Mozart'ın genç yaşta ölümü onu daha başarılı yapmış olabilir mi ?

demek istiyorum ki adam 35 yaşında ölmül. hep genç yaşta öleceğinden bahsediyormuş eceliyle ölmesine rağmen yani intihar vakası yok ortada bu içine doğmuş . bunu bilerek hırs yapıp çok başarılı eserler çıkartmış olabilir mi ? yani bu tesadüf mü yoksa çok başarılı olması kısa zamana çok şey sığdırmak istediğinden olabilir mi ?

0|0
512

En İyi Kız Görüşü

• Cok guzel bir soru bu...Bende bunu düşünmüştüm ve aldığım karar kisacik yaşamında buyuk seyler yapıp tarihe gecmek istemesi olmuştur.benim fikrim bu

0|0
    1|3

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Mozartmi mozart ne arar la Ksde:(

1|1
    0|2
  • böyle bir düz mantık olur mu hiç? değil elbette.. seçimi o değil piyano çalışması için onu odaya kapatan babası yapmıştır aslında..onu başarılı yapan ise müzik dehası olmasıdır..

0|0
    0|1
  • Sen müzikle uğreaşiyosun galiba?

0|0
    0|1
  • mozart işitsel zekasını çok iyi kullanan ve üretken birisi olarak tarihe gecenlerden ve bu tür seylerle ugrasanların hayattları sürekli depresyon, insanları anlama, asırı gülme, asırı aglama, intihar etme gibi egilimleri vardır.. intihar etmeyebilir ama deliredebilir..

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• tesadüf oldugunu zanetmiyorum ama adamda olagan üstü yetenek oldugu kesin bir örnek tupac shakur tarihin en büyük rapçisi hep genç ölecem derdi ve 25 yasinda öldü ama ölmeden 500 e yakin sarki yazmis ve 1996 dan beri adina album çikariyorlar ve her albumu 5 million satiyor

0|0
    0|0
  • 35 yılda 626 eserle gerçekten çok üretken bir sanatçı. Başarısını değil de üretimdeki hırsı belki bu inancından kaynaklanmış olabilir. Başarısı hırstan başka bir şey çünkü bu ender sanatçının.

0|0
    0|0
  • tüm zamanların en kusursuz ve başarılı bestelerini yapmış insan üstü varlık.ya da insanın ta kendsi biz insan altıyız.

operalarina kurban oldugum insan..

hele sihirli flut ve gece kralicesinin aryalari..ustune tanimiyorum...keşke daha çok kalsaydı aramızda.

1|0
    0|0
  • insanlar ne gariptirki birileri öldükten sonra onun eserleriyle ilgilenir ve sahip çıkar, bence bu tür kişiler ölmeseydi eserlerinin heryerde her önüne gelen tarafından çalunması yada yorumlanması yad dinlenmesini istemezlerdi, nasılsa kişi ölmüş, eseri hakkında ne yapsan tepki verecek kimse yok

0|0
    0|0
  • ben başarılı olmak istemiyorum. yüzelli yaşına kadar falan yaşayayım istersem arkamdan idnenin biriydi desinler

1|0
    0|0
  • büyük sanatçılar eserlerini yaratırken kendi mükemmel seviyesinde yaratır ister istemez bu da birçok insanı etkiler eserlerini belirli bir olgunlukta gerçekleştirirler kendi hazlarına erişmeyi isterler zaman ve mekan pek önemli değildir

0|0
    0|0
  • hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun desinler:-) tabikide şaka adam tam bir deha ilk bestesini 7 yaşında yapmış.

0|0
    0|1
  • Evrene yapacağı katkıyı tamamlamış, görevini bitirmiş ve ölmüş. Ne erken ne de geç.

0|0
    0|0
  • Hayır bundan sanane ki

0|0
    0|0
  • Alakası yok.

0|0
    0|0
  • lan soruya bak inanmıorum yaaa:D

0|0
    0|0
  • Her seyi zirvedeyken birakmak lazim.