İnsanları giyimlerine göre yargılamak ?

Merhaba merak ettiğim bi konu var özellikle beyler cevap verirse sevinirim. Konu şu mini etek dekolteli kıyafetler vücut hatlarını belli eden pantolonlar vs. gibi giyinen kadınlara neden hemen kötü gözle bakılır ? yada neden hemen taciz edilir ? yaşadığım yerde bir çoğu savunmasını şu şekilde yapıyor kadın açmış orasını burasını demekki bakılsın istiyor biz de bakıyoz ! büyüklerde diyor ki dişi kuyruk sallamazsa erkek gelmez ! benim bu konuda savunduğum bi düşünce yok ama bu tür kıyafetli bi kadın gördüğünüz de siz de ne gibi çağrışımlar oluyor ?

0|0
3|20

En İyi Erkek Görüşü

• iran'dan, arabistan'dan fotoğraflar var internet aleminde. kadınların gözleri bile zor görülüyor, ama yine erkekler balık görmüş kedi gibi bakıyorlar, yine taciz, bazen yine tecavüz.

yani bunun giyimle bir ilgisi yok. kadın vücudu kapalı da olsa tahrik ediyor bu adamları. insanları giyimlerine ya da tercihlerine göre hiçbir zaman yargılamadım. yargılayanlarla da selamı sabahı kestim.

2|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 19

• arkadaşım boşuna laf salatası yapmayın çok bilmişlikte. etki tepki meselesidir bu a dan z ye. Sen giy aç oranı buranı sonra karşı cins etkilensin tepki versin yok öyle de yok böyle. madem g.tün basın değerli niye ortada? niye en ozelini sergiliyorsun zorun ne? hadi sergiledin sonuçlarından niye rahatsız oluyorsun. yan bakmaya laf tangasının atmaya dur (şahsen cinsel icerikli laf atmam lafı sokarım direk) tangasinin incecik mi yarıgindan gözükene dek kalçalarının arası resmedilene kadar hanım efendi namus abidesi fışkırıyor resmen ama laf attın mi peh yavrum peh. bu tarz giyinen bi kadın kim olursa olsun akrabam dahi olsa beş para etmeyen bi şıklıktir ahlaksizdir. evet özgür bir ülke de yaşıyoruz herkes özgür doğru. kısıtlayamaz boğazlayamayiz kimseyi. özgürsün ama kültüründen de yoksunsun. cahilsin geri kalmış ve yozlasmissin. batının özentisi uğruna dinini örfünü kültürünü satmışsin. bu ülke bize g.tü başı açık merdiven altlarında iş gören konuşurken ağzını g.t gibi yayan memelerinin uclari 50 metre öteden gözüken yürürken kalçaları ile ayran yapan giydiği taytla bilmem neresinin deliği belli olan fahişe ruhlu analardan atalardan kalmadı. kendinden utanmayan bu topraklar için bu toprağın altına girenden utanmalidir. utanmak zorundadir. utanmazsa utandırılmalidir. şimdi sorunu bi daha düşün cevabını da sen ver. erkeklere suç bulmak bu tarz insanların içinde taşıdığı o.rospu ruha giydirdikleri kılıftan başka birşey değildir. kadın edeptir ardir namustur. kimden nasıl çıkmışlar kim yetiştirmiş nasıl erkekleri kardeşleri babaları var bilmem. yarın o yellozlar anne olacak ve bu ülkenin yarınlarını doğurmayacak s.cacak. onlardan çıkan yarın ne olacak. sonu nereye varacak bi düşünün görün bakalım.

1|1
    0|0
  • Allah bile insanlar hakkında ki hükmünü, ömürleri sona erdikten sonra veriyorken, Biz aciz insanlar kim oluyoruz ki başkaları hakkında bir kaç dedikodu, laf veya görmeden sonra hüküm verebiliyoruz...

2|0
    0|0
  • bu tarz şeyler genelde muhafazakar yerlerde oluyor.. karımıza kızımıza bacımıza laf attırmayız derler önüne gelenede laf atarlar abuk subuk bakışlar atarlar falan.. özellikle tatil bölgelerinde ise kimse sallamaz kadının nasıl giyindiğini tabii burada da laf atanlar taciz edenler var ama onların kökleri tatil bölgelerinde değil başka yerlerde oluyor.. neyse ben pek sallamam kimin ne giydiğini bu güne kadarda tek kıza laf atmamışım ıslık çalmamışımdır.. öyle..

1|0
    0|0
  • ben kotu gozle bakmam, akrabama da bakmam. herkes ozgur yasayacak ne var bunda. ben bunu -etmek, -edilmek. olarak degil sevismek olarak goruyorum. cinsiyetci toplumsal sartlanmalar cok bos. fiziksel ozelliklerimizin disinda cinsiyetlerin bastan psikolojik farklari yoktur. kulturel sartlanma, plasebo, ogretilme. bisuru daha cok nedenler var. kadin kendini toplumun kadin modeline uyduruyor, uymayan kadin da kendini aykiri kadin modeline uyduruyor ama hala cinsiyetinin farkinda bilincaltinda. ve bu yansiyor. ama yaratilistan/evrimden(neye inaniyorsan batmasin diye birini uyarla iste) gelen bi fark yok... ha bi kadin erkeklerin cinsel zaaflarini kullanarak kendine yer ediniyorsa bu da bence feministlerin karsi cikmasi gereken bi konu. cunku cinsel organlarimiz, vucut seklimiz biz degiliz. zamanla gecici olmayan seyler bizi. kisilik gibi.

1|0
    0|0
  • Neden kötü gözle bakılır biliyor musun ? Çünkü o dediklerini giyen kızların çoğu öyle olmasını istedikleri için öyle giyinirler .. Hiçbir aklı başında bir kız götü başı açmaz erkeklerin ilgisini çekiyim diye .. Benim gözümde öyle kızlar her zaman 5 adım geridedirler ..

1|0
    0|0
  • Ben taciz etmem bakar geçerim.mini ve dekolte kendi tercihi.rahat ediyosa giyer biz karışmayız ama çok fazla dekolte varsa bunu ahlak masası halleder.

1|0
    0|0
  • Olay düşünce de biter kanka çoğu erkeğin beyni ile cinsel bölgesi yer değitirip hayvanlaşırlar öyle olan erkekte özür dileyerek söylüyorum boş bulduğu deliğe atlar eğer erkek kendini bilen beynini kullanabilen biri olursa yanından bikinili kadın geçse bile kudurmaz ama gel gör ki güzelim TÜRKİYE böyle hayvanlarla dolu takılmamak lazım çok sonuçta ''İnsanlar insanlarla anlaşabilir :) :)

1|0
    0|0
    • valla geçen yaz marmaristeydik türkten çok yabancı turistler var orda kadın resmen çırılçıplak güneşleniyor önünden geçen yabancılar hiç aldırmıyor bile ama bi gurup türk geçti direk uluma sesleri :D:D:D ufak bi örnekti yani.

• Kafa basmıyo kanka conta ergenlikte yanmış makinenı beyni çalışmıyo :D

• normal bir şekilde giyinse kimse o gözle bakmaz onlara. onu geçtim niye bazı kızların orasını burasını göstermek gibi bir eğilimi var bunuda soru olarak sormalısın bence.

0|0
    0|0
    • sorunun içinde böyle de bi soru var zaten anlayana.

• senin soruda söylediğin gibiyse yargılamak normaldir. hem sen öyle diyosunda hiç mi bir erkeği tipine göre giyimine göre yargılamadın. erkeği parasına göre ayrı kefeye koyanlarda var onları söylemiyorum

• valla ben genel olarak insanları dış görünüşüne göre yargılamam tarzım değil.

• Benim için normal onun hayatı ve yaşam tarzı ,Muğla dalyan lıyım bahsetiğin gibi giyinen bayanlar var hemde uç noktalarda ama hiç taciz boyutunda veya rahatsız edici bir eyleme rastlamadım,

0|0
    0|0
    • sence neden öyle neden bi sivasta böyle değilken bi muğlada öyle ?

• Toplum alışmış,tatile gelen herkez rahat giyiniyor,ender rastlanan bir olay olmadığı için fazla dikkat çekmiyor desem belki daha yerinde olur

• evet bende böyle düşünüyorum ama yine de meraktn sormak istedim.

• kim kötü gözle bakıyor benim etrafımda kimse kötü gözle bakmaz bende bakmam senin etrafında varsa değiştir onları. böyle bişey yok.

0|0
    0|0
  • Sen de kötü gözle bakan bir çevren varsa o çevreyi değiştir. Öyle çevren yoksa da gereksiz insanları dert etme.

0|0
    0|0
    • valla ben giyimime dikkat ediyorum sadece şahit olduğum olay yok.

• İstersen açık giyin kimse seni yargılayamaz. Buna insanların hakkı yok.

• Ben kimseyi giysilerine göre yargılamam zaten marmariste yaşıyorum bir karışlık etek giyenleri görüyorum normal geliyor bana

0|0
    0|0
  • bazılarını görünce hımmm çekici hatunmuş diyorum bazılarını görünce açığı böyle kapamış diyorum(çirkin itici) bazılarını görünce tanrı kadını yarattı diyorum:))

0|0
    0|0
  • sexy gıyınmek oluyor dekolte mini etek..böyle kadınları görmek erkeğin belli yerlerine uyarılar gidiyor o an düşünceler karışıyor ya imana geliyor yada cinselliğe :)

0|0
    0|0
  • normal geldiği zaman çağdaşlaşmış oluruz ama nerde bu memlekette öyle şeyler :)

0|0
    0|0
    • kıçı başı açmayı modernlik olarak algılayan zihniyetin bilmem taaaaaa... diyenler var canım :/

• o zaman bende onların taa :)

• Mini giyen kadin yemin ederim or... dur!

0|0
    0|1
  • giyime göre yargılamak hata bence

0|0
    0|0
  • minili dar kıyafetlerle dolaşmak kendine bakmak değil ki benim hoşuma gitmiyor böyle kızlar

0|0
    0|0
  • sen genelde erkekleri zan altında bırakmışın bende sana sorayım siz kadınlar neden

şık kaliteli klas giyinen her erkeğe içinde ne olduğuna bakmadan yüz verirsiniz amaç elbise gzelliği ise al iki takım otur evde bak insanlarda ön yargı var erkek kız diye ayırmamak lazım

0|0
    0|0
    • bu erkekleri zan altında bırakmak değil sadece çok karşılaştığım bi durum nedenlerini merak ettim başrol erkekler çünkü.

• valla yorumları okumadım be önemli de değil bence durum bu sen sordun die soledim.)

• tamamdır :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Dekolte giyinmek tamamen kişinin zevkiyle ilgili.Kimse taciz edilsin diye açmaz.Bu ülkede ata tecavüz eden mühendis bile varken sorarlar insana at neresini açmıştı diye?

3|2
    1|0
  • burda herkes suçlu herkes hakim bilmiyon mu

1|0
    0|0
  • Çok açık gıyınme o zaman

0|0
    0|0
    • çok açık giyinme ? evli bi kadınım evli olsam da farketmez her zaman giyimime dikkat ederim..

Yükleniyor...