Erkekler hep gerçek bir kadının arayışındadır. Ama hiçbir zaman kendi gerçekçiliğini aramaz. Bunun nedeni nedir?

Sitede bu ikinci sorum oluyor. Kendimde erkeğim ama hemcinslerim hakkında merak ettiğim bir çok soru var. Bunlardan biride bu. Herkesin karşı cinsten bir arkadaşı olduğuna göre benim sorum hemcinslerimle ilgili..

Mutlaka bi yerlerde görmüşüzdür. İşte erkekler hep der ki şöyle bir kadın bulsam kulu olurum vs vs ama çoğu erkekler kendi durumlarına bakmadan bu arayışa girerler.

Oysa bu arayışa düşmek için kendilerindeki eksiklikleri doldurmaları gerekir inancındayım. Şimdi neden hep gerçek bir kadın arayışında olan çoğu erkek kendi gerçeklerini tamamlamadan bu arayışa düşer?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• iyi olan hayranlik uyandiricidir ondan, herkes iyiye sahip olmak ister ama aynaya bakmaz, sansini zorlamak ister

1|0
    0|0
    • bence iyi olan hayranlık uyandırmaz. insanı etkileyen bi benzerinin olmayışıdır. düşünsene sizin gibi aynı bir kişiliğin daha olduğunu.

Kızlar Ne Diyor 5

• insanoğlu işte hep daha fazlasını ister kendine bakmaz ben neyim diye.ama şu da bir gerçek ki kimse dört dörtlük olamaz. çabalamak da bişeydir tabi.ben çabalıyorum olmuyor mesela:) 4-3 sanırım:D

2|0
    0|0
  • Anormal olan bunu erkeklerin yapması degil kadınların yapmaması olabilir aslında. Öyle de degil. Genellemeden kurtulalım önce. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse,

evet bir hayalin, bir niyetin var. Ve bir gün karşılaşacaksın. Ama ona rastladığın noktada,

sen onun kriterlerine uyuyor musun? O çok mükemmel kadın/adam seni ne yapsın? Bu düşünülmeyen bir noktadır. Bireyler bunu kaçırdıkları için kendi gerçeklerini kaçırırlar. Bu şekilde hayaller "şuanki realiteye" adapte edilir. Bir başka durum söz konusu olmadığından başka bir gerçeklik söz konusu degildir ve insan, hayalindeki kişiyi asla bulamayacağını kendine öğretir. Nitekim gerçeklik çerçevesindeki gerçek de budur. "Yok öyle bi dünya abi.." "Erkek degil mi ya hepsi aynı" sözcükleri bunun çok güzel özetidir aslında.

0|0
    0|0
  • Mahalle baskısından olabilir.

Örnek olarak Kaya adında bir erkek bireyimiz olduğunu varsayalım. Kaya, dindar bir hristiyandır. Ancak ebeveynleri müslümandır. Yani Kaya, sonradan hristiyan olmuştur. Kaya, ailesinin ve çevresinin baskısından ötürü dindar bir hristiyan hayatı sürdüremez. Sürekli "Ah, dindar hristiyan bir eşim olsa, kulu kölesi olurdum." diye iç geçirir. Dindar hristiyan bir kadınla evlenir. Böylece mahalle baskısından kurtulur, daha dindar bir yaşam kurar eşiyle.

0|0
    1|0
  • Çünkü insan ne istediğini biliyor ama nasıl olması gerektiğini hiç düşünmüyor ben böyle iyiyim kendıme bişey katmama gerek yok benı begenen böyle begensın diye düşünüyor.Ama karşısındakinin kusursuz olmasını bekliyor.

2|0
    0|0
    • senin anlatmak istediğin seçme hakkı var ama seçilme hakkı yok demek gibi birşey

• Bunu bir erkek olarak sen cevaplandıramadıysan biz kızlar hiç cevaplayamayız sanırım.Zor bir soru ne desemki...

1|0
    0|0
    • ben bir kaç cevap buldum amacım benim cevaplarım ortak bir düşüncemi yoksa yeni cevaplar yeni düşünceler yaratıcakmı bende amacım bunu öğrenmek

• Bana mesaj atsan kafandaki düşünceleri.Bak ben de meraklandım...

• mesaj atmayı bilmiyorum ama buradan yorumyapabilirim. Ben şurda bi kaç günlük acemi bir üyeyim

Erkekler Ne Diyor 1

• HİMYM bir bölümünde Lily ve Marshall ilişkisinden bahsedilirken ilişkilerde bir razı olan bir de kabul ettiren vardır diye geçmişti. Yani ilişkide illaki bir tarafa diğerinden özellik olarak daha üstün olacaktır. Asıl soru ise ilişkide çiftlerin birbirine uyumudur bence. Diğer kişi sevdiği beraber olduğu kişiyle beraberken onun güzel taraflarını görebiliyor mu veya kötü taraflarını düzeltebiliyor mu önemli nokta budur bence.

Bir yandan da en yakışıklı erkeğin veya çok güzel bir bayanın da onun bu yakışıklı/güzel taraflarınından kazandığı puanları aşağıya çekebilecek negatif kişilik veya huy olarak kötü yönleri de vardır. Önemli olan yukarıda da bahsettiğim gibi ilişkideki çiftinin önü kendine layık görebilmesidir.

Herkes erkek veya bayan kendini tartıp hak edip etmediğini düşünmesi faydasınadır, sadece ilişkilerde değil tüm hayatında. Mesela kendimi örnek alıp ilişki bazında düşünürsem yakışıklı zekiyim, kariyerli de olacağımı düşünüyorum yakın zamanda ama bir yandan da biraz fazla sakin sessizimdir, bu da karşımdaki kişinin hoşuna gider veya gitmez orası da ayrı.

Sonuç olarak bence sadece ilişkilerde değil, insan tüm hayatında yaşadığı veya geldiği pozisyonları veya kazandığı ilişkileri düşünmesi ve kendine sorması sorgulaması lazım. Acaba ben bunu hak ediyor muyum diye dürüstçe kendine sorması lazım. Budur bence olay yani, kendini sorgulayıp 3/10 puanlık bir kişi 7/10 puanlık kıza kendini 8/10 puanlık olarak kabul ettirebiliyorsa oh ne ala onun için :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...