Ayakta çalışmak varis oluşumunu hızlandırır mı?

işim gereği ayakta çalışıyorum sürekli. ayaklarımda varis çıkar mı? önlem olarak neler yapabilirim?

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• hergün uzanıp ayaklarını kalp hizasından yükseğe çıkararak toplar damarlarının dinlenmesini sağlayabilirsin. Biliyosun ki varis toplardamarların esnekliğini katbetmesinden kaynaklı. varis çorabıda varis olmayan insanda lenf bezi sistemine zarar verebiliyor. en iyisi doktora danışarak giyilmesi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Gecelerı ayakalrını dinlendir. ve herhangı bır şuphen oldugunda hemen dr agıt gerekırse varis çorabı kullanırsın.

0|0
    0|0
  • kesinlikleeeeee ben çok zorlanıyorum

0|0
    0|0
    • bende çok zorlanıyorum..

• olabilir diye önlem alıyom... ilerde olabilir gibime geliyor.

• çok ayakta kalma oturmaya çalış eve gelince soğuk suyla ayaklarını yıka yüksek bi yere kaldırıp dinlen kan akışı hızlansın

bi de varis zorluk çıkartır ama en zorlayanı ayak bileği altında çıkanlardır küçük bi not dikkat et:))

• Evet hızlandırır.Gürüyüş yap bol bol.Bacaklarını banyodan çıktığında soğuk su tutu kan dolaşımını hızlandır.Varis başlangıcında varis çorapı giyersen varisi durdurur.

0|0
    0|0
    • varis çorapları işe yarar mı...

• ben gördüm varis çorabınıda bana ters bişey . kilotlu çorap gibi bişey. ben giymem öyle şeyler.

• :) hahaa a ya pantolonun altına giy olmadı gece yatarken giy kim görücek seni.

• evet varisi tetikleyen en önemli etkenlerden biridir bu

0|0
    0|0
  • kesinlikle bende ayaktayım butungun eve gıdınce ayaklarını yuksek bır yere koy mumkunse dik 15 dk oyle tut kan dolasımını duzenler ve diz kapaklarını dınlendırır banyoda dustan sonra ayaklarına soguk su tut cok sıcak suyla yıkanma dolasımını azaltıcak dar seyler gıyme sıgaradan uzak dur

0|0
    0|0
  • Kesinlikle tetikler doktora görünmelisin mutlaka...

0|0
    0|0
    • akşamları ayaklarımı yukarı doğru kaldırıyorum. şimdilik bişey yok daha...

• teşekkürkürler...

• Rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 5

• varis çıkmasının baş nedenidir ayakta çalışmak :)

0|0
    0|0
  • uzun süre ayakta kalmak tabi ki varise neden olur.. yürüyüş yapmak ve ayakları dinlenme pozisyonunda biraz yüksekte tutmak iyi gelir

0|0
    0|0
  • hızlandırır diye duymuştum ama spor yaparsan örneğin: yürüyüş ve yüzme...

o zaman problem olmayabilir.

0|0
    0|0
  • kesinlikle hızlandırrıyor.bu yaz o kadar arttılar ki...bilekten aşağısı mosmor...aman dikkat et varsa öyle bir sorun kalp damar doktorlarıyla görüş ve önerilerine göre mutlaka varis çorabı giy derim...

0|0
    0|0
  • ewet risk faktörüdür. önlem olarak oturmayı deneyebilirsin :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...