Kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 78. yılı. Düşünceleriniz neler?

Bugün 5 aralık. Yani kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 78. yılı .

Özellikle kadınlarımız düşünceleriniz nelerdir?

Güncellemeler:
Bileydim cinsellik sorardım. En azından kadınlar da erkekler de cevap verirdi.

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyanın bir çok ülkesinden daha önce seçme seçilme hakkına kavuşan kadınlarımızın bazıları şimdilerde şeriat peşinde koşuyorlar. Bunlara bu hak bile fazla. Değil seçme seçilme hakkı, araba sürme, çok eşlilik gibi eski kurallara dönülünce bakalım erkekler mi zararlı çıkacak kadınlar mı ? Aklınızı başınıza alın, Atatürk' ün açtığı aydınlık yoldan ayrılmayın.

3|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• kadınlarla erkeklere aynı anda verilmiş olmasını isterdim ama buda büyük bi adım :)

ama yakında bu hakkı elimizden almalarındanda korkmuyo değilim..

2|0
    0|0
  • yalnız anasayfada her soru görünmüyor sanırım.. bakıyorum başkalarının cevap verdiği sorulara ben hiç denk gelmemişim ilginç! bunu da yeni görüyorum.. ben iyi şeyler düşünüyorum da yapılan nankörlükler aklıma geldiği için sinirlerime hakim olamıyorum. üstelik bunlar kadın olacak bir de.. demek ki yaramıyor insan yerine adam yerine koyulmak bazılarına!

0|0
    0|0
  • şu ana dek gördüğüm en kaliteli sorulardan birisi +5

kadınların içinde kopan sessiz çığlıklara bi hediyedir bence bu.

kadınlarımızın hayatta yapabildikleri tek şey annelik ve ev hanımlığı değil bence her alanda olmalıyız her alan olmasa da yapabileceğimiz her alanda bulunmalıyız karar geç ama geç olsun güç olmasın derler. bu yüzden bizim adımıza verilebilecek en iyi en doğru kararlardan bi tanesi.

0|0
    0|0
  • Dünyada ilk siyasi eşitlik sağlayan bir ülkede olduğum için gururluyum.

0|0
    0|0
  • sen üzülme. onlar haklarından dolayı memnunlar ki yazma gereği duymuyorlar :)

aslında daha erken yerleşmesi gereken olguydu bu. yine de gelişmekte olan bir ülke için birkaç konu dışında bu hususta pek eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum ki bu sevindirici bir pozisyon

0|0
    0|0
  • geç kalınmış bir karar üzücü:( ama sevindirici...

0|0
    0|0
    • :) kesinlikle çok haklısınn millet cinsellikle kafayı bozmuşşş... yorum patlaması oludu cinsellikle ilgili bişeler sorsaydın..

Erkekler Ne Diyor 8

• Kadının kafasına vuran bir adam canlanıyor gözümde.

Seç ulan bunu kadın diyerek.

0|0
    0|0
  • 78 yıl olmuş ama hala şiddet gören, görücü usulü ile devşirme ile evlendirilen mal gibi satılan kadınlarımız var... Hakkı olsa kaç yazar... Heleki böyle bir kadından ve aileden sorumlu beceriksiz faydasız bir bakanımız varsa...

0|0
    0|0
  • öyle şeyler yazardım ki, siteden banlarlardı beni. ama şunu diyim: o günün değerini bilsin kadınlarımız

0|0
    0|0
  • bu hakkı veren türkiyenin lideri atatürk, bugün kemikleri sızlıyor insanlar geriledi cübbeliler çoğaldı

0|0
    0|0
  • Çooook geç kalınmış bir hak tı zaten

0|0
    0|0
  • çok önemli bir adımdı.

0|0
    0|0
  • iyi oldu çok da güzel iyi oldu

0|0
    0|0
  • neden kadınlar hep 2. planda.