Muay Thai Hakkında Bırkac Soru?

Arkadaslar ılk olarak muay thai ye baslaycam.. 1 aydır fıtness yapıyom.. 186 boy 64 kg yim.. sorular

1. Uzun ve zayıf olmak avantajmı dezavantajmı?
2. Bıre bır ders alsam aylık ucretı ne kdrdır?
3. Fitness ı bırakmam lazım mı?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Fitness yapmana gerek kalmaz. Çok fit olursun, zaten haftanın belli günleri ağırlığa giriyorlar. Boyun avantajlı, rakibe üstünlük sağlarsın. Başına tekme ya da dirsek yemen zor olur. Sen daha net vurursun. Başında kaskın, elinde bandajın ve eldivenin, ayaklarında koruyucular, gövdende koruyucu, ağzında dişlik bulunur. Kısa şortları vardır. Muay thai sert bir spordur. Dirsek, diz ne ararsan vurursun. İnanılmaz faydasını görürsün, kolay kolay dayak yemezsin, adam nasıl dövülür çok iyi öğrenirsin. Birebir ders almana gerek yok, grup halinde daha iyi öğrenirsin. Genelde aylığı 50-60 tl oluyor.

0|0
    0|0
    • benim çalısmayı düşündüğüm antrenör dünya çağında şampiyonlar veya derecesi olan öğrenciler çıkarıyor.. bireysel çalıstıgı kişilerler.. tabi azimde önemli.. bireysele fiyat 250 ? abartımı

• Evet, abartı. Bu kadar para vermene gerek yok hocam.

Kızlar Ne Diyor 1

• Muay Tai Tayland sporu. Taylandlılarda kısa dünyada en iyi onlar yapar. BBence kısalar daha avantajlı çünkü daha hızlı ve rahat hareket ederler :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Fitnessı bırakman gerekmez ben yaptım 4 yıl yaptım ve bıraktım çünkü sırf define oluyordum biz bulk adamız bro.. :D

gelelim ücrete 100'ede var 70' ede uzun olmak avantajdır fakat bacak kuvvetin önemlidir.

0|0
    0|0
  • Ben 6 ay yapmistim zamaninda uzun olmak kesinlikle avantaj ama rakibin kisa ve senle ayni kiloysa daha kuvvetli demektir eger kilonda kalmak istiyorsan taekwondoya yazil muay thai teknik kadar gucte istiyor

0|0
    0|0
    • Kilo almam lazım antronor onerdıgınde takviye alacam.. vede dis teli sıkıntı yaratırmı

• Dis teliyle ilgili bir bilgim yok ama 6 ay gittim maclarda ne dislik ne kuki kullandim elini sariyorlar bide eldiven taktiriyorlar bide korucan kendini sorun olmaz :D boy uzadikca cevikligin azalir hasarin artar uzun boy avantajdir tabi karsinda 10 yillik 170 adam varsa 2 ol farketmez guc kadar tecrube ve teknik gerektiriyor

Yükleniyor...