Allah neden bazılarını çirkin yaratıyor?

bildiğiniz gibi her insan farklıdır.kimi insan sarışın,kimi insan esmerdir.bir sürü insan vardır dünyada ve hepsi de birbirine benzemez.

ama merak ettiğim bir nokta var.bazı insanlar neden daha güzel ? tabii,bu genlerden kaynaklanıyor,biliyorum ama ben size bilimsel yanını sormak istemiyorum.

Allah neden bazı insanları daha güzel,bazı insanları daha çirkin yaratıyor ? onların içi güzel. demeyin,ben burada görüntüden bahsediyorum.görüntü bana göre bir insan için en önemli unsurlardan biridir.öyle olmasa gözümüz olmazdı zaten.peki neden her insanlar güzel olmak yerine bazıları görünüş bakımından daha güzel ? onların hiçbir şey yapamalarına gerek yok ama bazı insanlar şanssız,daha az güzel olarak doğuyor.

şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

• Her insanın belli konularda sabrı deneniyor..Mesela bu konu için belki de bazı kişiler çok çirkin olmasına rağmen sabırlarından dolayı, isyan etmemelerinden dolayı çok güzel eşler bulup evlenebiliyorlar.

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Kime göre güzel,kime göre çirkin?

Sana göre çirkin,bana göre güzel...Her insanı beğenecek birisi vardır.

0|0
    0|1
    • Peki o kişi kendisini beğeneni beğenir mi?

• Aynn Allah her insanı güzel yaratmıştır tabi bunun dışında kör , sağır olanlarda var diğerleri içinde allah ona 'da göz verdi sana da BENCE ÇİRKİN&GÜZEL DİYE KIYASLAYAN İNSANLARDIR

• evet aynı Allah Afrika ebedi açlıkta Avrupa nın da bir o kadar refahta yaşamasını sağlıyor. aradaki farka göz yumuyor. blablabla..

link

0|0
    3|0
  • gecen aynı soruyu bende düşündüm ... haksızlık resmen

1|0
    1|1
  • Allah öyle yaratmış, öyle sınamak istiyor olabilir.

0|1
    0|1
  • Allah beni böyle yaratmış!

1|0
    0|0
  • allahın katında onlar güzel..biz dünyalılar insanlara çirkin sıfatı koyuyoruz.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kime göre, neye göre güzellik? Güzellik görece bir kavramdır kişiden kişiye değişir.

Konuyu bilimsel olarak ele alırsak, Kemik yapısı, cilt yada kaş göz burun gibi uzuvlarda oluşan simetrinin bozulmasıdır çirkinlik. İnsanın kromozom sayısı ise 46'dır. 22'si çift otozom kromozomdur. İnsan hücresinde 1 çift de eşeysel kromozom bulunur ve toplam sayı 46 eder. Eşey kromozomları kadınlarda XX, erkeklerde XY dir. Ökaryotlarda, histon olarak adlandırılan makara gibi proteinler etrafından DNA'nın sarılması ile bu gerçekleşir. Bu DNA-protein kompleksinin daha da çok sıkıştırılması sonucu mitoz bölünme sırasında görülen kromozom yapıları meydana gelir. DNA içersinde bulunan proteinlerin bir arada durmasını sağlayan kovalent bağlardaki zayıflık dahi, insanda asimetriyi meydana getirebilir.

Tabii sen bunların hiç birini anlayamıycaan için allah yarattı der geçersin..

0|0
    1|0
  • Cenab-ı Hakk bir kimseyi güzellik cihetiyle düşük bir seviyede yaratmışsa mutlaka onun başka vasıflarını üstün tutarak tamamlamıştır. Mesela; güzel olmadığı halde zeki olan ya da sanat kabiliyeti fevkalade olan binlerce insan vardır. Ya da kimisinde de güzellik vardır fakat yaşam standardı o kadar iyi değildir. Yani kiminde güzellik, kiminde ahlak, kimisinde de cesaret vs. daha yüksek seviyededir. Allah (cc) bu şekilde insanlarda dengeyi kurmuş ve sonsuz adalet ve hikmetini göstermiştir. Asıl adaletsizlik her güzel şeyin mükemmel olarak bir insanda toplanmasıdır.

0|0
    0|1
  • Sen burada Bilime suç atacağına Allah'ı yargılıyorsun, tabi ''neden bazı insanlar çirkin, bazıları güzel'' diye yargılarsın evreni.

0|0
    0|0
  • Beni güzel yaratmış çok şükür.

0|0
    0|0
  • Şimdi tam tersini düşün : Her erkek Brad Pitt gibi ya da her kadın da Angelina gibi olsaydı yakışıklılık ve güzellik diye bir kavram olur muydu ? Olmazdı değil mi ? Demek ki her şey olumlu ve olumsuzuyla olacak ki imtihan olsun.

0|1
    1|0
    • bir imtihan olmalı yani :D
      vay eğitim sistemine bak.
      nedşr bu test edilme arzusu. yok öyle bişe yoook.

• allah çirkin şansı versın hacıı:)

0|0
    0|0
  • İmtihan imtihan dünya imtihan yeri o yüzden

1|0
    0|0
  • onay geldi mi

0|0
    0|0
  • bu konuyu pek tartısma bence allahın gücüne gider

0|0
    0|0
  • Çirkinlik olmasaydı , güzel diye birşey olurmuydu? Bide böle düşün istersen.

0|0
    0|0
  • Allah' ın aklından geçenleri okuyabilseydim, şu an bu kıçı kırık Dünya' da olmazdım.

0|0
    1|0
  • ona testin d kitapçığı düşmüş demekki. herkese sınavda farklı kitapçık uygulaması var demekki

1|0
    0|0
Yükleniyor...