Kaslarım çok fena ağrıyor. Spora devam etmeli miyim?

2 gun once evde spor yapmaya basladim. Vucudumda bir sorun yok sadece saglikli yasam biraz da sıkılasma amaciyla icinde squatin da oldugu bir program buldum ve onu uyguladim. Ama ertesi gun hayatimin en kotu kas agrilarini cekmeye basladim. Ne kas gevseticiler ne de duslar ise yaradi. Zor oturup kalkiyorum hatta penguen gibi yuruyorum. Normalde bugun de yapm gerekiyordu ama yapmadim acaba devam etmeli miyim yoksa dinlenmeli miyim? Ayrica bu agrilari gecirecek tavsiyesi olan var mi?

Güncellemeler:
İki gun dinlendim ve Spordan sonra streching denilen esneme hareketlerini yapmaya basladim ve ertesi gun hic agrim olmadi. tesekkurler yardimlariniz icin.

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Bol protein tüket. Kasların şu an yıprandı senin bir iki güne yerine daha güçlüsü gelir ve acıların biter merak etme. Alışınca vücut acı duymazwın. İki ara ver

1|0
    0|0
  • Zaten önemli olan kas yorgunluğu çekmen, Dinlenmen daha iyi 2 güne fazla kalmaz tekrar devam edersin :))

1|0
    0|0
  • Tabiki edeceksin sakin birakma kaslarinin agrimasi senin gelistigini gosterir agrilari hafifletmek icin kas gevsetici kremlerle masaj yap
    Ve beslenmene dikkat et dengeli ve bol proteinli. :)

1|0
    0|1
    • Kaslar guclensin diye surekli karbonhidrat ve protein aliyorum zaten :)

• Yulafti zaten kastım 😁 yok o kadar calissam da kaslanamam heralde

• Tamamdir hadi bakalim ^^

• gayet normal. aslında kas gevşetici kullanmamalısın. devam etmelisin spora bir süre sonra geçecektir.

0|0
    0|0
    • Hareket edemiyorum ki 😔

• o derece hamlama varsa kas gevşetici kullan bir süre ara ver. kaslarını fazla zorlama yavaş yavaş egzersiz yap

• ısınmadan kaslara yüklenme. bir sonraki antrenmanında hamlamanın geçmesi lazımdı niye geçmemiş şaşırdım

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kas gevsetici kullanma kaslarin su an gergin oldugu icin agrio kas gevsetici kullanirsn surekli her spor yaptiktan snra agrir cunku tekrar gevsetiosn. Kas gevseticiyi birak sporuna dvm et 2 3 gune agri kalmaz vucudun alisir

0|0
    0|0
  • Vücudu ısındırınca ağrıların azalır. Sporu yapmaya devam et.

0|0
    0|0
  • Vücut hamlaştığı için ilk günler ağrı çekmen çok normal , hatta öyle bir hale gelirsin ki t-shirt'i giyip çıkartamazsın o derece ağrılar yaşarsın.
    3*5 gün içerisinde geçer , 1 gün arayla yapmaya devamm.

0|0
    0|0
  • ağrıyan bölgeleri ağrı geçene kadar çalıştırma, buradaki cahillere uyarsan sakat bile kalırsın

0|0
    0|0
  • Normal bir durum calisma temponu dusur ama calismaya devam. et bir sure sonra gecer

0|0
    0|0
  • et tabi

0|0
    0|0
  • zamanla geçer yarıda bırakma

1|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• yanlış yapıyo olabilirsin uzmana danış ben kendimi sakatlıyodum az kalsın farketmez sin yanlış yaptığını

0|0
    0|0
  • Alis canim 😄 ilk zamanlar boyle oluyor, devam et birakma 😊 bol protein tuket

0|0
    0|0
  • Ahaha aynisi bana da olmustu vucut alisik olmayinca oyle oluyo gecirmek icin de spora devam et bir plates ogretmeninden duymustum sporlara gelen kas agrilari sporla giderilir dedi

0|0
    0|0
  • Kas gevşetici felan kullanma bırak kendi kendine geçsin ağrı, yapmaya devam et zaten 2-3 güne vücut alışır ağrın kalmaz 😊 ben o ağrıları çok seviyorum tatlı bir ağrı bence 😄

0|0
    0|0
  • Spora devam et..
    Spora başlamadan önce ve sporun bittikten sonra ısınma hareketleri yap
    O zaman kasların fazla ağrımaz
    Isınma hareketleri yapmazsan eğer kas yırtılmaları olabilir dikkat et

0|0
    0|0
  • Birazdinlen fazla zorlama kndini

0|0
    0|0
  • Hamsın ondan devam et geçer :)

0|0
    0|0
  • Evet ilk günler biraz acır ayrıca biraz daha hafif spor yap sonra artırır sın

0|0
    0|0
  • Olan kasları çalıştırınca öyle bir kaç güne geçer... Spora devam.. Magnezyum al

0|0
    0|0
Yükleniyor...