Evlilik meselesi üzerine ..

Bunu geri kafalılık olarak görenlerde var cehalet olarak görenlerde. Görücü usulündebn bahsediyorum tabiki :) İnsanların birbirini görmeden tanımadan evlenmesi doğru bulunmuyor ve artık neredeyse 0'a varan bi hal aldı görücü meselesi :) Peki size soruyorum Geçmişe baktığımızda o geri kafalı cahil insanların görücü usulüyle evlilikleri neden bu zamanın zeki bilim devri insanlarının aşk evliliğinden daha sağlam ? ..

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• çok doğru bir konuya değinmişsin , buzamanda herkez önce sevgili olup birçok şeyi yaşayıp , heveslerini alıyorlar evlendikleri zamanda birbirlerini tam manasıyla tanıdıkları için sıklmaya başlıyorlar ama görücü usulü evliliklerde birbirlerini evlendikten sonra tanımaya başlıyorlar hergün farklı bir yanlarını öğrendikleri için daha uzun sürüyor olabilir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Ben bir fark göremiyorum. Siz sanıyor musunuz ki biriyle çıkmak onu tanımak demektir. O zaman yıllarca çıkıp iki ayda boşananlara ne demeli? Dört duvar arasında başbaşa kalmadıkça, beraber sorunları çözmedikçe birini tanıyamazsın. Herkes haftada bir iki kez buluşup canımlı cicimli konuşur ama sorumluluk alınca iş değişiyor. Ki flört sürecinde kimse olduğu gibi davranmaz. Ne kadar istesek de davranamayız. Günlük hayattaki konuşmamızla o kişiye özene bezene attığımız mesajlar bir mi? Her dakika onunla buluşurken olduğu gibi iki dirhem bir çekirdek mi takılıyoruz? Hayır. Evlilik tamamen şans meselesi, ne çıkarsa kaderinde. Görücü ya da flört usulü arasında en ufak bir fark yok.

0|0
    0|0
    • seni tanıyıyorum sen daha öncede üyeydin ben eski kuzuyum ?

• Aynen. Flört sürecinde kimse olduğu gibi davranmaz. Evlendiklerinde ister istemez gerçek yüzünü gösterirler ve çoğunlukla bu yüzden yıkılıyor yuvalar.

• Evet çoğunlukla öyle oluyor. Sen o insana değil onun yüzündeki maskeye aşık oluyorsun ne yazık ki :/

• görücü usulu yada tanıyarak evlenmekle alakası yok dediğin gibi geçmişte olmasıyla ilgili şimdi kadınlar çok daha bilgili artı okmuşluk oranı iş güz sahibi olmaları çok büyük etken diye düşünüyorum. bir kadın eskiden boşansa ne yapabilirdi ki . erkeğin yaptıklarına göz yumup görmezden gelip yaşamaya devam ediyorlardı . şimdi kendi maddi güçleri ellerinde ruhunu doyurmayan mutsuz eden biriyle yaşamını devam ettirme zorunluluğu yok .

0|0
    0|0
  • Çünkü aslında aşık olmuyor insanlar. Aşık olduklarını sanıyorlar. Aşık olan insan, onu koşulsuz sever. Ne yaparsa yapsın güvenir. Her türlü haline katlanır da sever. Ama günümüzde flört ederek evleniyorlar. Peki bu flört sürecinde gerçekten tanıyorlar mı birbirlerini. Hayır. Erkek kendini kıza olduğundan farklı gösteriyor, kız erkeğe farklı gözüküyor. Ve evlenince ister istemez gerçek yüzlerini görüyorlar. Sonunda gerçekten sevmedikleri için yada o bana yalan söyledi diyerek ayrılıyorlar. Görücü usulünde böyle mi? Bir kere görüyorsun. Sonra evleniyorsun. Ilk defa o zaman, evlendiğin zaman tanıyorsun ve gerçek yüzünü ilk andan itibaren görüyorsun. Sevilecek yönlerini buluyorsun ve seviyorsun. İşte bu görücü usulü. Görücü usulü ile evlenen insanlar birbirlerinden nefret mi ediyor sanıyorsunuz? Hayır. Misal anne babalarımız. Yıllarca aynı yastığa başını koyan, size bu sıcak yuvayı sağlayan insanlar...

1|0
    0|0
  • Kadın aşık,erkek de seven

erkek sahiplenen,kadın da itaat eden

bir hata varsa,birlikte düzeltilmeye çalışılan

hemen pes edilmeyen

kıymet bilinen

erkeğin en güzel kadını değil,dünyasını güzelleştiren kadını sevdiği

gerçekten(!) karşılıklı saygı duyulan ilişki temeline sahip oldukları için olabilir mi?

0|0
    0|0
  • O zamanlarda insanlar birbirlerini sevseler de zaten el ele tutuşup gezmeler, öpüşüp koklaşmalar yoktu ki. Hani göremiyorlardı bile birbirlerini. Ailelerinin görüp, beğenip, onayladığı kişiyle bir ömür geçirmeye zorlanıyorlardı. Belki mutlu olanlarıda olmuştur. Kadın ve erkek yan yana gelince aşk neden doğmasın ki? Günümüzdede uygulanıyor bu görücü usulü. Evlilik zamanında zaten bir beklenti olmadığından hayal kırıklığıda olmuyor. Zamanla tanıyorlar birbirlerini. Aşk evliliği yapanlar aşkın verdiği körlükle karşısındakinin kusurunu göremiyor. Görmek istemiyor. Ama evlenince kusurlar gün yüzüne çıkıyor büyü bozuluyor karşılıklı fikir uyuşmazlıkları, kavgalar, hayal kırıklığıda oluyor haliyle aşk tükeniyor.

0|0
    0|0
  • Çünkü o zmnlar insanlarda haya vardı sudan boşanmazlardı şimdi diziler medya insanlari değismek istiyor ve çoğu zaman başarıyor

0|1
    0|0
  • eskiden kadınların maddi ozgurlugu yoktu tek neden bu katlanıyolardı mecburen sevmedikleri erkeklere cocuk yasta tek baslarına gitcek yerleri yoktu cunku sokakta kalamazlardı

1|0
    0|0
  • daha sağlam falan değil.eskiden boşanmak ayıptı mahalle baskısı çoktu.şimdi millet uyandı.görücü usulüne gelince hiç tanımadığın biriyle hayat sürmek bence korkunç.

1|0
    0|0
    • aksini düşünüyorum :) Çünkü uyanmak süreklilik halinde boşanmak anlamına gelmemeli :) her ailede boşanan bi aşk evlisi var malesef öyle bir hal aldık .. Buna mahalle baskısı demeyelim eşine mecburluk diyelim.. Kadının erkeğe erkeğin kadına mecburiyeti .. bu durum evliliğin sağlamlığını sağlıyor bence :)

• farklı şeylerden bahsediyoruz.neyse sallayalım.

• Ben görücü usulüyle evlendim gayet de iyi :) ilk basta sevmediğin icin evlilik sürecinde seversin bizim 8 ay oldu su an iyi:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• kıyaslama yaparsan qörücü usulü evlilik % 70 oranında ask evliliqinden daha ıyı

0|1
    0|0
  • Bir laz atasözü der ki, "Sevduğuni alamaysen, alduğunu sevecesun." eski evlilikler bu temel taşın üstüne oturtulmuş sağlam birer kaya niteliğinde..

0|1
    0|0
  • iki abim var büyük olan görücü usulu ile küçük olan 5 yıllık ilişkiyle evlendi küçük olan boşanma aşamasında büyük olan çok mutlu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...