda böyle olabiliyor maalesef bastırılmış, ertelenmiş duygular vb böyle sonuçlara neden olabiliyor

0|0
    0|0
  • ev arkadaşım facebookda en az 5 kızla yazılıyor 1 kızlada çıkıyor. bilmiyorum nasıl öyle yapıyor. uzak olsun benden öyle şeyler.

0|0
    0|0
  • basın onları yazmıyor nice şiddet gören erkek bilirim sizin anneniz olabilir derken babanızda olabilir acıtasyon yapmaya gerek yok herkez herşeyi yaşıyor onun için genellemeyin

0|0
    1|0
  • çok uzunmuş suser kardeş

0|1
    0|0
  • Erkekler kadınlar yüzünden böyle oluyor şimdiki kızlar çok fena biz napalım istisnalar hariç tabiki.

0|0
    0|0
  • bir kadın kocasını vurmuştu dövmüştü eskişehirde onada bak feminist olma :)

0|0
    0|0
    • feminizmin iki kolu vardır. biri erkekle kadını eşit gören, diğeri de kadını erkekten üstün gören. Arkadaş ikisini de eşit görüp ona göre soru sordu. Soru amacı erkeklerin düşüncesini almak oldugu için yanlış anladınız. Belirtmiş zaten kadınlar da bunu bunu yapıyor diye yazmayın diye. İstediği cevaplar bunlar değil.

• Televiyondaki ahlaksızlıkların yüzünden özenti:))))

0|0
    0|0
  • üzgünüm ama bu sorunun olumlu cevabı yok, sadec erkekler değil kadınlar için de geçrli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bu tarz olaylar muhafazakar kesimde daha cok olur.

Aileler bosanmayin. Cocugunuz var. Aldatsin nasilsa geri doner der.

Kadina siddet ise eskiden beri olan bir sey. Yeni icat olmadi.

Babanin, kuzenin, kayinpederin, kayinbiraderin vs kadina yonelik tacizi gene daha cok muhafazakar kesime ait olaylaridir. Ensest iliskiler de daha cok disa kapali ailelerde gorulen bir sey.

Kadin inanmak istemiyor. Kadin duzeni bozulmasin diye salaga yatiyor, bilmezden, gormezden geliyor. Her zaman dedigim gibi erkekler kadinlardan daha duygusaldir. Sadece duygularini belli etmemeye calisiyorlar. Cunku toplum onlara oyle ogretiyor. Mecburlar. Kadinsa duygusunu her daim yasayabilir. Size de haliyle kadinlar daha duygusal gibi geliyor. Tamamen yalan.

0|1
    4|1
  • suçun büyüğünü bi kadın başka bi kadına yapıyo aslında biliyo musun?

anneliği sadece doğurmak olarak bilen, çıkarttıgını sokağa salan kadınlar ve hemcinslerini umursamadan bencilce davranan kadınlar yüzünden üzülür diğer kadınlar.

2|0
    0|0
    • kadınlar bilinçlense işte tüm toplum düzelme yolunda en büyük adımı atmış olacak.

• bazı anlar olur ki öğrendiğimiz,doğru buldugumuz ne varsa bir anda yerle bir oluverir.

üzülmemen dileğiyle diyorum :)

• çıktık bir yola dönüşü yok :)

• kadınlar bilinçsiz. Beni niye kimse dövmüyor?

1|1
    2|0
    • döverse de alacağını alır.

• pardon ama, ben sizin cevabınızın altına yazmadım. Konu hemcinslerim ya da insan hakları olunca hiddetlenmemi mazur görün ayrıca :)

• yazmısım evet :)

• çok haklısın ama yapcak bişey yok

0|0
    0|0
  • bizim komşunun oğlu evli bir bayanla evlendi 2 tane çocuğu vardı evlendiler kadın altınları alıp kaçtı. erkekte kızda aynı durum söz konusu ama erkekler daha ağır basıyor bu konuda malesef dünya kötüye gidiyor artık insanlar çok değişmiş eskiden böyle değildi

0|0
    0|0
  • Bence kadını erkeği yok bu durumun. Evli ve çocukları varken başka bir erkeğe kaçan kadınlar biliyorum. Her iki cinsiyet içinde geçerli. Cinsiyet olarak bakmamak lazım ahlaksızlığın kadını erkeği yok çünkü.

0|0
    2|1
Yükleniyor...