Ne düşünürdünüz?

Sırf bunun için buraya hesap açtım insalnık adına

***Gizli İtiraf*** bugün her zaman olduğu gibi internet cafeye gittim hasan bey caddesinde sonra içiri bi tinerci geldi sonra cafe sahibiyle konuştular sonra kendimden utandım konuşmalarına kulak misafiri oldum gülüm sen geç otur ben sana sıcak bişeyler getireyim dedi açmışın dedi oda yok abi sağol dedi çay varsa ver abi diyordu çayı geldi abi ben sokakta yatıyorum dedi ailem beni attı sokağa dedi ama bi görseniz o kadar masum bakıyorduki insanın yüzüne belliydi o isteyerek bu yola girmemişti o an içim cızz etti keşke dedim zengin olsam yemin ederim ona ev kalacak yer ve iş verirdim sonra konuşmalar şöyle devam etti abi bir gün sana hayat hikayemivanlatacam dedi çayını içti abi hakkını helal et dedi gitti içimden kendime kızıyorum keşke yqrdim edebilsem diye ama elden ne gelir daha bir öğrenciydim üni hazırlanıyordum bişey yapamazdımki eminim bulsam birdahakine o çocuğu yemek paramı ona verirdim neyse belki bu kuru yazılarla o duyguları anlatmak zor ama inanın çok kötü bi duygusal anlamda çöküntü yaşadım

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• devletin bu duruma bi care bulmasi gerek yada devleti beklemeyip bizim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Duyarlılığınız için size teşekkür ederim.Üniversitede okurken sokak çocuklarıyla ilgili bir araştırma yapıp sunu hazırlamıştım.Bu video her şeyi anlatıyor. link

1|3
    0|0
  • Bende böyle durumlarla karşılaştığımda tarif edilemez bi acı çekiyorum...

0|0
    0|0
  • anlamadığım nokta onunla buraya hesap açmanda ki bağlantı nedir ?

0|0
    1|0
    • belli.bir insan topluluguna duyurmak olabilirmi :@

• sen benim hayatimda ne yaptiklarimi nerden biliyorsunda yorumluyr sun

• insanlar tıpkısının aynısıdır ;)

• :( çok üzüldüm,elimizdekilerin kıymetini bilemiyoruz.

0|0
    0|0
  • Bende engelli insanları görünce bi duygusallık kaplıyor içimi.

Elimden geleni yapıyorum onlar için.

0|0
    0|0
  • Vicdanlı birisin.Bu vicdanı kaybetme ve elindekiler için Allah'a şükür et.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu tür şeyler söylenmez ancak emsal olsun diye anlatıyorum.. Bu kadar kötü olmasa da durumu çok kötü ilk okul 3 öğrencisi bir sokak satıcısı vardı hep gördüğüm.. Buz gibi havada bile ayağında terlik ve yırtık bir çorap, oldukça hasta olduğu belli küçücük bir çocuk.. Normalde insan çekiniyor, korkuyor zira etraflarında onların gözcüleri de oluyor. Bir gün çağırdım bir şey alma bahanesiyle ve sorular sormaya başladım. Babası inşaat işçisi ama inşaatta bacağı kırılmış o sebeple evde yatıyormuş, anne ev kadını, 7 kardeş.. En büyük iki abi de inşaatta amelelik yapıyor, büyük ablalarından 3 tanesi evde annelerinin yanında, kendisiyle birlikte bir kardeşi de sokaklarda mendil satıyor. Boğazıma bir şey oturdu hikayesini dinledikten sonra.. Haydi kalk gidiyoruz dedim, çocuğa elbiseler, iç çamaşırları, ayakkabı, okul araç gereçleri vs. aldım. Ben bunları alamam dedi. Neden dedim? Babam beni döver bunları nereden aldın, parayı bunlara mı harcadın yoksa çaldın mı der dedi. Sen orasına karışma dedim. Sonra yemek yedik ve evine götürüyorum seni dedim. Çocuk istemedi ne yaptımsa. Dedim bari yarın yanıma uğra da sizinkiler bir şey derse benim yanıma getir. Ertesi gün bir abisi geldi, sen neden kardeşime bunları aldın dedi. İhtiyacı olduğunu düşündüm ve paramı paylaştım sokakta neredeyse yalın ayak halde mendil satıyor ve hasta bu çocuk dedim. Yok dedi bir daha bir şey alma kardeşime de yaklaşma bir daha dedi. Bak bu çocuk bir doktora görünmeli durumunuz yoksa tedavi, ilaç ne gerekiyorsa yaparım o benim de kardeşim dedim. Sen kimsin, nereden kardeşin oluyor diye bir sürü tantana çıkardı. Ben de artık uzatmadım sonuçta öz abisi.

Anlayacağın böyle ilginç şeyler de oluyor bazen.

0|0
    0|0
  • evet böyle zor durumlar var

hayat insanı her türlü yargılıyor sınıyor

ama birde şu var

2 hafta önce dolandırıldım

o kadar saf bir şekilde dolandırıldım ki

normalde yemezdim böyle bir oyunu

ama duygusal bi anıma geldi babaannemi kaybetmiştim babam için endişeliydim aklım yerinde değildi

bana yardım etmem için ykalaştı cenazeye yetişmek istediğini söyledi

benimde cenazem vardı yardım etmek istedim

dolandırıldım

bi in için tüm insanlardan nefret edeceğimi düşündüm

ama yapamadım içimde bu yoktu he yardım etmeye çalkıştım karşılık beklemeden

her zamanda öyle olacam

allah kimsenin yanında bırakmaz

demem o ki inandığın insana yardım et ön yargısız şekilde

ben bile bunu söyleyebiliyorsam eğer gerisini sen düşün..

0|0
    0|0
  • insan yüregi sevgi ile beslenir sevgi ile büyür . temelde yatan sorunda bu degilmi ? ailelerin sevgisiz büyütüp . egitimsiz bıraktıkları cocuklar . ve dikkat ederseniz . zeka seviyeleri %80 inin düşük çocuklar . . çare olarak devletin acil bir şekilde . çözüm bulması derim . ferdi yapılacak her destek ve yardım . çevredeki uyanık dolandırıcı insanları harekete geçirecegi kesin .

0|0
    0|0
  • RABBİM kimseyi çaresiz bırakmasın...

2|0
    0|0
  • işte devlet önceliği yurtdışına değilde kendi halkına verse bence bu ülke daha güzel olur yurtdışındaki insanlar için konserler verenler endense kendi halkının çığlıklarını duymuyor yazık bize o tinerci türkiyenin aynası bence.

0|0
    0|0
  • Yardımlarını bu şekilde değilde organize olmuş kuruluşlar aracılıgıyla yapmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...