"Ah alma" inanır mısınız?

arkadaşlar ben "ah almak "olayına çok inanırım .incittiğiniz insanın ahından korkun derler.buna gerçekten inanırım ben de .fakat şu sıralar aklıma şöyle birşey takıldı ;

hayatınıza biri girdi oldukça mutlusunuz .

siz; bugüne kadar hiç kimseyi üzmediniz,ilişkilerinizde bugüne kadar hep sevgili, saygılı, oldukça fedakarcı,mücadeleci,her zorluğa sabır gösteren duygularını oldukça derin yaşayan masum birisiniz .kısaca kimsenin ahini almadınız .

fakat hayatınıza alacağınız/aldığınız kişi ise ; zamanında çok masum kızın canını yakmış -çok masum kızların ahini almış biri .

birisi hiç ah almamış masum, diğeri ise çok ah almış gaddar.bu ikili sevgili oldu .

peki bu 'ah alma' olayı var ise ,burada hiç suçu günahı olmayan masum kızda,sevgilisinin aldığı 'ah'tan nasibini almaz mı ? yani eski masum kızın ,sevgilisine ettiği 'ah' yüzünden ,yeni masum kız da o 'ahin' etkisinde kalır mı sizce ?

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• inanırım onun için kimseye yok yere umut vermeyeceksin kızda olsan bayanda olsan olmayacaksa tabii

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ahını almak kadar kötü bir şey yok

1|0
    0|0
  • inandığım için çoğu kıza dokunamadım :/

0|1
    0|0
    • aferın sana :D saka bır yana boyle dusunmen cok guzel .aferin sana :D saka bır yana boyle dusunmen cok güzel .bu duruma ben de cok ınanıyorum .cunku şu an bunu yasadıgıma ınanıyorum ben :( benım sevgılım zamanında bı kızın canını cok yaktı .onların ılıskının bıtımınde benım hıc sucum gunahım yoktu .benım sevgılım pıctı .kızın canını yakıp fırlatıp atmıs .bız sevgılı olduktan 7 ay sonra bu kız bana ulastı soyle bır cumle kullandı " senınle hıc bır sorunum yok .ama o yanındakı pıslık benım canımı

• abimden de biliyorum bu ah almanın ne kadar kötü bişy olduğunu, adam çok yakışıklı falan ama mutlu olamıyor, yaş oldu 28 halen bekar :/ mutlu olamıyor kimseyle

• 1ay

Kıza ruh hastası demen içindeki fesatlığı gösteriyo zaten

• inanırım bu doğrultuda hareket ederim. Farketmeden aldıgımız ah varsa yapbilcek bir şey yok böyle olmak yaşamakta zor. Bu yüzden karşıdaki kişinin düşüncesi çok önemlidir.

0|0
    0|0
  • zor mevzular.ama o gaddar şerefsiz kişinin şuan yeni çıktığı kız onun böyle biri olduğunu biliyorsa suç birazda kızdadır.

0|0
    0|0
    • evet bılıyordum .ama gecmısı benı ılgılendırmez gelecek onemlıdır dedım :(

• madur durum derken ? ama sımdı benım hayatıma aldıgım kısının benden oncekı gecmısıne sorgulamaya kalkarsam gelecek dıye bırsey olmaz .sonucta benden once ne yaptıgı benı ılgılendırmemelı dıye dusunuyorum .ama ıste bu ah alma olayı baska :(

• işte senden önce 5 kız olsun tamam mı şimdi?ilk kız onun ne mal olduğunu bilmiyordu.anladım.ikinci kız dedi benden önce bir hata yapmış geçmişinde ne yaptığı beni bağlamaz.pişman olduğunuda söyledi.tamam sorun yok.sonra 3.kız geldi.bak benden önce 2 hata yapmış.söyledi güvenimi sağladı.pişman olduğunu söyledi hatasını kabul etti.devam etmeliyim.şuan sende bunlarınki gibi düşünüyorsun

• ah almaya inanırım fakat sen suç günah işleme temiz kal sana birşey olmaz.

1|0
    0|0
    • bılmıyorum ben de sevgılımın zamanında aldıgı ahtan etkılendıgıme ınanıyorum :( hıc sucum gunahım yokken o ahın etkısıne ben de gırdım :(

• ben ınanırım,hatta 'ah alma'nın ceremesını cekıyorum

0|0
    0|0
    • ah almaya ben de ınanıyorum da ,aldıgınız ahtan yakın cevrenızde etkı altında kalma rıskı var mı ? bunu cok merak edıyorum ben .sız ah aldınız ama yanınızdakı kısı masum sucsuz gunahsız bırı .pekı sızın ahınız o sucsuz masum kısıyıde etkıler mı

• o kadar uzun boylu arastırma fırsatım olmadı boyle kotu bı konuyu

• kimsenin ahı kimsede kalmaz.kalmıyor.ben bunu yaşadım.bana zulüm etti ama o ölümden döndü.

0|0
    0|0
    • özel degılse anlatır mısın ? sen ah ettıkten sonra ne oldu bahsettıgın sahısa ?

• içeriği uzun mesele ama şöyle söyliim.bütün kaburga kemikleri kırıldı resmen kan kustu bir kolu bir bacağı kırıldı köprücük kemiği kırıldı iç kanama geçirdi.uzun süre yoğun bakımda kaldı.ölmediğine üzüldüm ya neyse.

• Zamanında 6 senelik sevgilim beni terk etti. Çokmmutluyduk çok aşıktım ona. Ne için bunu yaptı bilmiyorum. Belki başka biri için belki kendine layık olmadığımı düşündüğü için ( kendisi mimarlık okuyordu ben öğretmenlik) ve 6 senelik canımdan can dediğim insan beni kpss sınavına hazırlanırken sınav senemde terk etti. Sınav falan umrumda değildi artık. Ne olduysa oldu kısmetimde varmış kpss sınavını kazandım. Güzel de bir puan aldım. Şu anda öğretmenlik yapıyorum. Ek olarak kurslar, özel dersler derken çok şükür iyi paralar kazanıyorum. O insana ne mi oldu peki? 2 senedir iş arıyor. Milletin kapısında iş dileniyor. Ben öğretmenlik okuduğum için şaka yollu hep yukarıdan bakardı bana. Şimdi onun hayalindeki paraların daha fazlasını kazanıyorum. Çünkü ben içim yana yana ah etmiştim. Dünyam cehenneme dönmüştü. Her sabah uyandığım için kendime lanet ediyordum. Ama geçti. Gün geldi devran döndü. Beni mutsuz eden mutsuzluğun dibine sürüklenirken ben eskisindensdaha da mutlu oldum. bir de dünyalar tatlısı minnoş bir sevgilim var. Biraz nbirikim yaptıktan sonra hayatlarımızı birleştiricez inşallah. Ben belki dini sorumluluklarını pek yerine getirebilen bir insan değilim ama şuna çok iyi inanıyorum. Allah kimsenin hakkını kimsede bırakmaz.

1|0
    0|0
  • amet diye bir arkadaşım var o çok ah almış var herhal bende ondan biliyorum yoksa

yok öyle birşey olmamalı olmasın hc :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ah almak konularından daha öne düşünmen gereken adamın bundan önceki hayatında yaptıkları biçok kızın canını yakmış diyorsun. onlardan biri olmazsın umarım . temkinli davran derim

0|0
    0|0
  • İnanırım.. Haksız yere üzülen kalbin Ah'ını bu dünya olmasa Ahirette hesabı var.. .s

0|0
    0|0
  • benim teyzemi eşi bıraktı .çocukları vardı ayrıldılar .adam teyzemi aldattı falan filan .neyse sonra gitti genç bir kızla evlendi .şimdi çocukları var ve çocuk sakat .ne yürüyebilior ne de konuşuyor özürlü yani .şimdi adama gelen ah kadına hatta çocuğua bile geldi .demek ki ah tutuyormuş .gerçekten masum insanların canını yaktysa namusunu aldıysa o adamdan bir halt olmaz .hem yarın öbür gün sana yapmayacağını nerden biliorsun

0|0
    0|0
  • o kiza "ruh hastasi" dediginden anladim ne kadar en az ucuz sevgilin kadar kötü biri oldugunu! sen kötü olmasan, ah almis biriyle beraber gelmezsin. söyle düsün ona yaptigini elbet sana da birgün yapacak, ya da en iyisi sen ona ayni seyi yapacaksin! ah tutar kesinlikle ve ebedidir! "Sucum günahim yok" cümlesini sürekli kullaniyorsun, bence ruhsal bir bozukluktan dolayi mi. Anla ki baskasinin acisinda böyle konusma hakkin yok, iste böyle cizerler seni!

1|0
    0|0
Yükleniyor...