İntihar olayları neden giderek daha da artıyor?

Ülkemizdede giderek artan bu intihar olaylarının asıl sebebi nedir her ölümün ardından pek gerçekçi olmayan açıklamalar yapılıyor yada o yönde laflar dönüyor çoğuda çözümü dünyada mevcut olan şeyler bir insan neden özkiyim yapar onu yaşadığı dünyaya soğutan nasıl bir ruh halidir anlayamıyorum

Dünyada ortalama her 3 saniyede bir intihar girişimi her 40 saniyedede bir intihar sonucu ölüm gerçekleşiyor ve çok ciddi bir sorun parasal veya ailesel sorunların buna sebep olacağına pek inanmıyorum sizce bu denli artmasının sebebi nedir?

Ben çok üzülüyorum hepsinede keşke canlarına kıymadan önce başka çözüm yolları olabilirmi diye iyice bir düşünselerdi.

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Her 40 saniyede bir mi o kadar cok muymus yaao_O

Nedeni manevi bosluk. Bu huzur ve yaradana inanc eksikliginden oluo. Keske etmeseler sonsuza kadar cehennem

0|0
    0|0
    • Sonu olmayacak cehennemi nasil hakedebilirler onlari kendi canlarina kiymaya iten sebeplerin hicmi sucu olamaz?

Kızlar Ne Diyor 4

• diger cozum yollarini goremeyecek kadar korlesiyorlar. profesyonel yardim almiyorlar. halbuki intihar dusunceleri varsa direk yatirirlar. piril piril cikarsin hastaneden. ama olmaz deli degil onlar :D.

0|0
    0|0
    • Ama intihar edenler hep egitim seviyesi dusuk psikologlara deli doktoru diyen insanlar degilki iclerinde bilincli insanlarda var

• egitim cahilligi almiyor maalesef. egitim seviyesi yuksek erkeklerde de kadina siddet orani gayet yuksektir mesela. sifirlanmaz. statu sahibi oldukca sorunlarini yenme durumu artmiyor. aksine en ufak tokezleme mahvediyor onlari. gucu ve statuyu korumak daha cok stresse sokuyor falan fisman.

• Dunyada dişisine kotu davranan tek canli insandir egitim seviyesi refah seviyesi yuksek insanlarinda kadinlara kotu davranabildigini biliyorum haklisin

• :)

Yasamazsan anlayamazsin :)

Soleyimmi sana neden..depresyon..yardim aramamak..imanin ve inancin gitmesi..sonrada intihar..

0|0
    0|0
    • inanc meselesi mantikli geliyor cunku eski ünlü insanlarin bircogunun cok guzel yasam sartlari varken intihar edip yasamlarina son verdiklerini biliyorum bir cogu inandigi dini terk edenler insanin manen huzura kavusmasi icin sanirim bir inanca sahip olmasi gerekiyor

• Arada sıkıştık çünkü..

Yani madde ve maneviyat kavramlarının içi değişti ne nedir bilmiyoruz artık.

0|0
    0|0
    • Ne için yasadigimiz bilinmez oldu artik mutlu yasayabilmek icin fazla bilmemek lazim sanirim bireyciligin sonunun insanlari intihara surukledigini dusunuyorum jack london martin eden adli romaninda bu konuyu cok guzel islemis

• Evet doğru bir tespit ama, bilinçli bireyler yetiştirmek elimizde.

• Umarım oyle olur

• imansızlık şükürsüzlük artmakta

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Çünkü kalbi dolmayan insan her daim boşluktadır. Bilinmelidir ki kalbe dokunmayan her şey eksik kalır.

0|0
    0|0
  • askerde intıhar edenlerin sayısı son on yılda şehit sayısını geçmiş, bugün duydum...

0|0
    0|0
  • zaten şurda kıyamete ne kaldı ki

0|0
    0|0
  • Bence bir sıkıntı yok.İsteyen intihar edebilir.Zaten nüfus kalabalık.

0|0
    0|0
  • borç yüzünden aşk yüzünden falan öbür taraftada yanıcaklar

0|0
    0|0
Yükleniyor...