Ben Atatürk'ün 2.Talebesiyim?

Mussolini birinci, ben ise Atatürk'ün ikinci talebesiyim diyen Adolf Hitler böylece Atatürk'e olan hayranlığını belirtmişti zamanında ama Mustafa Kemal verdiği savaşı kazanmıştı ve amacına ulaşmıştı Hitler ise kaybetmişti aralarındaki fark buydu, bu söz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
arkadaşlar,özellikle beyler size diyorum ben bu söze inanıyorum demiyorum ki ilgimi çekti tartışmaya açıyorum lütfen daha dikkat edin yorumlara gider yapmayın burda !

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• Falih Rıfkı Atay Çankaya kitabı referans alınmış ancak nereden aldığı belirtilmemiş

link Sayfa 131'i açıp bakarsınız.

O söz Falih Rıfkı Atay'ın aktardığı şekli ile şudur

Mustafa Kemal, bir millet bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini isbat eden adamdır. Onun ilk talebesi Mussolini’dir, ikinci talebesi benim!

Devamı tamamen uydurulmştur.Bunu bu şekilde yorumlamak düpedüz kötü niyetlilik.Hitler faşist,Mussolini faşist e AtatürkTe faşist demeye getiriliyor.Atatürk ile ne alıp veremedikleri var anlamıyorum.

Bunları da şakirt zırvaları olarak görüyorum.Şahsına karşı bir lafım yok.Aldığın kaynağı belirtirsin,benim düşüncem şu dersin tartışılır.

Atatürk'ü uzaylılar göndermişti.Hatta Mars'ın lideri bir konuşmasında İçimizden en iyi olanı insan kılığına sokup dünyaya gönderelim,insanlığa faydamız olsun demişti.Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak :Bir tarafım .Oldu mu bu şekilde,bence olmadı.

Düz mantıkla Hitler ancak faşistleri beğenir,e Atatürk'te o zaman çok fena.Bırakın bu fena adamı sevmeyi sonucuna ulaşırız.Bırakın artık adamın peşini,rahat uyusun.

1|1
    0|0
    • doğru tespit. son zamanlarda bu konularda çok şey duymaya başladım hatta bazı zayıf beyinler çokdaha ileri giderek güya türkiye cumhurriyetini atatürke gizli anlaşmalarla abd ve avrupa kurdurmuş gibi. sabırla bekliyoruz yılanın başı gözüksündiye milletde sanıyor yutturuyoz her palavrayı bekleyin...

Kızlar Ne Diyor 4

• herkes herkesi örnek alabilir ancak hitler'in böyle bir sözü söyleyeceğini sanmıyorum. kendini birilerinin talebesi olarak görmek için fazlasıyla kibirli bir adamdı zatıalileri, kaldı ki müslümanlardan da hoşlanmıyordu.

0|0
    0|0
  • hitlerle atatürün alakası yok nasıl talebesi olabilir kibirli bir adamdı.hiç sanmıyorum bunu diyeceğini

0|0
    0|0
  • İkisinin de ulaşması gereken amaçları vardı ve ikisi de bu uğurda gerekirse savaştılar ben bu söze katılıyorumm

0|0
    0|0
  • Stratejik anlamda dediği doğru olabilir.(gerçekten dediyse) Tepki gösterecek birşey yok ortada. Asker hepsi ve savaş stratejileri konusunda Atatürk zaten bir numara, doğal yani.

0|0
    0|0
    • Yanlız bu Hitler denilen adam çok saçma askeri stratejilere sahip. Elindeki eşsiz askeri güç ve endüstriye rağmen yanlış stratejiler izleyerek yenildi. Atatürk ve silah arkadaşları kadar bile başarılı değil.

• tarih zaten bunu gösteriyor. yani birini kendine örnek almak demek, onunla aynı başarıları göstermek anlamına gelmez. kişilikleri ve kişisel hırsları farklı bir kere, zaten aynı başarıyı göstermeleri mümkün değil. Atatürk, çok farklı bir kişilik, sezgileri acaip gelişmiş, hem yaşamında hem de savaşta çok ilginç rastlantı ve çözümleri var. Geleceği görüyor gibi hareket etmiş resmen.

Erkekler Ne Diyor 17

• Bu söz şehir efsanesi gibi geliyor bana ama şunu söyleyebilirim. İkisi de kuvvetli lider ve askerlerdi. Fakat tarzları çok farklı. Atatütk pragmatik davranarak belirli sınırlar içerisinde bir konuya odaklanırken (bir ulus oluşturmak ve ilerletmek), diğeri çok geniş bir coğrafyada çok ütopik bir hedefi yıkım oluşturarak yapmaya çalıştı.

Hitler'in başarısızlık sebebi hedefin ütopik olması. Mamafih ektiği ekinleri şimdi Almanya topluyor o ayrı. Almanya'nın 2 Dün Savaşı'nda da ciddi yıkım yaşayıp 20 yılda toparlanması ayrı bir tez konusu.

0|0
    0|0
  • Bu uydurma sözü söyleyen veya bu söze inanan zihniyetin, kötüniyetli olduğuna adım gibi eminim. Hangi zihniyet olduğu açık ve net; Hitler ve Mussolini gibi faşist ve insanlığın yüz karalarıyla, Atatürk gibi ömrünü bir milletin kurtuluşuna adamış bir devlet adamını aynı kefeye koymaya çalışarak, nifak yaratmaya çalışanların düşünceleridir.

Ayrıca neymiş? “Mustafa Kemal verdiği savaşı kazanmıştı ve amacına ulaşmıştı Hitler ise kaybetmişti aralarındaki fark buydu”

İkisinin verdiği savaşın, niteliği bir mi ki altında yatan düşünceler aynı olabilsin… Hitler bunu söyleyecek kadar aptal olamaz ancak, böyle bir lafı ortaya atıpta insanların bu lafa inanmasını bekleyen kişi kesinlikle aptaldır.

0|1
    0|0
  • bu konuda çok seyler söylebilir ama ben sadece ıkı tane önemli konuya deyineceğim.

1. ataturk burnunun dıkıne gıden ve etrafındakı ınsanları dınlemeyen bırı degıldı tersıne ıyı bır örgütleyıcı ve devlet adamıydı.

2. ataturk mezun olduktan sonara 1922 mudanya ateskes antlamasına kadar balkanlardan kafkaslara , kuzey afrıkadan arabıstan çöllerine kadar hemen herturlu şarta ve tarzda (gerılla savasından , meydan muhaberınse kadar ) cok deneyımlı bır kısıydı.

hıtlermı sadece onbası olabılmış şansız bır ressam...

0|0
    0|0
  • Bende Tayyip Erdoğana hayranım diyeyim o zaman. Yani bir benzetme yaparsak ve ben dinsiz olduğum halde ılımlı islam politikası güden Tayyip Erdoğan hayranıyım desem. Bu Tayyip'e ne kazandırır? Hiçbirşey...

Bu yüzden Hitler'in veya Mussolini'nin bu sözleri söyleyemesi Atatürk'ü küçük düşürür. Sözlerin meali şudur bana göre "Diyorki; Biz bu derecede büyük ve hayvanca katliamları Atatürkten öğrendik, onun öğrencileriyiz, onun yolundan giderek insanları katlediyoruz." Bu cümleler ile Atatürk dahil hiçbir Türk insanı övünemez. Bu sözleri kabul edip "haha... Koca hitler ve mussolini bile Atatürkü örnek alıyor ya..." demek Atatürk'e yapılacak en büyük hakarettir.

Hitler, Mussolini, Stalin gibi adamları dünya tarihinde koyacak yer bulamıyorum ben şahsen. Hepsi kendinden geçmiş, akıl sağlığı olmayan barbarlardı.

1|0
    0|0
  • Atatürk'ün Mussolini'nin ülkemizden antalya ve çevresini istemesi üzerine "Bana çizmelerimi giydirmesinler" sözü kadar,

Ülkemize sığınan Yahudi bilim adamlarını Kabul etmemizi söyleyen Hitler'e Atatürk'ün "Bir onbaşıdan emir alacak değilim" demiş olması kadar hurafe bir laftır. Gerçekliği yoktur.

Kaldı ki gerçek bile olsa bunda sevinecek gururlanacak bir durum yoktur. Zira Hitler ve Mussolini hasta ruhlu dünyanın başına bela olmuş adamlardır.

1|1
    0|0
  • "İnternette karşılaşılan aforizmalarla ilgili en büyük sorun, doğru olup olmadıkların bilemeyecek olmaktır"

Abraham Lincoln

1|2
    0|0
  • Atatürk'e hayran olmasında hiçbir meselesi yok dünyanın birçok siyasetçisi Atatürk'ü inceler ve örnek alır. bunda şaşıracak ne var?

0|0
    0|0
  • Böyle bir söz söylenmediği ve büyük bir yalan olduğu için var sayımla yorum yapamayacağım

0|0
    0|0
  • Adolf Hitler'le Mustafa Kemal Atatürk'ün hedefleri çok farklıydı, birisi istiklal savaşı için bir vatan kurmak için strateji yürütüyordu, diğeri soykırım için... o yüzden bu konuda öğrencisi mi değil mi daha cok araştırıp yazmam lazım... ama hitleri de yahudilere yaptıkları için hayranım...

0|0
    0|1
    • Bir millete yapılan soykırım için o caniye hayran olmanı, senin gibi akıllı, yerinde konuşan bir arkadaşa yakıştıramadım.

• caesar hatırla o millet de aynısını müslümanlara zamanında yaptı ve hala yapıyor... çoook teşekkür ederim hem de ona... az bile yapmış... keşke kökten silseymiş...

• atatürk barışcıl hitler ise agresif ve savaşçı bir insandı. hitler hırsının kurbanı oldu atatürk hırsını yükselmek için kullandı ve sonra elindeki imkanları yok etmek için değil bir şeyler var etmek için kullandı aralarındaki en büyük fark bu

0|0
    0|0
  • tembel bir talebe olduğu kesinmiş.

0|0
    0|0
  • Atatürk'e hayran olabilir ancak ben bir noktaya katılmıyorum. Atatürk savaşımızı kazandı ama bence tüm hedeflerine ulaşamadı. Büyük insanların büyük hedefleri oluyor ama onları tamamen gerçekleştirecek kadar büyük ömürleri olmuyor

0|0
    0|0
  • Gercekten ogrencisi olsaydi ataturk; ulen ben sana okuldan kacip sag sola saldirma dememismiydim deyip kulagini cekmisti

0|0
    0|0
  • La fontaine'den masallar.

0|0
    0|0
  • Atatürk bunlara sınıf geçirmezdi, insanlığı öğretememişim size derdi..

0|0
    0|0
  • hitler palavracı,sadece bu ankamı çıkarırım

0|0
    0|0
  • uydurma, hitlerin böyle bir sözü yok. kaldı ki atatürk dönemi türkiyesi hitler almanyasına her açıdan bağamlı ve oradan yardım alan bir ülkeydi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...