Ayrıldığınız sevgilinize maddi değeri olan hediyeleri iade eder misiniz?

Şöyleki 3 kusur sene birlikte olduktan sonra herşey yolunda giderken evlilik teklifinde bulunmuşum kabul etmiş hoplaya zıplaya 15 gün sonra istemeye gideceğiz ailelerimiz tanışıyor herşey yolunda yani... Hop sonra bi tartışma 2 ay öncesinde ve 3 gün sonra şenle olmayacak deyip ayrılıyor. 1 hafta sonra öğretmenlik yaptığı okula yeni atanan başka bir öğretmenle çıktığını öğreniyorum bi şekilde. birçok maddi değeri olan hediye almıştım... hadi bunları geçtim zamanında ihtiyacı olduğu için karşılıksız vermek istediğim ama onun kesinlikle borç olarak alıyorum dediği 3000 tl den hiç ses yok. evlililik teklifi ederken ki tek taş yüzükte çabası... istemeye de cesaretim yok sesini duymak istemiyorum... böyle bi durumda ne yapardınız...

Güncellemeler:
Ne para ne hediye. Onun hediyelerini ben çöpe attım. Ondan da bi beklentim yok zaten. Ihtiyacım olsa belki parayı isterdim ama çok şükür ihtiyacım yok. Aramaya değmez. Bozulacak olan sınırının değeri parayla ölçülmez. Sizlerin tepkisini merak ediyorum sadece.
normal bi tartısma. 3 gun sonra ayrılmak ıstıyorum der. o gunden sonra hıcbırsekılde konusmadık 2 aydır. ben bır adet mesaj attım musaıtsen gorusmek ıstıyorum dıye cevap vermedı ama kesınlıkle bunları gerı ıstemek ıcın gorusmek ıstememıstımç. bende ustelemedım. bu saatten sonrada bunlar ıcın arayıp paramı gerı ver dıyemem.. yada yenı sevgılısını bulup ona kız arkadaşında para ustum kalmıstı , ederinden değerinden fazla para kaptırmısım onu bi zahmet yollatabilirmisin diye...:D

0|0
2822

En İyi Kız Görüşü

• ederim. aslında normal olan etmemek. ama bazı insanlar basına kakabiliyo. nolur nolmaz lafını etmesin diye isini garantiye almak isteyebiliyo insan...

bi cocukla yemege cıkmıstık makarna yemistik sonra cocukla tatrıstık bana makarnanı da yiyip karnını doyrdun hadi yine iyisin demisti. :D

insanlar manyak. basıma kaktıgı seye gel.

sonra bu cocukla 1 yıl sonra karsılastım parayı cıkarıp onundekı masaya koydum paat diye.

para da 13 lira 50 kurus.

kimin napcagı belli olmuyo o yuzden gururlu insanlar bunu yaparlar, hatta ben artık kimseden yemek de kabul etmıyorum. hediye de etmıcem kolay kolay...

0|3
    0|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 27

• sicarim agzina ben bir baynım bir erkek tarafindan dusunuldugu zamn varmı öyle bşy ya herşey kesınlesıyo pat ayrılıyo fazla zamn gecmeden baskasıyla cıkıyo isticeksin normal bi şekilde ayrılsaydı karısılıklı ayrılsaydınız ıstemesdın ama sımdı senn ona aldıgın tek tası cıktıgı cocuk takmıs gıbimi parmagınad yuzukle gezıyo al hepsıni ufak tefek neysede

1|1
    0|1
  • Cep telefonu, ipod . Kalitesinden inci set. Mercan set. Değişik setler . Ve daha niceleri. Onun aldıklarını ben attım zaten. Gömlek şapka cüzdan vesaire.. " böyle bir yorum yapmışsın ben bunlaro görünce şaşırdım bak yerinde olsam kesinlikle isterdim çünkü değerli şeyler .Ben olsam istiyemezdim yüzüm olmazdı.Ama eski sevgilinin yaptıkları yüzsüzlüğün önde gideni vicdanı olan bir insan olsaydı sana bunları sen sormadan geri verirdi.Bence KEİNLİKLE almalısın .Enayilik veya senin paraya ihtiyacın olmamandan öte sonuçta senin cebinden para gitmiş yazık günah değil mi o para ?

0|1
    0|0
  • erkek adam yaparsa birşeyleri sevdiği için yapmalı yaptıyan iş olmadıysa çıkıp sesini duymak istemiyorum diyorsun sonra yaptığn masrafları düşünyorsun .böyle dşündüysen zaten sende bu kızı evlenecek kadar sevmemişsin demektir. ayrılmanız en iyisi olmuş. kız içinde senin içinde .o kızın yaptığını tasvip etmiyorum hak yiyen zaten doğru olmaz ama seninde bunu teleffuz etmenide tasvip edemedim arkadaşım.

1|1
    0|1
    • Yaptığım masrafı düşünmüyorum aslında. Sadece durumumu söyledim. O paralarda ihtiyacım yok. Ona karsi bunu telafi etmedim aklıma yatmadi size akıl danistim.kotu mu ettim

• Basinin gozunun sadakasi olsun..

0|1
    0|0
  • ben gururluyumdur hemen hepsini iade ederim almazsa satar parasını hayrına dağıtırım:) öyle yaptım da

0|1
    0|1
  • bana pırlanta aldıı vermem ki benim o benim :(((

0|0
    0|0
    • hedıyelerı gectım zaten yuzugun bır manası var evlılık ıcın verılmıs... evlılık yoksa teklıfı reddetmıs demeksın o zaman gerı vereceksın arkadas

• tek taşı ve 3bin tl yi geri iste bence ,hediyeleri isteme dicem ama önce bi düşün bakalım mesela encok sen mi ona hediye aldın yoksa omu sana ? eğer sen ona daha çok aldıysan mesela fotoğraf makınesi cep tel vs pahada büyük yükte hafif olan şeyleri isterdim.kazaktı gömlekti vs isteme bence. akıllı ol paranı yedirme zaten ayrılmışsınız o da gurursuzluğun en büyüğünü yapmış hemen birisi ile çıkarak senin yapacağın ise gurursuzluk değil bilhakis kendini enayi yerine koydurmamak.mesele ihtiyaç meselesi değil enayi yerine konmamak.saygılar.

0|0
    0|0
    • Cep telefonu, ipod . Kalitesinden inci set. Mercan set. Değişik setler . Ve daha niceleri. Onun aldıklarını ben attım zaten. Gömlek şapka cüzdan vesaire...

• haklı bak eger ufacık çöpün kalırsa o kızda sana güler ve enayı der.basit bır erkek olarak görür seni..ama sen bu aldıklarını istersen sana tekrar barısalım ve senı unutamadım dıcek..gel bu kardesını dınle

• Başka birisi var artık onun hayatında. Istemiyorum zaten onu. Sesini dahi duymak istemiyorum.

• kusura bakma ama resmen kullanılmıssın..

1|0
    0|2
  • Hediyeden kastın tam olarak nedir bilemiyorum ama burada kızın yapması gereken (özelliklede o ayrıldığı için) yüzüğü iade etmektir. Aldığı borcu ödeyemeyecek durumda olabilir ama ben olsam kredi falan çeker öderdim, hiç olmazsa şu şekilde, şu zamanda ödeyebilirim diye söylerdim.

0|0
    0|0
  • ah aaahh bizi bylesı bulmazkı :)

0|0
    0|1
  • Bu tip olaylarla karşılaşmamak için baştan hediye almam.Ha oldu diyelim,ilişki süreci sona erdiğinde de o hediye anında geri iade edilir.Muhtemelen erkek gururunu yok saymayacaktır bu durumda hediyenin de sizde kalmasını ister.Şahsen böyle bir durumda olsam hediyeyi evine kargolarım almamak gibi bi lüksüde olmaz.Böylece ne kendimi yüzsüz,ne de onu zor durumda bırakmış olurum.

0|0
    0|0
  • ben olsam kesinlikle geri verirdim ama sen sessizliğini koru bence.bırak giden gitsin muhattap olduğuna değmez.

0|0
    0|1
  • bilmem yani tektas geri verirdim..cunku evlilik teklifinde verilen bise bu..ve evlilik olmayinca geri verilmeli diye dusunuorum..

borcu mecbur geri vermesi lazim..

diger hediyeler varsa geri vermem..hediye odunc verilen bise değildir..hediyedir..geri verilmez neden geri alirdim

0|1
    0|1
    • zaten hediyelerin onemli degil. gerci milyarlarca lira gitti ama olsun. parada muhim degil ihtiyacim da yok basimin gozumun sadakasi olsun... sadece verilmesi lazim gelirmi diye merak ettiydim. ben olsam ilk is onu verir sonra ayrilirdim borclu kalmak kotu.

• Icinden nasi geciosa ole oluo zaten..solesende solemesende..

• çona beni eklesene.

• ayrıldıysam eşyaları bende kalamaz çünkü saklarsam kendimi kötü hissederim ama kötü ayrılmadığım için bana vermiş olduğu tek taş yüzüğü ne yapayım diye sordum . sende kalsın manevi anlamını düşünmeden tak dedi ama kullanamadım tabiki atmamak için de izah ettim dedim böyle böyle ben bunu takamam . atmakta istemiyorum .sana göndereyim al sen ne istersen öyle yap dedim . gönderdim bitti .

0|0
    0|0
  • valla altın kolye almıştı bana tabi onun yanı sıra bir sürü hediye... altının maddi değeri var diye sadece onu verdim. şimdi pişmanım gider 2 fakiri doyururdum. gitmiş denize fırlatmış kolyeyi

0|0
    0|0
  • parayı kimse geri vermez kardeşim hakkını helal etme ne bu al kaç ? aynısı bana oldu ordan biliorum etme helal

0|0
    0|0
  • Bence lanet olsun parasıda hediyeside.Geri vermenin onunla tekrar muhatap olmanın alem yok.Ne geri al ne geri ver.Ayıp bişey bu bence.Olan olmuş alınan ve verilen şeyler geri istenmez.

0|1
    0|1
  • Değmeyecek bir insana ne maddi ne manevi birşey paylaşılmaz, değecek bir insana ise canını ortaya koysan yeridir. Karşıdakinin değer anlayışını önemli tabikide

0|0
    0|0
  • siktir et parada pulda onun olsun yat kalk dua et öyle biriyle evlenip başını yakmamışsın

0|2
    0|1
  • Vermem.Satar harcarım paraları.

0|0
    0|2
  • Kızlar Devam
    7

Erkekler Ne Diyor 22

• Geçmişi düşün şöyle bir. Hediyeleri alman için senden üstü kapalı olsada istekte bulundu mu seni yönlendirdi mi bunu gözden geçir. Eğer bu şekilde davrandıysa aldığın çorabı dahi geri iste çünkü paranı yemiş. Ama yok senden hiçbir şekilde talepte bulunmadıysa sen tamamen kendi iradenle aldıysan bu hediyeleri istemek olmaz. Almasaydım diyeceksin yürüyüp gideceksin...

0|1
    0|0
  • Haci gonder birini istet rezil et ne demek baska biriyle iliskisi varmis bilmem ne sen yjne iyi onu dusunmussun ben onu dayak manyagi yaparim :@

1|1
    0|1
  • Sen parayı pulu boş ver dostum hatta o şahsın gerçek yüzünü iş bu seviyedeyken gördüğün için fakir fukara sevindir.

0|1
    0|0
  • Ben herşeyi veririm gereği yok hem onu hatırlatır hem de bitti ise tümden bitmiştir neden anısını yaşatmak ıster ki ha ölürse başka yani (((((((

0|1
    0|0
  • kurbanın olam ıste neyın var neyın yok.kardeş bak benden demesı ıstemeyerek erkeklık gurur vb sey yaptını dusunuyorsun ya emın ol yanılmaktasın.ıstemezsen kendını kucuk dusurursun..ara dırek ıste baktın yan yatıyor tehtıd et al butun maddı esyalarını emın ol 5 ay sonra cok pısman olcaksın ıstemedıne

0|0
    0|0
  • onları atarım ben onu unutmak için imha ederim yaniii yoksa aklıma gelir durur

şimdi ona versem oda kabul etmez

0|0
    0|0
  • Etmem. Emanetci miyim ben. O da etmesin. Bir anlami kalmiyor o zaman

1|1
    0|1
  • valla buralara kadar gelmişsin işin içine aile girmek üzere yüzüğü atmış ben senin yerinde olsam geri alırım neden verecekmişim ki bana değer mi vermiş onda kalsın arkandan da ne konuşursa konuşsun sonuçta sen ileri gitmek isterken geri teptirmiş haketmiş ben bu kadar ilerlemedim tanışma safhasına kadar ama ayrıldıktan sonra yapmış olduklarımı aldım sonra face den buldu beni yüzüme söylediklerini yuttu hakkını helal et dedi yanlış yaptım dedi helallik istedi :) çok komik geliyor değer verdikçe kızların afedersiniz ama bir tarafları kalkıyor. derğer verdikçe boku çıkıyor fazla değer verdim ben yandım hakedene hakettiği gibi değer vereceksin kardeşim sonuna kadar...

0|0
    0|0
  • istedim ama geriye vermedi maddi değeri için değil manevi değeri için istedim :D ama paraları istesem muhtemelen ailesi borca girer :D:D:D

0|0
    0|0
  • hediyeler istenmez de parayı iste bnce

1|1
    0|1
  • bn çok sevdigim kız arkadasıma beyz altın kolye almıstım. fiyatına girmek istemiyorum epey pahalydı. Simdi ayrıyız vede benim çok kızdıgım biriyle beraber. Ama bn asla ve asla deeri ne olrsa olsn verdigim hediyeyi geri almam sizde bunu tavsiye derm. Eger gerckten sevdiyseniz o hediyeyi ona kosul beklemedn verms olmnz gerekr.

0|0
    0|0
    • hedıye bekledıgım yok ama işte yüzügün bi anlamı vardı. evlenmeyeceksen baskasına gıdeceksen ıade et arkadas... fiyatı onemlı degıl gercekten. kola kapagıda olsa gerı vermesı lazım dıye dusunuyorum. tabi bide hıbe etmek ıstedıgım ama kesnlıkle borc olarak alıyorum dedıgı parayada ıhtıyacım yok umrumdada degıl lakın ınsan olan vermeyı teklıf eder en azındanç-. zaten kabul etmezdım de

• Boşver Kanks. Verirse zaten senindir, vermezse hiç senin olmamıştır. Bekle bakalım.

0|1
    0|1
  • ben olsam öyle bi insana 100 tl gönderirdim... madem herşeye maddi bakıyor... yüzüne de şunu söylerim "bana yaşattığın şeyler için teşekkür ederim. ederin 100 tl kadar etmez ama benden sana kalanlar benim değerimdir."

0|0
    1|1
  • güzel bir kefen ve mermi hediye ederim.

0|1
    0|1
  • abi ben ayrıldığım sevgilime ayrıldıktan sonra ihtiyacı vardı parası yoktu diye notebook aldım ne diyosun bee :)

0|0
    0|0
  • Ben her zaman karsiliksiz verdim. Hicbir zamanda istemedim. Ama bana gelen maddi degeri olan herseyi geri verdim.

0|0
    0|0
  • etmem.benim aldığım zaten onun on katıdır.geri de almam.

0|0
    0|0
  • boşver büyüklük sende kalsın, normal şartlarda parasal değerleri olan şeyler geri verilir para borcu varsa ödenir. ama haysiyetsiz insanlar çok.

0|0
    0|0
  • bırak ya...aşkından sevginden ve onca yıl birlikte yaşadığınız güzel şeylerden daha mı kıymetli..

0|0
    1|3
  • duruma göre değişir :D

geri verirdim herhalde ,sonra gözü kalır falan başımıza bişey gelmesin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2
Yükleniyor...