İnsan bazen de geriye dönüp anılarla sevişmeli değil mi?

Bunlardan çoğu sizde belli çağrışımlar yaratıyorsa ya otuzlu yaşlarınızı sürüyorsunuz ya da otuz olmak üzeresiniz demektir.

Bakın bakalım, sizin bu listeye ekleyebileceğiniz neler var?

SHOW TV'nin müzigini hala hatirliyorsaniz dup dibu dip dip dibi dip dum...Tabi ki bir de :Iyi TV eyç bi bi, eyç bi bi iyi TV

Istop diye bagirdigimizda renk yakalamaya çalisirken onun aslinda stop oldugunu uzun zaman önce çözmüsseniz

Parliament pazar gecesi sinemalari müzigini duydugunuzda içinizde hala garip duygular uyaniyorsa (yarin okul var hüznü, ailenin seni yatiriyor olmasina duydugun kizginlik, o güzel mavinin romantizmi...)

Polis Akademisindeki her sesi çikaran adama hayranlik duyuyorsaniz

Elm sokaginda kabus yüzünden hala yatagin altina bakmaktan korkuyorsaniz

Chucky yüzünden en sevdiginiz oyuncaginizi bile göz önünden kaldirmissaniz

Bakkala gönderilmenin en güzel yani küçük sarellenin dibini minik plastik kasigiyla kazimak veya leblebi tozu yiyip konusmaya çalismaksa

Aterideki ördek vurmaca oyununda silahin nasil çalistigina hala kafa yoruyorsaniz

Clementine sizde derin izler birakmissa

Kasete kayit yapilabilmesi icin alt tarafinda bulunan karelerin bantla kapatilmasi gerektigini ögrenmenin önemini biliyorsaniz

Anne saat kaç, simiiit, birdir bir, çay kahve gazoz, aksam ebesi, dansa davet, çatlak patlak, yakan top gibi kalabalik oynanan sokak oyunlarindan sonra anneniz sizi balkondan yemege çagirmissa

Rönesans sanatçilarini ilk kez Ninja Kaplubagalarin ismi olarak tanidiysaniz

Tele On diye bir kanali hatirliyorsaniz

Pazar geceleri yikanma günüyse

Müzik yelpazesi hayatiniza büyülü yabanci müzisyenler kattiysa

Pili bitmesin diye kasetleri kalemle havada sarmissaniz,

Kokulu silgiye, deftere, kaleme harçliginizi yatirdiysaniz.

Ben bir tane ekleyeyim, bu sorunun çıkış noktası olan :D

Katalitik soba ya da japon sobası denince boş gözlerle bakmak yerine, gözünüzde bunlar canlanıyor, bunların önünde maceralarınız aklınıza geliyorsa...

Nickini bir türlü söyleyemediğim ruknettinle ortak çalışmamızdır bu soru :) belirtmeden geçemiycimm

Gizli sen de gel kardeşş ...

Güncellemeler:
Daha çok katılım gösterelim arkadaşlar ...

0|0
6|22

En İyi Erkek Görüşü

• Hey gidi yandan çubuklu takla atan arabalar telli arabalar vardı plastik kılıcım vardı her battal gazi izleyişimde sokağa fırlardım ben cüneyt arkın lan diye bağırarak.sonra ümit aktan vardı ilginç maç anlatımıyla.tombi vardı iğrenç bişeydi bildiğin ayak kokuyordu:S naim süleyman oğluyla beraber altın çikolatalar vardı.en önemlisi metin ali feyyaz vardı be yaa

1|0
    0|0
    • He yaa tombi ne kötü kokardı değil mi yahuu ..allı ballı vardı , allı güllü mü neydi o macunumsu bişi ama meyveli hemide tatlı , pisti ama olsun severdim ...Açık hava sinemalarının arabaları geçerdi sokaklardan " bu akşam iki yeni film birden " diye bağrış çağrış anons ederlerdi :))

• Allam yareppim:)

Erkekler Ne Diyor 21

• Parliament Sinema Külübü'nü özledim, star tv'nin pazar geceleri filmlerini...

1|1
    0|0
  • Kendi aramızda maç yaparken tik-tak yapardık ve belli bir noktadan sonra : "alırım" lafı ve " siz hepiniz ben tek" lafları hala aklımda.

Okula erken gider en ön sırayı kapmaya çalışırdık. Hayallerimiz vardı. :(

Hafta içi sabahın köründe okula gitmek için kalkardık da hafta sonu da Tsubasa'yı izlemek için erken kalkardık. Küçükkene hep asker gibi yaşadım yav. :\

1|2
    0|0
  • Eğer bir insan sıklıkla anılarından, eskilerden bahsetmeye başlamıssa artık yaşlanıyor demektir. Babam askerlik anılarında bahsetmeye başlayınca canım sıkılrdı. Belki bin defa dinlemiştim. Şimdi hayatta olsa da hergün dinlesem diyorum. Ve artık bende ona benzemeye başladım. Fırsat buldukça eskilerden, anılardan bahsediyorum. Hele birde çocukluk arkadaşlarımla karşılaşırsam. Ben RETRO'yum, hala 80'lerde yaşamayı istiyorum. 2000'lerden nefret ediyorum. Her şey o zamanlar güzeldi. Şimdi hiç bir şeyin tadı yok.

1|0
    0|0
    • Aynen bizim içinde öyle ... Ama ben küçükken veya daha genç iken anılarını anlatırdı tanıdıklar nasıl imrenirdim neden benim anlatacak birşeylerim yok , anlatayım , anlattıkça tekrar tekrar yaşayayım derdim .Ama şimdi günlerce anlatsam bitmez .Anılar yaş ilerledikçe artar birikir ve anlattıkça yaşadığını hissediyorsun sanırım , bilmem ben anlatınca dinleyenler gayet memnun oluyor ki çoğu komik ve eğlenceli ..

• Ben de inanamadım la bu yazdıklarına bi de bro diyeydin iyiydi :))

• Yok artık. Tamam topladım kendimi. Normalim, tamam sorun yok.

• Çok uzun yazmışsın okumadım ama senin için sevişirim tamam.

3|1
    0|0
  • buna bir bakıver bak eskilerden bişi var burada link

1|1
    0|0
  • şimdi bunları hatırlayınca yaşlandığımız aklımıza gelecek ama bu saydıkların 20 yıl önceydi ve biz bunları biliyoruz

1|1
    0|0
  • Merhaba,

Merhaba,

1|0
    0|0
  • bi' ilki gerçekleştirip bu soru detaylarını okuyacağım...

2|0
    0|0
  • vhs video kasetleri,karaşimşek,arı maya,atom karınca,çelik çomak vs vsvsvs komplekse soktun beni ya yaşlanıyor muyum neyim :(..

1|0
    0|0
  • bugünü not al ,bugünde yaşanılanları 20 yıl sonra bu sorunun yerini alacaklar

2|0
    0|1
  • Ben bu kadar yazıyı aralıksız okusam şuan Oxford'daydım :)

1|1
    0|0
  • sorma ya ne günlerdi eski günler cok arıyoruz

1|1
    0|0
  • trt 2 deki bonus kafalı ressam amca :(( <3

1|0
    0|0
  • kendimi katılmak için zorluyorum

1|0
    0|0
  • yeni dönem ergenleri bunların çoğunu bilmez.ne günlerdi ya okudum duygulandım:)

1|0
    0|0
    • Bizim tayfa için yaptımdı zaten , saatlerce araştırdım , dataları toplamak günlerimi aldı :))

• yaz ozaman:D futbolcu kartları,loney tunes tasolar,mantar tabancası,sonra çılgın bediş dizisi falan bak bunlar geldi aklıma:D

• atari diyince akla mario geliyor ve mario diyincede prensesi kurtarma keyfi ;)) sabahlamıştım bunun için...

0|0
    0|0
    • Aferinn :)) Zaten Kkndisine 40 can verilse 40'ınıda aynı kız uğruna feda edebilecek tek erkek vardır. O da "Süper Mario".

• idolum mario seni saygıyla anıyoruz ;)

• Aaaa Power Rangerlar birde Kız Sıdıka unutulur mu heççç.Şaka maka bi yana beni çocukuluğuma yatırdın da getirdin be ablam :)

0|1
    0|0
  • Burda sevişiliyomuş dediler geldim

eee?

2|0
    0|0
  • bize hatırlayacak pek birşey kalmamış. soru güzel beşledim

şldfkşdlkfşlkdfşkdşkdşflkdşf

çokomelle ve bunların yaldızlı kaplarıyla kız tavlama olablir mi mesela ;))

0|0
    0|0
    • Azcık yetiyor yaşım hiç de bir kere çocuktum ama hatırlıyorum...

• bıraktığın yerde yani evde halen çalışıyorum bir yandan :(

• nuri alço önde gidiyor şu an güzel hatırlatmalar yapmış okudum hepsini

• bence sevısmemelı

0|1
    0|0
  • geçmişi sevmiyorum ben.şu anı da sevmiyorum ya o ayrı

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ben onları çok özledim

1|0
    0|0
  • ben öyle pis öyle yaramaz gıcık bişeydim ki.. tv mv hiiiç işim olmazdı... nerede ne pislik var, hepsi bendeydi. :p paylaşımın arasında ilk aklıma gelen, leblebi tozu ki onuda çocukların ağzına tıkar, konuşturmaya çalışırdım... bakkala göndermezlerdi çünkü, paranın üstü hiiç gelmezdi :) sapan, misket, inşaat borularından kaymak yapmaca ki onuda yine çocukların ellerine dökerdim. bahçelere dalıp meyve çalardık v.s ama günüzümüze göre eskinin doğallığını ve masumiyetini bilip, özlememek mümkün değil.

0|1
    0|0
  • Geçmiş güzel günler...

0|1
    1|0
  • tam benlik lisde bu..geçmişe benden daha yapışan biri yokdur...chucky den hala korkuyorum desem inanırmısın:)) fredyle barışdık...yatağımdan çıkmıcana söz verdi.

0|1
    0|0
    • bir iki üç dört kapını iyice dört , dört beş altı yedi ... :))

• ben halen tırsıyorum korku filmi de hiç izlemem ayrıca. uyku arasında denk gelmiştim o namussuza, çok kötü olmuştum dün gibi aklımda salona gitmiştim ışıkları kapatmış bu manyağı izliyorlardı :((

• bakmam ben ne gerek var. izliyorlar korku filmlerini ondan sonra kabus gördüm, bilmem bana ters ayaklı göründü hamamda bilmem ne

şsdlkfsşldkfşsldkşflskdf

• Katalık dediğinde ekmek kızarttığımı biliyorum. Beşiğimde yatardım ozman, anneme derdim. ''Kıtır ekmeğime reçel sür'' diye.

0|1
    0|0
  • link çok severdim

0|0
    0|0
Yükleniyor...