Protein tozu yerine kullanılabilecek başka ne var?

4 aydır body fitness yapıyorum, gelişme var ama istediğim düzeyde değil.. protein tozu çok etkili diyorlar ama benim karaciğerde yağlanma olduğu için kullanmak istemiyorum. protein tozu kadar etkili olmasada ona yakın etki gösterebilecek ne tavsiye edersiniz?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• 1. cil koşul sen müsabık olmayacaksın. Body mi yapıyon fitness mı onada bir karar ver.
    2. cil durum senin istediğin hacim besbelli.
    Şimdi gelelim konumuza;
    Hayvansal olarak proteinlerin başlıcası sığır eti, tavuk, balık, yumurta ve süt ürünleridir.
    Karbonhidratlarda önemlidir;
    Hızlı emilim:beyaz ekmek, beyaz patates, kavun, üzüm suyu
    Yavaş emilim; yulaf, tam buğday ekmeği, kepekli makarna, tatlı patates
    Yağlarda önemlidir;
    Günlük kalori ihtiyacının %30unu yağdan almalısın yani 1gram yağ=9 kcal olduğuna göre Omega 3 için : somon , ton balığı, sardalya, hamsi, mezgit tüketebilirsin.
    Tekli doymamış yağlar içinse : fındık, fıstık, ceviz kuruyemişler ve zeytinyağı, avakado, hindistan cevizi yağı vs.

Gelelim protein tozu yerine ne içilir:
    Gidiyosun bimden 500 gram lor peyiniri alıyosun 3.25 krş 1muz alıyosun varsa 1 çay kaşığı ılık balı 200 ml sütle çekiyosun ama lor peynirini 200 gram kadar koy yeter :D :D

Umarım aydınlatıcı olmuştur...

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim kardeşim emeğine sağlık, önerilerini dikkate alacağım :)

• Herşeye yorum yazan ks halkı bundan eksik kalmış spor bilincimiz eksik üzülüyorum :(

• Evet o konuda haklısın ne yazıkki spor bilinci az milletimizde, ben hep sporla haşır neşir olmayı istemiştim son zamanlarda fırsatım oldu ne mutlu ki bana :) spor sayesinde yeme alışkanlığımıda değiştirmeyi başardım :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Tozu yerine direk protein yemen daha mantıklı hem cebinden kısıcaktır hemde sağlığına daha yararlı karbonhidratı kıs ve protein ağırlıklı olarak ye daha iyi olucaktır :)

0|0
    0|0
    • Sağlıklı beslenmeye yeni başladım :) önceden abur cubur ne önüme gelirse yiyordum ama beslenme vücut çalışmaktan daha önemliymiş. yalnız internette baktım doğalda beslensen yağsız protein alamazsın o yüzden protein tozu kullanmak şart diyen birçok sporcu var :(

• Ozaman seçim yapacaksınız :)

• Protein tozu baska da yok.

0|0
    0|0
    • Peynir altı suyunu içebilirsin diyenler var. o nasıl birşey biliyormusun? Yani evde biten peynirin dibindeki suyumu içmem gerek?

Erkekler Ne Diyor 7

• Kardeşim doğal olarak çalış bende vücut geliştiriyorum 2 ay kadar oldu kaslar belirmedi bile ama herşeyin doğalı makbuldür. Ama ben şu an Quinoa isminde bir besin maddesi kullanıyorum. Doğal bir besin maddesi astronot yiyeceği olarak bilinir. Yüksek protein içerir. Vitamin bakımından da baya faydalı dün aldım kullanmaya başladım tadı biraz acayip geldi bana 😉

0|0
    0|0
    • Dur bende bakayım internetten ne kadara aldın be ne kadar süre yetiyor acaba dostum?

• Çok teşekkür ederim kardeşim verdiğin bilgiler emin ol işime yarayacak ve önerilerine dikkat edeceğim :)

• Rica ederim no problem anacımız insanlara yardımcı olmak 😉

• Spor çıkışı 1 saat içinde tüketeceğin et/tavuk (en az 90 gr) yeterli olacaktır.. Bunun dışında bir şey yok.

0|0
    0|0
    • Ben ton balığıda yiyorum bazen çeşitlilik olsun diye, balık, yulaf ve tavuk yeterlimi? Tabi yulaf kahvaltıda diğer ikisini birgün tavuk birgün ton balığı şeklinde tüketiyorum

• 4 ayda vucut dengeye girer sadece yani fit olur. Fit bir vucududa kasli. hale getirmek , hacim kazanmak icinde bir 4 aya daha ihtiyacin var. Yani ne kullanirsan kullan şu an icin bos.

0|0
    0|0
    • Ben daha tam fit hale gelemedim :( beslenmeye hiç dikkat etmediğim için hala göbek var biraz. 1.80 boy 79 kiloyum

• Bende 1.80 e 70 im , senin kilona cikmak icin ugrasiyorum bende :)

• 'Weider amino liguid mega fort ' dostum bu aminoasit 1 numara oturdugun yerden yag yaktirir sana. fiyati biraz tuzludur ama. protein tozu işe yaramaz. yumurtada yaramaz bakma millete yani yararda gunde en az 15-20 tane yersen. en iyisi ton baligi protein icin kucuk konservelerden 2 gunde 1 tane yesen yeter.

0|0
    0|0
  • Protein yerine alacagin besinler/besin takviyeleri de karacigerinde yaglanma yapacaktir. Once bir doktorla gorusmelisin

0|0
    0|0
    • Doğal yollarla beslenip bir yandanda spor yaparak karaciğerdeki yağlanmadanda kurtulmayı hedefliyorum inşallah..

• Doktorla goruserek yap kendine basina bunun duzenini oturman cok zor

• Aminoasit var kreatin var

0|0
    0|0
    • Onların karaciğer ya da kolesterol üzerinde bir etkisi yokmu?

• Aminoasit sekersiz kreatin cigerleri yorar ama bol su icerrsin arastir bak

• Sağlam beslenmekten başka bir alternatifin yok

0|0
    0|0
    • Sağlam beslenmekten kastınız nedir? Ben beslenme konusunu hep es geçmiştim şimdiye kadar ama bundan sonra daha çok önemseyeceğim. mesela sabahları yulaflı yumurta öğlen pilav elma vs akşamda pilav tavuk ya da pilav ton balığı, bu menü yeterlimi sence?

• 180 boy 79 kiloyum dostum

• Haa güzel o zaman. Sabah yulaf ezmesinin içine süt koy yumuşayıncaya kadar pişir içine de muz çilek falan koy bal da olur yanında da 5 tane yumurta sadece 2 tanesinin sarısını ye. omlet de yapabilirsin. öğlen ete aban bulduğun kadar ye akşam da baklagillerden ye mercimek özellikle iyi protein kaynağıdır. kuru fasulye pilav nohut salata yogurt. akşam yatarken de 2 yumurtayı çiğ kırıp iç istersen süt ve bal da ekleyebilirsin. antremandan önce karbonhdrat ye makarnadır pilavdır patatestir. Antremandan hemen sonra 1 kutu çikolatalı süt iç mutlaka yemek olarak da protein+karbonhidrat yani tavuk olur ton balığı olur kırmızı et olur patates haşlama ama. makarna bu şekilde

Yükleniyor...