Etrafında arkadaşın yok ve 18 yaşındasın ?

Merhabalar şu bir gerçekki arkadaş çevresi her zaman bir flört yada ileri düzey bir ilişkinin başlangıcını oluşturuyor. Malesef arkadaş olarak etrafında takıldığın birkaç kişinin dışında kayda değer biri yoksa ne yapmalı yaşım 18 herkes gibi bir sevgili istemek yada en azından bir flört istemek suç olmasa gerek.

Şimdi git kendine arkadaş edin arkadaşlar tanı diyeceksinizde arkadaş çevreniz okadar geniş değilse o olay hiçte kolay olmuyor bir mekana dalıpta benimle arkadaş ol diyemiyorsunuz. Çevreniz yoksa ve yaşınız bu kadar gençs nasıl başlamak gerek ?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• Aynı sorundan ben de muzdariptim. Dedim ki ben kimsenin peşinde koşmak zorunda değilim arkadaş olmak için. Ki şimdi memnunum halimden herkes beni buldu ben onları bulmadan. Arkadaşlık işleri aceleye gelmez, kendin de diyorsun girip aralarına dalamam diye. Arkadaş olmak istediğin insanlar seninle diyalogtaysa onlara bıktırmadan tatlı tatlı karşılık ver. Ama değillerse ufak adımlar at. Bu işler böyle gidiyor. Mesela gunaydin de gülümseyerek. Birini yalnız bulduğun anda bir yerden konu aç mesela bir şey sorma bahanesiyle başlayabilirsin konuşmaya. Bir konuşma bir selam verme bir mesajdı derken bir bakmışsın çok güzel arkadaşların olmuş.

0|1
    1|0
    • Şimdi tanıdığım tabiki yaşıtım bayan arkadaşlar var ayda bir görüştüğünüz bu kişilere gidip arkadaş edinme konusunda yardım isteyerek kendimi küçük düşürmem. Sen şanslısın seni bulmuşlar . Arladaş olmak istediğim bayanlarla tanışmamız bile yokken ufak ufak dialog kurmak imkansız olduki bu bayanlarla bir araya geldiğimiz bir yer bile yok . Dedikleri gibi en iyi çözümlerden biri bir kurs vs. ortak ilgi alanlarında toplanmak .

• Tabi ama oralarda da aynı sorunları yaşamamak için dediğim gibi ufak adımlar atmak lazım devamlı olarak. Umarım istediğine ulaşırsın sonunda :)

Kızlar Ne Diyor 3

• İngilizce kursu gibi yerlere gidebilirsin hem dil de öğrenirsin 1 taşla 2 kuş sınıfındaki insanlarla yavaş yavaş iletişime geçersin ders muhabbeti, günlük şeyler, telefon numarası, hadi bi kafeye gidelim falan derken kalıcı arkadaşlara sahip olabilirsin bana göre :)

0|1
    0|1
  • çok mu asosyalsin

0|0
    1|0
    • Evet asosyallik var ama bunun sebebi iletişim kuramamak değil. Bazıları vardır kızlarla konuşamaz çekinir konu açamaz vs. ben o tiplerden değilim rahatça konuşabilirim iletişim kurabilirim.

• sanal dünyada kendi şehrinden arkadaşlar bul burdan faceten ordan burdan sonra buluş belli bi ortam yarat kendine.

0|0
    1|0
    • Sanal dünya artık pek işe yaramıyor malesef. facebooktan yada arkadaşlık sitelerinden bulduğun kızlarla tanışmak olayı zaten kötü çünkü günümüzde facebook gibi yerlerden bu tip şeyleri diyen kişiler ciddiye alınmıyor . Yüz yüze iletişim kurmak şart

• ordan evlenenler var ?

• olabilir tabiki ama şuan için baktığımda genelde kızlar facebook gibi yerleden arkadaşlık isteklerini yada tanışma isteklerini pek ciddiye almıyorlar.

Erkekler Ne Diyor 8

• bende 22 yaşımdayım dostum arkadaşım yok çağırırım gelmezler bana yanlış yapanlarıda sallarım bu kadar basit

bir takım şeyleeri bşaramıyorsan bu senin suçun değil

0|0
    1|0
    • olayla tamamen alakasız bir cevap

• Dostum arkadaşların sana yamuk yapıp senin bunları sallaman ile benim sorduğum olaylar tamamen farklı sen bunu anlamıyorsun ?. Burda çağırmışın gelmemiş yanlış yapmışlar vs. hiç bahsetmiyorum anlatabildinmi . Senin bahsettiğin sosyal ilişkiler ve sonuçları. Benim bahsettiğim şey biri ile bir flört bir ilikşiye başlamak. Bende bana yanlış yapan insanla muhattap olmam konumuz bu değil zaten.

• o değil diyosan sana az aönceki yorumumda da söyledim bunu dans kursu,ing diksiyon kursları bunların hafta sonu gruplarını seçiceksin eğer olursa oralarda olur olmazsa dediğim gibi

bu senin suçun değildir...

• Çok kolay bır kursa yda bır hobıye başla, ama kurslar ıyıdır, her zaman çıkar birşeyler, not: kızların yoğun olduğu bır kurs bul mesela dans, mumkunse tek başına git...Her zaman işe yarar ve her yerde de kullanırsın öğredıklerını, grup muhabbetlerınde bıle ben 3 ay gıttım desen bıle havan yeter...:))

0|0
    1|0
  • Yaşadığın semtte cafelere ve tarzı yerlere takıl en az 1 hafta ila 1 ay arası olsun ortamı kes yavaş yavaş çevre edinirsin bence öyle

0|0
    1|0
    • hocam kafeler de sap gibi oturursun kafelerde biriyle tanışmak için yanında bir arkadaşının olması ve bu arkadaşın bayan olması gerekiyor .

• her istediğin her zaman olmaz..zamanla hepsi oluyor.

0|0
    1|0
    • Zamanla oluyorda bu işi akışına bırakırsak neyin ne zaman olacağı belli olmaz olduki şuan çevreme baktığımda kimse öyle akışına bırakmıyor herkesin bir sevgilisi var yalanmı ? :D

• yolda gördüğünün takıl peşine başka çare yok.

1|1
    1|0
    • hocam ben diyorum arkadaşlık siz diyosunuz piskopatlık

• daha nası kız bulacan?sen gitme o gelmesin eee.çantasını kap kaç demedik.

• peşine takılmak tabikide yeri geldiğinde olabilir ama aşık olduğu biri değil bu.yoldan geçenede takılmak olmaz :)

• O zaman dağcılığa başla.

0|0
    1|0
  • Bence hiç gerek yok çok iyi durumdasın kardeşşş

0|0
    1|0
    • buda bir bakış açısı tabii ;)

• arkadaş hiçbir işe yaramaz kimseye yapışmana gerek yok aslan gibi adamsın ömür çok hızlı geçiyor büyük şehirdeyiz çok daha hızlı kendinle ilgilenen kardeşim başkalarıyla ilgilenmesem hocaya diğerleri gibi yalakalık yapıp gururlu olmasam şimdi GALATASARAY'DA topçuydum yani hep herkese iyilik yaptık yol gösterdik tabi az çalıştık çalımcıydık diye 15 yaşında bir gün floryadan şutladılar.Emre abi(çolak)sıradan bir futbolcuydu ama hergün çalışıyordu başkalarına faydası yoktu kendisiyle ilgilendisonuç

• koskoca internet var. nasıl arkadaşın yok ya? Daha gencsin olacak elbet. liseden demi yok. ne garipsin

0|0
    1|0
    • hocam şimdi liseden var ama ayda yılda bir görüştüğünüz bayan arkadaş onlar. Gidipte bu tip bir konu için onlarla konuşamazsın kendini küçük düşürmüş olursun

• güvenilir olmak başka birşey o arkadaşından bu tip konularda yardım almak vs. başka birşey

• Guvenmeyecegin birine bu tip konulardan bahsedecek degilsin herhalde. önce güvenmen lazım sonra anlatman öyle degil mi? ikisi baska birsey degil. ikisi de olmak zorunda olan sey

Yükleniyor...