Günümüzde kadınların amacından saptığını düşünüyor musunuz?

sorum erkeklere ama isteyen kadınlar da cevaplayabilir. sizce de günümüzde kadınlar amaçlarından sapmadı mı? kadının dünyaya geliş amacı erkeğine kadınlık etmek, yavrulamak ve yavrusuna bakmakken günümüzde artık iyice ellerinin hamuruyla erkek işine bulaşmaya başladılar. bu durumdan sizler de rahatsız olmuyor musunuz? çalıştıkça ukala olmaya başladılar ve erkekle boy ölçüşmeye kalkar oldular. oysa ki erkeğin kaburgasından yaratılmış bu yaratık erkeğe boyun eğmeli böyle korunur dünya düzeni. siz neler düşünüyorsunuz?

0|0
11|7

En İyi Kız Görüşü

• en azindan kaburga kemiginden yaratilmisiz. erkekler camurdan balciktan yaratilmis. iyk :D.

0|0
    0|0
    • ama o çamura sıvanmadan duramıyorsunuz işte...

• çok mantıklı yaklaşımın var ve bu yaklaşımın ve fikirlerin için teşekkür ediyorum sana. haklısın yazdıklarında... belki benim de kafayı biraz yumuşatmam gerek bazı konularda...

• rica ederim. azicik yumusa hakkaten. en azindan hakaret etmeden sakin sakin anlat.

Kızlar Ne Diyor 10

• Lütfen beni engelle.

2|1
    0|1
  • Siz yiyin, için, sıçın biz arkanızı temizleyelim yok öyle şey. Herkesin özgür idaresi var, dilediğini yapabilir bunu erkekti, kadındı diye ayıramazsın. Hala hangi devirde işliyor beyinleriniz bilmiyorum. Ama haklısın gözünüzü korkutmaya başladık yaptıklarımızla (sizin gibi zavallıların). Elizabethe selam söyle gizli.

2|0
    0|1
    • senin gibilerle ilişki kuracağıma elizabeth e kurban olurum ben canım... böyle zihniyetle önümde çıplak dolaşsan gelip yalvarsan iterim seni tekmeyle.

• tabi ki insan gözüyle bakıyorum sadece görevler karıştı diyorum.

• trans kadın <3

• sırf havva ademin kaburgasından yaratıldı diye mi bu kölesiniz sittirin yemek yapın havaları bıldırcın?

2|1
    0|1
    • evet

• cevaplarını oku. yazarken aklın başından gitmiş sanırım

• yav he he.

• yazık sana. seninle evlenecek kadına acıyorum. sen kadınları nasıl yaratık ve köle olarak görürsün. o kaburga kemiği sana girisn emi. ki 8 ay geçmiş. beni engelle. sen gibi geri kafalıları görmek istemiyorum.

0|0
    0|0
  • battim lahn pokerde amacim blöf yapmakti yemedi pacoz ): amacimi astim sanirim.

0|0
    0|0
  • siz erkekler kadınlara bakamayın...işsisz işsiz gezin..sonra bu kadaınlar niye çalışıyor...para verinde eşleriniz çalışmasın o zaman...kadınları sindirmeye ne kadar meraklısınız...

1|1
    0|1
    • erkeklerin işsiz kalmasının sebebi yine kadınlardır. çekseniz ellerinizi çalışma hayatından bakın bakalım işsiz erkek kalacak mı?

• gerçek bir erkekle birlikte ol.

• yokki etrafta

• Sen ve senin gibilerin zihniyetine uygulamak istediğim değişik işkenceler var..

1|1
    0|2
    • mesela?... işte zihniyet bugünkü gibi olduğu sürece böyle serbestçe konuşacak cesareti görebiliyorsun kendinde...

• Kendi düşüncelerim için kimseden çekinecek göz yok bende...

• Neyiz la biz köle mi?Adamı hasta ediyorsunuz ya.

1|1
    1|4
    • ne alakası var kölelikle? yavrulamak ve yavruna bakmak kölelik mi?

• Ben yalnız kalmamak için evlenmek istiyorum ve benim gibi düşünen birisi olur elbet diye de düşünüyorum.

• yanlış. yalnız kalmamak için evlenmek olmaz. erkeğine saygı yok bir kere. üremek temel ihtiyaç.

• Sapkınlık içinde olan çok insan var cinsiyet ayrımı yapmak saçma

0|0
    0|0
    • cinsiyetlerimiz aynı mı ki ayrım yapmayalım

• genel konuştum o yüzden sadece kadınlar değil sapanlar

• yaratık sensin. genellemelerin de sana girsin. modun biri de gelip kaldırmasın bu cevabımı çok rica ediyorum.

3|1
    0|2
    • genelleme yapmıyorum hepiniz böyle olmalısınız diyorum. ayrıca tabi ki yaratığım Allahın yarattığı herkes ve herşey yaratıktır. bu sözün nesi yanlış? sana girsin demişsin de girilecek olan sensin ben değil. fizyolojik olarak girilecek yer sende var.

• ağzımı bozmıcam sabah sabah. sonra modların ağzı bozuk oluyo. ama sana müstehak. bu kadar örümcek, bu kadar yobaz, bu kadar götü arşa değmişlik olmaz arkadaş. kadın senin kölen değil. haddini biliceksin önce. errkeğime kadınlık yapmak gibi bi misyonum bi yaşam amacım olmadı, olamaz. erkekliği de eve para getirmek, üremeye yardımcı olmak ya da sikip sokmak olarak değerlendiremezsin. kutsalıniz olan kitabı da götünüzle okumayın bi zahmet.

• sözlerimi haklı çıkarttığın için teşekkür ederim. :)) ağzını bozmamış şeklinin kullandığı kelimeleri ben en ağzım bozuk halimle kullanamam. erkekleşiyorsunuz. ekonomik özgürlük kadınları sapıttırmış durumda.

Erkekler Ne Diyor 7

• Kadın erkek egemen toplumda hep öteki cins olarak görüldü. Hep ikinci sınıftı. Toplumsal iktidardaki erkek, kendi gücünü sağlama almak adına her daim kadını baskı altında tuttu. Kadın, erkeğin yapabildiklerini yapmaya başlayınca, koltuğu sallanan erkek böyle yusuf yusuf olmaya başladı.

Varan bir, kadın erkeğin kaburgasından falan yaratılmadı. O bir betimlemeydi. Sen takılmışsın ama o noktada.

Kadının görevi, erkeğe; erkeğin görevi kadına yoldaş olmaktır; kendi birey oluşlarını kaybetmeden. Kimse kimseye kul köle olsun diye yaratılmadı; birbirini tamamlamak için yaratıldı. Beyaz olmadan siyahın anlamı yokken, nedir siyahın tüm dünyayı karatma çabası? İşte onu anlayamıyorum

İnsan bindiği dalı keser mi?

1|1
    0|0
  • Bunlar benim düşüncelerim.. Erkek kadar kadının da kahları var.. Kadınlar da bir birey dir ve istediğini yapar... Ve hiçbir kadın erkeğe boyun eğecek diye bir şey yok.. İstediklerini istedikleri şekilde yapabilirler.. Sen nasıl bir kadını döve biliyorsun tecavüz edebiliyorsun canına kast edebiliyorsun.. Sonrada kendi rızasıyla diyip kaça biliyorsun o zaman kadınların şu anda yaptıkları az bile sayılır hatta insani sayılır...

1|1
    0|0
  • Dünya iki döneme ayrılır. Anaerkil dönem ve ataerkil dönem. Anaerkil dönemde kadının görevi daha farklıydı. Ayrıca kadının amacı da erkeğine kadınlık etmek de değildir. Böyle diyerek kadını değersiz bir mal gibi göstermiş oluyorsun. Bu soruda sana neden güzelce cevap verdim onu da anlamadım ama olsun.

1|2
    0|1
    • mal değil. görev ayrımı. neden değersiz olsun ayrıca? yavrulamak ve analık yapmak onları değersiz mi kılar yoksa kutsal mı?

• Erkeğe kadınlık yapmak demişsin. Buradaki sözünle değersizleştiriyorsun kadını.

• sen de kendin gibi düşünen birini bulacaksın düşünmeyenlere nazar-ı itibar etmeyeceksin.

1|1
    0|0
  • Kesinlikle haklısın

0|2
    3|1
  • Aga yaratık diyerek nitelendirdiğin insanlardın biride Annen oluyor ...

2|0
    0|0
  • kasapmısın sen arkadaş, nedir bu kaburga kemik merakın. hangi kaburgaymış bu kadar güzel olan ve nerde geçiyomuş bu kaburga muhabbeti

0|0
    0|0
    • bir tane daha trünlere oynayan adam

• ben cevabı alamadım yalnız? şu kaburga hikayesi hangi bilim kurgu romanından alıntı?

Yükleniyor...