Edebiyatla şiirle eski aşk hikayeleriyle aranız nasıl? Vay be... diyerek okuyup gıpta ediyor musunuz?

Günümüzün temel sorunu olan "sahte ilişkiler" üzerine gelin hep birlikte bir değerlendirme yapalım... Leyla'nın sokağında gezen köpeğin gözlerini sırf Leyla'yı gördü diye öpen Mecnunlardan Kerem'in öldüğünü duyunca intihar eden Aslı'lardan nasıl ve niçin günlük ilişkiler yaşayan, sevmeyen, güvenmeyen bireyler haline geldik?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• hocam denecek çok şey var da hiiiç konuşturma beni, damarıma basmışın :)

Sengden dil kem mi ya sengi siyah-ı lal eder ...

Şeyhülislam Yahya'nın "Aşka kabil dil mi yok şehr içre ya dilber mi yok" diye başlayan bir gazeli vardı ki konuyla da birebir ilgilidir, işte onun şah beytidir bu benim için.

0|1
    0|0
    • Edebiyat ile bir mühendis olarak bu kadar alakadar olmanız bir kaymakam vekili olarak beni ziyadesiyle memnun etti. Var olun.

Aşka k�bil dil mi yok şehr içre y� dilber mı yok

Mest yok meclisde bilmem mey mi yok s�gar mı yok

Gonca-i dil açılıp h�tır nice ş�d olmaya

B�ğda güller mi yok gülşende bülbüller mi yok

Görmeziz bir dil ki t�t� gibi güft�r eyleye

Söyledir mi yok cih�nda bilmezin söyler mi yok

Sengden dil kem mi y� seng-i siy�hı la'l eder

Afit�b-i feyz-bahş�-yı bülend-ahter mi yok..

• teşekkür ederim efendim. Orda kocaman bir hazine yatıyor faydalanmaya çalışıyoruz biz de işte.

Kızlar Ne Diyor 1

• kavuşma kolaylaşınca bunun değerini anlayamıyoruz

illa zor olucak ugraşıcaz o zaman değeri var

ugraşıcaz emek vericezz...

0|2
    0|0
    • Haklı olabilirsin lakin geçmişte kavuşanlar dahi kadir kıymet bilirken bugün zor yahut kolay olarak bir araya gelenler neden mutlu olamıyorlar neden (istisnalar hariç) uzun süre bir-beraber kalamıyorlar?

• Nasip..

"Nasibin varsa gelir Hint'ten, Yemen'den; Nasip değilse ne gelir elden.."

• olsun ben bir omür beklerim gelmesse hayllerimde yaşar razıyım

günümüz çagında olsamda ayak uyduramıyorum nasılsa

Erkekler Ne Diyor 3

• paraya tapmaya başladığımızdan beri!

0|2
    0|0
  • Bu soru kimsenin işine gelmiyor paşam çoğu kişi seni haksız bulacaktır ama çok kaliteli bir soru sormuşsun tebrik ederim. Öyle sanıyorumki kendimden sonra böylesine büyük ve büyülü bir aşk görmedim.

0|2
    0|0
    • Galiba haklısın aşk, hasret, vuslat gibi kavramların manası yerine "yaaa benim bi sfglim varrr cook ilgisz" minvalinde bir şeyler sorsa idim eminim 3 değil 23 cevap alırdım.

• Aynen öyle sevgili demek cinsellik demek şimdikilerin %90'ı için

• Konuya ilgisi olanlar lütfen izlesin özellikle Hayati İnanç hocam'ı : link

0|0
    0|0
    • Evet Hayati İnanç bu işin Pir-i Azam'ıdır.

• aslında cevap videonun başlığında verilmiş dimi :) "çünkü aşk romantik bir eylem değildir" bu sözü söyleyen Serdar Tuncer de ne güzel bi insandır

Yükleniyor...