Galatasaray mı yoksa Fenerbahçe mi en çok sevilen..

Sizce bu ülkede en çok sevilen en büyük takım kim...

0|0
6|30

En İyi Erkek Görüşü

• soru yanlış anlaşılmış.. hemen tezahurat içeren cevaplar doldurulmuş..:)

Türkiye'de yapılan anketler, milenyumdan önce Fenerbahçe, milenyumdan sonra ise Galatasaray'ın Türkiye'de en çok desteklenen takım olduğunu gösteriyor. Tabi bu değişimde Galatasaray'ın o yıllarda türk futbolu üzerinde kurduğu hakimiyetin etkisi büyüktür (malum insanlar kazananı, güçlü olanı desteklemek ve bu yolla kendisinide güçlü hissetmek ister)..

Takım tutmanın psikolojisi ile ilgili olarak okuduğum bir yazıda: Galatasaray'ı destekleyenlerin daha duygusal, Fenerbahçe'yi destekleyenlerin daha materyalist, Beşiktaş'ı destekleyenlerin ise daha örfçü ve milliyetçi zihniyette oldukları; bunun sebebinin ise renklerin psikolojiye etkisi ile ilgili olduğu belirtilmekteydi..

Sonuç olarak şuan Türkiye'de en çok taraftara sahip olan takım Galatasaray ancak şimdi yeni bir takım çıksa ve Türkiye'de 5-10 yıl boyunca büyük başarılara imza atsa, avrupada kupalar kaldırsa emin ol en sevilen, desteklenen takım o olur.

1|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 29

• only BeşiktAŞK

0|0
    0|0
  • Galatasaray'ı herkes sever. Herkes beğenir. Ancak diğer söylediğin takımı sadece kendi taraftarı sever. Ben diğer 17 takımdan bir taraftarının veya bir yöneticisinin çıkıp da malum takımı seviyoruz destekliyoruz dediğini duymadım. Malum takımın başına gelen yöneticilerden olsa gerek kamuoyunda o takıma karşı büyük bir nefret ve hırs birikmiş bir durumda. Tabi bunlarda yönetim, teknik heyet, futbolcu vs. hepsinin payının olduğunu düşünüyorum. Son şike olayları da tuz, biber oldu.

1|2
    0|0
  • Biz bize yeteriz , çünkü Fenerbahçeliyiz... Ne kimseye biz sev deriz, ne kimseye şunu bunu sevme deriz... Kimseyle de aynı kaba işemeyiz.

1|3
    1|3
  • Kısaca şöyle diyim: Fenerbahçe en kötü maçlarını 35 bin kişi izler saracoğlunda ama arenada gs fener maçı dışında bide bjk'yi sayabiliriz en fazla 30 bin taraftara oynar, fatih terim bile bundan şikayeetçi,fenerin kadın taraftarları bile daha fazla stadı dolduruyor gs'ye göre.

0|3
    2|2
  • beşiktaşk sonsuza dek!

0|0
    0|0
  • trabzonsporluyum ama iki takım arasında galatasaray bana daha sempatik geliyor nedense

1|2
    0|0
  • Galatasaray

1|2
    0|0
  • 3... 2...1...

"O kadar iyiyiz ki kimse bizi sevmiyor, herkes kıskanıyor"

initiated

Fenerbahçe 4 ever

3|1
    1|2
  • tabikide FENERBAHÇE çünkü en fazla bizimle uğraşılıyor bu ülkede :D

0|3
    0|1
  • yaw galatasaraylılarda sevgi ne arar ne boş konuşuyonuz:D adamlar ligde 11. sıradayken gsliyim demeye utanıyodu:D :D bi cacık olmaz onlardan

1|2
    2|2
  • beşiktaşlı olduğum halde gs diyorum

1|2
    0|0
  • Tabi ki Eskişehirspor :) Anadolu'nun gözde incisiyiz biz :))))

0|0
    0|0
  • Selamlar ben Rusyada yasiyorum burada Turkiye derken Galatasaray diyiyollar ben feneri bilene ras qelmedim
    Bana ve burdaki cogu arkadadlarima Turkceyi oyreten Galatasaraydir.
    En buyuk cim bom

0|1
    0|0
  • feneri fenerliler sever

galatasaraylıları herkes sever

2|2
    0|4
  • avrupa fatihi

en büyük Galatasaray

1|2
    1|3
  • tabiki cimbom sadece teürkiye değil avrupadada

1|1
    0|0
  • yaaaa GALATASARAYI yazarken neden dikkat etmedin :// tabiki GALATASARAY

1|1
    0|0
  • galatasaray tabiki

1|1
    0|0
  • böyle boş sorular sormayın.kral GALATASARAY.

1|1
    0|1
  • beşiktaş...

0|0
    0|1
  • fenerli olupta takımlarından utananlar var.ayrıca ben tarafsız olarak fb yi seveni hiç görmedim.

0|2
    2|4
  • EN BÜYÜK FENER SAMPİYON FENER ! ! !

0|1
    1|2
  • en sevilmeyen FENERBAHCE devamli asagi cekilmeye calisiliyo

0|0
    0|1
  • FENERBAHÇE

0|0
    1|1
  • söyleyin dünyada gsmi daha çok fbmi fbli olup şunu diyeni bile gördüm:fbliyiz şerefsiziz.

0|0
    0|0
  • Göztepe ...

0|0
    0|0
  • ne klasik soru ya bu

0|0
    0|1
  • Trabzonspor gerçek sevilendir çünkü memleket takımıdır.

0|0
    0|2
  • En büyük kim bilmiyorum ama Fenerbahçe'den herkesin nefret ettiğini biliyorum.

Birazdan "O kadar iyiyiz ki kimse bizi sevmiyor, herkes kıskanıyor" tripleri başlar.

PS : Pre-close

1|1
    1|5

Kızlar Ne Diyor 6

• öyle yapmacık sevgilerimiz yok, stadlarda her türlü gösteriyoruz... tıklım tıklım dolu olur her maçta.. Fenerbahçe ;) üstüne takım tanımam.

0|3
    2|1
  • 1907.. sevgiler.

0|0
    1|0
  • GALATASARAYYYYYY ASKTIRR <3

1|1
    0|2
  • Galatasaray.

0|1
    0|0
  • Nefret şeysiyiz , fenerliyiz.