Okul hayatınızda hangi eğitsel koldaydınız?

Herkes okul hayatında bir eğitsel kola mensup olmuştur.kimi trafik kolu,kimi gezi gözlem kolunda,kimi müzik kolunda.peki siz okul hayatınızda hangi eğitsel koldaydınız?

0|0
17|23

En İyi Erkek Görüşü

• kooperatif kolunda idim gayet karlı geçti, tombo kalemlere voit raketlere deftere guaj boyaya para vermedim hiç...

sonra 99 depreminden sonra kızılay koluna aldılar bizi,durmadan moda olan şehir afet toplantıları olur ya akut tan mahruki falan geldi, arada gelip talim yaptırıyorlardı, Allah bidaha vermesin öyle afet ama, bayağ bir desten yırttım sayesinde.

Geçtiğim kolu ihya ettim nan.

2|0
    0|0
    • bizim lisede kooperatif kolları tenefüsü bilmezlerdi,hep kalem,uç,dosya kağıdı vs.satarlardı.bazen üzülürdüm onlara,bazen okulda herkesle alışverişi olan popüler tipler gibi gelirdi.amin evet vermesin,tam kızılay kolunun hakkını vermişsin bravo..

• göze batmaktan ziyade orada yaptığın bir iş var, sen beni 18 yaşından küçükken sosyal güvence (sigortasız) çalıştır, sonra kolun bu de...olmaz, ben yaptığım işin karşılığını aldım, bu benim ahlaki kavramlarıma ters gelmiyor.

• evet haklısın,resmen çalışıyorlardı.hiçbir ücret almadan.

Erkekler Ne Diyor 22

• hava durumumuydu ne haltsa öyle bişeydi istemeden verdilerdi bikere bile havalar nasıl diye soranda olmadıydı peh

1|0
    0|0
  • bacı ben gezi gözlem kolundaydım. bi arada yeşil ay koluna girmiştim. o zaman bi yürüyüş yapmıştık. dükkanların camlarına içki ile ilgili içkiyi kötüleyen şeyler asıyorduk. ben bir efes dükkanına asarken müdür " oğlum oraya asma" dedi. ve ben o zamandan beridir okuldaki kolların ne işe yaradığını anlayamadım.

1|0
    0|0
  • başkan olurdum ben hep. kola falan da yazmazlardı o yüzden sonuçta bütün kollar benim yetki alanımdaydı bizdeki işleyişte. 5.sınıfa kadar yapıp zirvede bırakmıştım :D

1|0
    0|0
  • sivilsavunma hatta bır gun okul ckısı aldılar benı 4 sınıftaydım 5 saat ders verdıler kımseye hber werememıstım ewdekıler okulu bsmıs ortalıgı ayga kaldırmıs kayboldu zannetmısler hocalra sovmus peder bey demıs ınsan haber werır telfonla arar :))

1|0
    0|0
    • ahh bu ne vurdumduymazlık,bir de eğtiimci olacaklar

• okulu sevmediğin için hırs yapmışsın,diğer öğrenciler benim gibi olmasın okulu sevsin diye öğretmen olmuşsun.bu da güzel,umarım okulu seven bir sürü öğrenci yetiştirirsiniz:))

• Spor koluna girerdim genelde.Bazen hoca zorla başka kola yazardı, o zaman ben toplantılara gitmezdim..

1|0
    0|0
  • ne lanet bir eğitim sistemidir ki, zorla bilmem ne kolu elemanı olursun. resmi bayramlarda protokol gölgelik altında limonatasını yudumlarken sen cocuk ; sırada güneşin bagrında ya da yağmurdan sırılsıklam ...

1|0
    0|1
  • ben ilk okl da sigara içen bi yesilaycıydım :) 6-7-8

1|0
    0|0
  • Yeşilay kol başkanı değildim,ama olabilirdim.

1|0
    0|0
  • spor kolundaydım habire derslerden yırtardım

1|0
    0|0
    • kolların tek faydası;''bilmem ne kolundakiler a sınıfında toplansın''denilince dersten yırtmaktı:))

• Trafik koluydum. Okuldaki tüm uyuşturucu trafiğinden ben sorumluydum!1!

1|0
    0|0
  • müzik ve folklor... ogün bugun hala o koldayım:)

1|0
    0|0
  • İzcilik. İyi izlerim.

1|0
    0|0
  • ben hava gözlem kolu :D havayı koklardım..

1|0
    1|0
  • Okul araç gereclerini koruma kolu 7 yaşında cocuga verilirmi hiç ? Resmen senden beslenme kolu,temizlik kolu olmaz ,sende boş kalma,bi koluma yara demektir.sonra gel bu cocuktan hayır bekle.

0|0
    0|0
  • O kadar salak geliyordu ki bana aklımda bile tutmamışım demek ki :) Hakikaten hatırlayamadım şimdi valla. Başarılı soruymuş yalnız, ben kolların varlığını bile unuttum sen soru sormuşsun bir de :)

0|0
    0|0
  • Ortaokulda Kooperatif Kolu'ndaydık, kantini işletiyorduk. Lisede Onur Kolu'na aldılar beni, toplantılara hiç girmedim bile. Satranç koluna gircektim, sınıf öğretmeni bana aşıktı ki ille Onur Kolu'na aldı

0|0
    0|0
  • yeşilay tam adını unuttum.o kolun başkanıydım.toplantı filan yapıyorduk her kolun başkanları çok iyidi ya (

0|0
    0|0
  • Koro etkinliğindeynim,Mal gibiydim

0|0
    0|0
  • 50 yi aşkın kol vardı .. biride görevini yapmadı ya

0|0
    0|0
  • Valla ben güzel bi koldaydım abla ama hatırlayamadım ya

0|0
    0|0
  • Sivil savunma kolu'ydum. Bütün sivillerin hayatı benim elimdeydi.

0|0
    0|0
  • Kütüphane

Spor

İlkyardım

Başkan

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• çevre kolunda okul başkanıydm haftalık toplantı yapıyorduk nasıl ciddi bir sey yaptığımı sanıyordm sorma :D

1|1
    0|0
    • sınıf değil okul başkanı,sen başbakan gibiymişin:))

• eğlenceliymiş o kol,valla görevini hakkıyla yerine getirmişsin:))

• rozetim ya da pazu bandım yoktu, kooperaitfin anahtarları ve toptancılar ile pis bağlantılarım vardı. Aynı okuldan amcağolu da mezundu ve o da kooperaitf koluydu. O koooperatif ilk ve son aile şirketimizdi. akıllı olsaydık holding bile olurduk. Ama parayı kazanmaktan çok harcamasını sevdik hep:((

• Daima Kitap,kütüphanecilik o tarz şeylerdeydim...

1|0
    0|0
  • kütüphane..hala kurtulamadım kitaplardan :)

2|0
    0|0
  • O kolların en dandiği bana kalırdı hep. Hiç kendim seçemediğim hatırlamıyorum :)

1|0
    0|0
  • Yeşilay.

2|0
    0|0
  • gezi inceleme kolundaydim sirf ismi hosuma gidiyor diye o olu seciyordum

1|0
    0|0
  • ilk yardım,trafik,müzik

1|0
    0|0
  • İlkokul-ortaokul-lise: Müzik kolu,müzikle ilgili her şey

Lise:Tiyatro kulübü ve felsefe kulübü

Üniversite:Bilim ve Teknoloji Topluluğu

Felsefe kulübü

0|1
    0|0
  • kütüphaneciydim hep bi de sınıf başkanı

1|0
    0|0
  • hatırlamıyorum ama yeşilaydı heralde

1|0
    0|0
  • ben fosil olmuşum,sen daha dunyada yoktun biz koldan kola atlarken.hiç hatırlamıyorum.

1|0
    0|0
  • bi yıl gezi bi yıl kütüphane olurdum <3 lisede de öyle devam etti. Şu an dil kültür tarih topluluğuna üyeyim ünv. de . Genç Atatürkçüler topluluğunun da yönetim kurulundayım <3 bi de rock topluluğu var sahi :)

0|1
    0|0
  • okul haytım boyunca satranç kolundaydım:)

0|0
    0|0
  • spor kolundaydım ben :D

0|0
    0|0
  • Her zaman müzik kolunda oldum ve yaptığım müzikle her sene kol gibi soktum. Saygılar.

0|0
    0|0
  • Hava gözlem kolu ilkokulda

0|0
    0|0
  • ben kitaplık koluydum

0|0
    0|0
Yükleniyor...