Aranızda sporcu olan var mi?

arkadaslar son zamanlarda antrenmanlarima cok yuklendim, diz kapaklarim cok agriyor. Gecmesi icin dinlendirmek yeterli mi yoksa illa doktora mi basvurmam gerek?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Profesyonal sporcuyum. Öncelikle onu söyleyeyim.
    Ağrayan dizinde diz kapağının altında ödem var mı? Tam olarak ağrıyan kısım neresi?

1|0
    0|0
    • Cevap için teşekkürler, diz kapağımın altından yani içerden gelen bir ağı. İlk gun fazla onemsemedim yorulmadan kaynakli gecer diye dusundum. Odem var mi bilmiyorum. Bu sabah uyandigimda hafif bir şişlik oldugunu farkettim

• Hepsini uygulayacağım, zaman ayırdığın için çok çok teşekkür ederim:)

• Rica ederim. Ne demek. Umarım işe yarar.
      Zaten sitenin asıl amacı da boş beleş muhabbetlerden ziyade, kişilerin işine yarayacak verilerin paylaşılması değil mi? :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Buz tedavisi yap ama buzu önce bir beze falan sar direk deriye temas ettirme. Mümkün oldugunca dinlen ayak üstü durma yorma kendini dizlerini uzat sürekli ve uzandığında falan dizlerinin altına yastık falan koy az yüksekte dursunlar kan akışı azalsın. Fazla yüklenme orantısız spor pek bir yarar yapmaz sana. Futbolcuyum 3 aydır dizim döndü diye sakatım bilgim var diye sundum sana geçmiş olsun

1|0
    0|0
    • Çokkk teşekkür ederim, dedigin gibi dinleneceğim. Bilinçsizce davrandım biraz

• menisküs zorlanmış olabilir dikkat et yırtık oluşmasın yani menisküs olmasın ağrı devam ederse doktora git kesinlikle menüsküs kötü biraz ben çekiyorum şu an :)

• inşallah sende kurtulursun bu sorundan geçmiş olsun :(

• Kas ağrısı olabilir. Isınmadan spor yaptıysan olmuş olabilir. Ördek yürüyüşü yaptığımda merdivenden inemiyordum ilk zamanlar mesela :) Eğer geçmezse hekime başvur ama zamanla oluşan bir ağrıya - yani bir anda ve şiddetli- bir şekilde olmadıysa kas ağrısıdır.

1|0
    0|0
    • Bir anda ve siddetli olmadi lakin şu an sis. Tesekkurler cevap icin :)))

• buz koyarsan şişliğini alır. bir kaç gün kısa süreli buzla press yap oraya :)

• diz kapaklarında şişme var mı birde aci içerden mi geliyo yoksa bir yere vurmuşsun gibi dışardan mı?

1|0
    0|0
  • Dinlenme aralıkları yapman gerek zaten, ben 2 antrenman 1 dinlenme şeklinde yapıyorum

1|0
    0|0
  • ne gibi bir yüklenme ve nasıl bir ağrı var

0|0
    0|0
  • Spora ara vermelisin bir süre
    çok ağrın varsa destek alarak yürü değnek vb bir eşya ile
    Günde birkaç kez, her seferde 20 dakika soğuk uygulama (günde 2 sefer yeterli)
    Elastik bandaj kullan
    şişlik varsa ayağını da yüksekte tutmaya calıs

0|0
    0|0
  • @igrencapacheçikoo ezbere yazdım olmu mu acaba

0|0
    0|0
  • Atım atarken falan çekiyor mu?

0|0
    0|0
  • Doktora tabiki gorunun ciddi birşey olabilir

0|0