Neden paraların üzerinde Atatürk'ün resmi var?

insan resmi olmak zorunda mı? bu bir nevi putperestlik değil mi? evet düşüncelerinizi alayım. gerçi düşüncelerinizi az çok tahmin ediyorum. not: atayla bir sorunum yok.. sadece onun resmi olduğu için sordum.. saçma sapan konuşacaklar yorum yapmasın!

Güncellemeler:
Arkadaslar hepinizin cevabi guzeldi. gercekten tesekkurler. hakaretsiz cevaplar icin

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Niye putperestlik olsun :) Türkiye Cumhuriyeti üzerinde o cumhuriyeti kuran insanın resminin olması doğal bence.

0|1
    0|0
  • O olmasaydı TL kullanmıyor olurduk, ondan.

2|1
    0|0
  • Her ülkede ülkenin kurulmasında ve gelişmesinde emeği geçen kişilerin resmi konur paralara.Bir nevi vefa borcu.Bu çok normal birşey.

0|1
    0|0
  • sana düşüncelerimi vermiyorum. hele hele bu saatte...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Pekala ben bir soru sorayım sana arkadasım sence o paranın üzerinde türkiye adına hiç bir emek sarfetmemiş ne savaşa katılmış ne türkiye için milletimiz için bir fedakarlıkta bulunmayan her gelen cumhurbaşkanının yada başbakanın mı resmı olsa daha ıyı olurdu ya da bu ülkeyi kuran ulu önder türkiye de baska eşı benzerı olmayan ondan sonra tabıkıde kendi milleti için hayatını harcayan ve öldükten sonra bile o kadar malı mülkü olmasına rağmen bütün varlığını biz milletine bırakan sadece sabiha gökçene ve kızına küçük bir şeyler bırakan adamın mı resmı olsa daha ıyı olur.

0|0
    0|1
    • Tam bir gerizekalisin. neden insan resmi var diyorum.. sen ne diyorsun. ataput zihniyeti iste

• arkadasım başlıgına bak ondan sonra konus anlatabılıyormuyum o zmn baslıgı ayrı atıp sorunun ıcerıgını ayrı yazma biraz bağlantılı sormayı öğren o zmn

• not kısmını yazmasaydin okkalı bi küfür geliyordu ha :) hemen hemen her ulus her millet devletleri için en çok anlam ifade eden şeyi basar paralarının üzerine. olay bu yani.

1|1
    0|0
  • onu araştırırsan taa lidyalılara kadar inersin :D hiç kurcalama soru sormak için sormuşsun :D ama bende merak etmeye basladım :D

0|0
    0|0
  • Putperestlikle bi ilgisi yok.Bu ülkede o resmi kaldırabilecek güçtede kimse yok.Ne zmanki ülke gitti o zman o resimde gider.Bundan şu anlamda çıkar.O resim kalktıgı anda ülke elden gitmiş demektir.

0|0
    0|0
  • Her para biriminde böyledir ülkeye en çok hizmet eden kişinin resmi konur

0|1
    0|0
  • osmanlıda niye padişahların resmi vardı kaimelerde

0|0
    0|0
  • Suud parasinda da kral bilmem kim var

0|0
    0|0
Yükleniyor...