Kendi kendine konuşma bir hastalığın başlangıcı mı?

ben kendi kendime konuşuyorum toplum içinde yapmıyorum ama yanlız kaldığımda resmen karşımda biri varmış gibi konuşuyorum gülüyorum ağlıyorum... şimdilik bu konuşmalarımı kontrol edebiliyorum başkasının yanında konuşmuyorum ama sanki beni esir alcak. ilerde kontrol edemiyecekmişim gibi geliyo. yanlızken konuşurken yakalancam diye korkuyorum. annemdede böle hastalık var ama onunki ilerlemiş sanırım sürekli konuşuyor. çok endişeleniyorum bende mi öyle olucam ? ne yapmam gerekiyor ? kendi kendime bu sorunu aşabilir miyim? sanki git gide beyin performansım düşüyomuş gibi geliyo... Bu bir hastalığın başlangıcı mı? şimdiden teşkr edrm.

2|0
13|11

En İyi Kız Görüşü

• uzmanla görüş hızlı tarafından. bir tür stresle başa çıkma yolu yaratmışsın kendine ama obsesyon halini almaya başlamış, önünü uzman yardımıyla daha hızlı kesebilirsin.

0|0
    0|0
    • biraz daha açar mısın ? herkezde olan bişey ama bende farklı bi şekil mi almaya başlamış ?

• aslında her insan içinden konuşur, hatta kendiyle diyaloga girer. bazen stres çok arttığında o iç ses dışarı taşar, sanki enerjisini boşaltırsa rahatlayacakmış gibi. ben işin uzmanı değilim elbette ama arada sırada olması olağan olsa da süreklilik arzeder hale geldiyse stres üzerinde kontrolünü sağlayamıyor olabilirsin. bu yüzden bir profesyonel ile görüşüp bu alışkanlığının ana sebebine ilişkin çalışmak senin için iyi olabilir.

• anladım teşkr ederm

Erkekler Ne Diyor 11

• Öncelikle kendine yakın bir dost arkadaş veya sevgili bulmalısın. bu bir care olabilir. zamanla nörünların yavaşlayacaktır

0|0
    0|0
  • Bende kendımle konusurum cogu zaman hatta el hareketlerı bıle yaparım bu yalnızken veya yolda yuruken falan oluyor kısmedende saklamdım yanı zapdetmedım aılem arkadaslarım bılır yanı ve yakaladıklarında gulerız cok :) ama sende durum farklı sen bu hareketını panorayaga donustururusun korkarak korkma sadece ne gıbı durumlarda neden yaptıgını keşfet kendı kendını kesfet bu sekılde durdurabılırsın bırde arkadas edın kendıne pek bos zaman ayırma evde yalnız oturma meşgale bul kendıne anenle bırbırınızı uyarın yakaladıgınızda :)

0|0
    0|0
  • insanın bazen kendine kendine konuşması yorum yapması sesli konuşması normal..buna sesli düşünme diyoruz...ama senin bahsettiğn gibi içinde gülme ağlama enstanteneleri de eklenmişse profesyonel bir yardım almanın zamanı yaklaşmış gibi...profesyoleniden yardım almanı öneririm...

0|0
    0|0
  • eğer psikolojik bir sorun ise kendi kendine aşmak oldukça güçtür. bir uzmandan yardım almalısın.

0|0
    0|0
  • Genelde uykuda konuşulduğuna şahit olmuştum ama böylesini ilk defa duyuyorum. Ayrıca kendi kendine konuşmanın psikolojik olarak rahatlattığını duymuştum. Sen bayaa bi rahatsındır o zaman, için falan sıkılmaz diye tahmin ediyorum

0|0
    0|0
  • bir psikiyatra danışsan zararı olmaz bnce.

0|0
    0|0
  • anasına bak kızını al...:)

sana itiraf ettirmek kolay olur yalanını hea:D

cok nadiren ben de konuşurum kendi kendime... ama abartısızdır...

benim annemde de oluyor bazı bazı... kadınların bazıları çok konuşmak istiyor ondan olabilir...

0|1
    2|0
  • Herkes konusur bu bir hastalik degil bende araba kullanirken yalnizken konusurum kendimle ama sizinki kadar degil tabi bu encok icine kapanik ve asosyal insanlarda gorunen bisey ama

Psikologa gitmende yarar var

0|0
    0|0
  • Kendi kendine türk kahvesi sohbeti yapmıyorsan eğer sorun yok. Ben de ara sıra kendi kendime konuşurum,çoğu söylenmedir gerçi. Beyin performansı konusunda ise yorum yok.

0|0
    0|0
  • vahim bir durum :)

0|0
    0|0
  • gecenlerde interneet bir video izledim 100 kişide 80 kişinin kişilik bozukluğu varmış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Anende de varsa sende de ilerlemesi için anenın dr u ıle gorusmelısın..

annenı rol model almış olabılırsın.

0|0
    0|0
    • nasıl yani ? nasıl annemi rol model alıyorum ? böyle bişey olur mu?

• insan istemedği şeyi örnek alır mı ya

• alımışsın işte neyse acıl olarak psıkıyatr a gıtmelsın..

• bende yalnız olduğumda konuşurum kendimle ama psikolojik değil bence sadece alışkanlık normal bence.mesela ev temizlerken şunu şöyle koyayım ha şimdi oldu diyorum işimdeyken hele yoğunsam yaptığım bitirdiğim işleri sıraleken konuşuyorum.bu çok normal arkadaşım.herkes kendi kendine konuşur

0|0
    0|0
  • içinden konuşuyorsan pek problem değil gibi geliyor çünkü ben de içimden çok konuşurum. ama sesin duyulacak şekilde yani herkesin duyabileceği şekilde konuşuyorsan bence problem var. bir psikologa görünmen gerek. geç kalmadan görün canım sonra erken gelsen tedavisi mümkündü derlerse çok üzülürsün.

0|0
    0|0
    • yok başkasının duyacağı şekilde konuşmuyorum içimden ya acıkçası doktorun beni yanlış anlamasından korkuyorum sonra ağar ağar ilaç vermesinden endişeleniyorum

• içinden konuşuyorsa sorun olmaz bence ama ne derece oldugunu bilmiyorum sen istersen gene de bir görün ilaç verir bakarsın çok ağır ilaçlarsa içmessin.

• ben de aynı dertten muzdaribim.
    kendi kendime saatlerce konusup dertlerimi anlatırım ağlarım konusurum konusurum konusurum...
    cok rahatlıyorum. konuşacak kimsem yok. beni anlayacak kimse yok desem daha doğru sanırım. ben de baskası varken konuşmuyorum ama biri dikkat etse beni yakalar...
    psikoloğa gideceğim sırada hamile kaldım cok zor durumdayım.. ilaçsız atlatabilir miyim?

1|0
    0|0
    • Aynen bende de var. Yani espri bile yapıyorum...
      bir kaç kez babam görmüştü, kendi kendine mi konuşuyorsun diye soruyordu ama şu an pek bişey demiyorlar. Sesli düşündüğümü sanıyorlar galiba

• aslında ben de kendimle kendi iç sesimle konuşurum. Uzun uzadıya olmasa da kimi zaman ki özellikle geceleri yatakta sağa sola dönmeme sebep olur. Bazen yolda düşündüğüm zaman bir şeyler bir bakarım ki ağzımdan bir iki kelime çıkıvermiş hiç sorun etmedim ama bunu insanın iç değerlendirmeleri konuşmaları olması normal değil mi ki ? ben de merak ettim şimdi...

0|0
    0|0
    • işte aynen bende böleyim. Ne yapcaz :) annemi bu konuşmalar esir aldı herkezin içinde konuşuyo namaz kılamıyo günlük hayat 0 kendi iç aleminde yaşıyo... bendede bu ilerler diye korkuyorum. bazen kuruntu yaptığımı düşünüyorum... bilmiyorumm... doktora gitsem annemde böle desem direk annemin hastalığıdır diye damga yapıştırmasından korkuyorum

• çok abartılı yapmıyorsan bunu normal bi durum aslında. herkes bazen kendi kendine konuşur. bende neşeli yada kızgın olduğum zamanlar kendimle konuşuyorum. bazen köpeğimle yarım saat konuştuğum olabiliyor sanki anlıyormuş gibi. endişelenme yani hemen

0|0
    0|0
    • evet bazende aynen böyle düşünüyorum. normal diyorum annemde de olması kuruntuma kuruntusa ekliyo sanki...

• herkes doktora git görün çok feci haldesin gibi tanılar koymuş :) hepimiz yapıyoruz bunu annende yapıyordur normal. bazen arkamdan konuşup duruyor banamı dedin dediğimde kendi kendime konuşuyorum işte diyor. sinirli sıkıntılı olduğu durumlarda genelde.. psikologda normal olduğunu söyler yüksek ihtimal.

• beyin performansı düşmesi sanki kendini herşeyden soyutlayınca oluyor. ( bir de herşeyi bilmek için hiçbir şey bilmemelesin derler. gerçi bir his geliyor ama bilmiyorsun gene. gerçi ben yıllarımı vermedim bunu anlamak için. ) psikoloğa danış tabi ama yalnızlığı da abartma.

0|0
    0|0
  • durum bu kadar ciddiyse psikolojik yardım almalısın

0|0
    0|0
  • bu durumun normal olmadığı kesin annendede varmış ve ilerlemiş sonunun onnun gibi olmasını istemiyorsan hemen bir doktora git daha çok geç olmadan

0|0
    0|0
  • Sana bunu nasıl atlatabileğin konusunda yardımcı olabilirim.

0|0
    0|0
  • Durumun ciddiyetinin farkindasin sanirim acilen bi uzmanla gorusmelisin.

0|0
    0|0
  • Ben bir tek sevgilimi özlediğimde çok mutlu olduğumda kendimi çok beğendiğim zamanlarda konuşurum.Sevgilimle çok mutluysam çok seviyorum ya canım benim diye yüksek sesle konuşurum ve öpücük yollarım :)

0|0
    0|0
    • onu bende yapiyorum :D

• tamam işte çok uçma inemezsen...? benimki stres seninki uçuş :)

• teşekkürler :)

Yükleniyor...