Arabayla başım dertte

seneye ehliyet için başvurmayı düşünüyorum. şimdiden alışmaya çalışıyorum babamın arabasıyla ama babamın nasıl yapılacağını o kadar anlatmasına rağmen bi türlü arabayı kaldıramıyorum tam hareket etti derken motor duruyor . zaten çok sınırlı oluyor direksiyona geçtiğimde bağırıp çağırıyor kaldıramayınca buda beni kötü etkiliyor . debriyaj pedalını bi türlü ayarlayamıyorum. yanımda sakin biri olsa belki yapacağım ama sürekli tersliyor babam. bunun tam olarak püf noktası nedir arkadaşlar işin ehlini bilen vardır mutlaka. çok sürmek istiyorum ama olmuyor.

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Muhtemelen senin hatan vitesi attıktan sonra ayagını debriyajı pedaldan önce yavaş sonrada hızlı çekmen ve gaz pedalına az basmandan dolayı araba sönüyordur. Sana tavsiyem arabayı çalıştırmadan önce, bir süre debriyaja basıp bırakarak ayağını alıştır ve boşlugu anlamaya çalış. Sonra arabayı çalıştır debriyaj pedalına sonuna kadar basıp, vitesi at, gaz pedalına biraz bas, araba biraz bağırsın, debriyaj pedalından ayagını boşlugunu alana kadar hızlı sonlara dogru yavaş yavaş ayağını kaldır. Birkaç denemeyle alışacagını umuyorum. Başarılar.

0|0
    0|0
    • ben önce kaldırıp sonra gaza basıyordum yani babam öyle anlattı bana. önce basıp sonra bırakmayı hiç denemedim babamı kandırabilirsem bunuda uygulayayım

Erkekler Ne Diyor 7

• Ayağını debriyajdan yavaş yavaş çek.Birden kaldırırsan motor durur.Debriyajdan yavaş yavaş çekerken gazada bas aynı şekilde.

0|0
    0|0
  • rahat ol binice ve öğrenmek icin trafige kapalı alanda alış sonra trafikte kullan yanı tarla,boş arsa gibi yerlerde denme yap sol ayağını kaldırıken sağ ayağınıda hafif bağırtmadan az bastır ve birden kaldırma sıkılıp birden kaldırıyorsun ondan stop ediyor

0|0
    0|0
  • bak onu cek bunu bırak demicem daha prtik kolay yolu var bastan anlatmıcam sna bilyosn zaten vitesi attıktan sonra gazı hafiftn ver beklet ayanı debreyajdanda yavas yavas kaldır gazdaki ayagın sabit dursun

0|0
    0|0
  • burdan anlatmakla ne kadar yararlı olur ki : püz nokta vitesi 1 e taktıktan sonra debriyajdan ayağını kaldırırken aynı ornda orantılı olarak hafiften gaza basmaktır...

0|0
    0|0
  • acele etme kavramayı hisset yani başka bir inceliği yok

0|0
    0|0
  • otomatık vıtes kullan daha kolay alısırsın

0|0
    0|0
    • ya direksiyon sınavında düz vites var yoksa neden uğraşiyim

• gaza frene alıs da once ondan sonra normal kullanırsın anlamnda soylemstm

• Babayla araba ogrenemezsın kurs hocanla calıscan..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bende senin gibi acemiyim ehliyetimide aalalı 7 8 ay oluyor.debriyajda bi nokta var kavrama noktası debriyajdan ayağını kaldırırken yavaş yavaş gaza basarken bi yerde araba titremeye başlar iş de o noktada ayağını debriyajdan kaldır.

0|0
    0|0
    • yavaş sabırsızlanıyor bi anda kaldırısanız stop eder

• ayarlamaya çalışıyorum ama ister istemez titriyor ya stresten ya sinirden

• titreyen araba olmalı sen değil bak bu konuda ne kadar korksan da üstüne gideceksin ama sürüş için eğitim yaptığın yer öncelikle geniş bi arazi olmalı,korkma bende korkuyordum senin gibi, bide bazı erkeler böyledir babanda olsa biraz canını sıkar hevesini kaçırırlar ,boşver hevesin kaçmasın sen devam et

• Benimde en büyük hatam araba kullanmayı babamdan öğrenmek istememdi.. Aynı senin baban gibi en ufak yanlışımda sinirlenirdi ve hiç rahat oturamazdım o koltukta.. Sonra bu konuda iyi olan arkadaşlarımdan rica ettim, çok kısa sürede öğrendim. Sonrası kendini geliştirmekle alakalı zaten.. Ama kesinlikle babanla çalışma, arkadaşlarından ya da akrabalarından falan iste yardım.. Ben hala babam yanımdayken araba kullanırken kasılıyorum.

0|0
    0|0
  • Bu işin tek püf noktası vardır yakınından öğrenmeye çalışmayacaksın araba kullanmayı. Hem çok tedirgin olursun, hem de baskı hissedersin üzerinde. Başka birinden rica et araba kullanmayı öğretsin sana.

0|0
    0|0
    • aynen öyle ya yakın biriyle olmuyor yani izin vereceğini bilsem okuldan bi arkadaşla çalışayım diyecem ama vermez arabayı

• aslında sorun tam burda önce babamın gözüne girmem gerekiyormuş kursa yazdırması için ne biçim bişey anlamadım. böyle diyor arabaya geçincede sinir küpü oluyor. her baba böyle garipmi merak ediyorum

• :) genelde tam da böyleler. Nedeni benim kızım bunu nasıl yapamaz psikolojisi. Onlara göre doğuştan öğrenmiş olmalıydın:)

• alma araba falan yaa bak bi sigortacı olarak nsöylyorum şu an en düşük trafik sigortası fiyatı 275 kaskoyu saymyorum dha gecen gün bi müşterinin trafik sigortası 900 çıktı birinin de kaskosu 22.000 TL çıktı dert yaa :)))

0|0
    0|0
Yükleniyor...