Saçma sapan duygular yaşıyorum ne yapacağım böyle?

Merhaba. Ben hafif düzeyde okb tanısından dolayı bir senedir lustral kullanıyorum ve takıntılarım geçmiş değil. Hiçbir yararı olmadı tam aksine sın zamanlarda içimde inanılmaz bir şiddet isteği var. Birilerini yumruklamak ya da onların beni yumruklamasını şstiyorum, kollarımı kanatarak çizmek istiyorum kedimin canını yakmak onu ağlatmak gibi iğrenç şeyler istiyorum. Bunların hiçbirini yapmıyorum ama bu takdirde de içimdeki sıkıntı büyüyor ve daha çok sigara tüketiyorum. Doktora da gitmek istemiyorum çünkü beni ciddiye almıyorlar. Bu duruma benzer bir şey yaşayıp atlatmanın yolunu bulan var mı yardım edin lütfen.

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• B12 ve Folik Asit

Hafızada sorunlar sinirlilik depresif durumlar halsizlik kilo kaybı fiziksel çalışmaya karşı dayanaksızlık folik asit eksikliğinde ortaya çıkabilecek belirtilerdir.

Omega-3

Omega-3 yağ asidinin beyin ve sinir sisteminin sağlıklı şekilde çalışmasındaki etkileri yapılan pek çok araştırmada ortaya konmuştur. Omega-3, beyin ve sinir sistemine aşağıdaki şekillerde yardımcı olabilir:

• Depresyon tedavisini desteklemesi

• Bunama ve Alzheimer hastalığı riskinin azaltmasına yardımcı olması

• Ruh hali, konsantrasyon, bellek, dikkat ve davranış bozukluklarına karşı yardımcı olması

• Saldırganlık azaltmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olması

• Mizaç, tepkisellik ve kişilik üzerinde olumlu etkisi olması

Kanada'da yapılan bir araştırmada balık yağının depresyona giren kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerine olanak tanıyacağı belirtildi.

Montreal Üniversitesi'nde 432 hasta üzerinde yapılan araştırmada balık yağında

bulunan omega 3 yağ asitlerinin kaygı bozukluğu yaşayan depresyon hastalarını rahatlattığı açıklandı. Omega 3 yağ asitleri yiyenlerde depresyonun azaldığı ve dolayısıyla intihar risklerinin azalttığının ortaya koyulduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Köse, “Antidepresanlar yerine belli miktarlarda omega 3 yağı alımının antidepresan ilaçlardan daha yararlı olacağı düşünülmektedir,dedi.

Omega-3 yağ asidinin beyin ve sinir sisteminin sağlıklı şekilde çalışmasındaki etkileri yapılan pek çok araştırmada ortaya konmuştur. Ayrıca balık yağı takviyelerinin depresyon ve şizofreni belirtilerini hafifletebildiği, Alzheimer hastalığını (bellek kaybına sebep olan, günlük yaşam aktivitelerini engelleyen bir beyin hastalığı) önlediği gösterilmiştir. Örneğin depresyon geçiren ve 12 hafta boyunca 1 gram omega-3 yağ asidi alan kişilerde, belirtilerin -endişe, hüzün ve uyku problemleri gibi- azaldığı belgelenmiştir.

Ayrıca arı sütünü güçlü antidepresan özelliklere sahip olması ve insanlara mutluluk vererek rahatlatması nedeniyle kullandırmaktayım.

Bu takviyeler size fazlası ile yeter. Bu konuda ayrıca iletişim kurabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim sağolun :)

Erkekler Ne Diyor 12

• Sağlık konusunda danışmak her daim bana yanlış gelmiştir.

Hele böyle bir durumda buradaki "kocakarı" yöntemleri ile yada bana oldu şöyle yaptım sende yap şeklinde cevaplar ile geri dönüşü olmayan kalıcı sorunlar yaşayabilirsin.

Doktorun ne diyorsa onları yap, bir çözüm olmadı deme bazı hastalıklar uzun sürede tedavi edilebilir.

0|0
    0|0
    • Ama doktorum beni hastası gibi önemsemedi ki ağır ir vaka olmadığım için muhabbet ediyordu resmen ama içimdekikeri anlayamadı gitti

• Ahah alkol kullanmıyorum fakat goygoy iyidir

• e sende yani onu kullanmam bunu tercih etmem böyle olmaz.

Ben sana en iyi kocakarı yöntemini söylüyorum elinin tersiyle itme hemen :)

• bu isi psikologlar daha iyi bilir ama bu ilaclarin yaslara gore etkileri farkli 19 yasin altinda bu ilaclari doktor kontrolunde kullanman gerekir bunlari paylasmissindir zaten.

spor yapmak iyi gelir

ciddi olarak yazdigini dusunudugum icin gelen cevaplarda bir insanin rahatsizligiyla dalga gecilmesi pek hos degil

etik ahlak deger tartismasina girmeying*tederim bak ha :D

0|0
    0|0
    • Kesinlikle ciddi olarak yazdım dalga geçenleri anlamak güç tabi. Yaşım 19 ama bazenunutuyorum ikaçları aslında. Ve kobay gibi hissediyorum açıkçası. İlk başta takıntılar için gitmiştim ş

Mdi de takıntılarım iyileşmediği gibi bu tarz şiddet duyguları oluştu. Doktor keşke ciddiye alsa ama yok.

• Sık sık abdest al bu çok rahatlatıyor. Okuyabiliyorsan Kur'an-ı Kerim oku. Türkçe Meali bile çok iyi geliyor. Ve aklına geldikçe La Havle Ve La Kuvvete İlla Billahil Aliyil Aziym de. İnan faydasını görürsün kardeşim.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle. Abdest bi kendine getiriyor insanı zaten. Teşekkürler öneri için

• Rica ederim

• yani doktor sana direk şımarık dedi

0|0
    0|0
    • Hayır ciddiye almadı dersleri kafama taktığımı falan düşündü hep derslerimi sınavlarımı sordu ama hastasıymışım gibi değil rehberlik hocası gibiydi

• Yok tam aksine günlük hayatta olan bi çok şeyi de dert etmem öyle dersleri ama bilinçaltım ediyordur belki

• derslerin üzerine pek fazla düşme kararında çalış geri kalan zamannında hayatına devam et arkadaşlarınla cık dışarı eğlen ama dozunda eğlen git etkinliklere derneklere git oradaki çalışmalara katıl asosoyal olma sosyal ol sana tavsiyem

• :) resmen dayak istiyorsun yani :) zaman zman insan biyerleri kırıp dökmek istiyor benim kum torbam var ben onu yumrukluyorum sitresi onla atıyorum :D bi kum torbası al

0|0
    0|0
    • Ahah düşünmedim değil açıkçası

• hımm yok ya yeminle bizimki umursamıyodu bile illa görecektii beni yoksa gelmiyordu yanıma öyle bi kediydi o zan sizin kedi kırmaymış hakiki ankara kedisi sağır olur bide beyaz olur :) nerden aldınki onu sen :)

• Aa :( beyazdı lekesizdi büyük klaklı uzun boyluydu, sirkeciden almıştık. Yazık kafesin içinde bari bi tanesinin evi olsun diye o da şansımıza en hastasıydı galiba

• namaz kılmayı denedin mi hiç?

0|0
    0|0
    • Evet biraz daha hafirliyor insan ama tamamen atabilmiş değilim

• Doğru dedin valla inşallah geçecek bu sıkıntılı hallerim Allah razı olsun

• cümlemizden ben her zaman yanında olacam istedigin zaman içini dökebilir rahatlamak istediginde yanındayım

• Bunları yaparak atlatabilirmisin

0|0
    0|0
    • Emin değilim. Belki vesvesedir diye düşünüyorum ama çok zorluyor beni

• Duygularını saçma sapanlıktan kurtar.

0|0
    0|0
  • manyakmisin nesin ya? oyle bir hastalik yok senin kafan bulanik ders mers sklmissindir

0|0
    0|0
    • Ben bu bir hastalık demedim duygularımı paylaştım ve yardım bekledim bu kadar aşağılıkça bir tepki veceğinize hiç tepki vermeyin daha iyi.

• Nan ne yaa ahahahaha

• Takıntıları bilirim, bunu benzer şeyler bana da olmuştu bazen ben de böyle şeyler yani zarar vermek gibi... aklıma getiriyorum. Doktora gitmek istemiyosun ama mutlaka gitmeni öneriyorum psikiyatriste ya da bir psikoloğa. Psikolog sadece konuşur belki yetersiz evet ama mutlaka düzelmek iste ve gitmelisin.

0|0
    0|0
    • İstemiyorum psikiyatra gitmeyi lki psikolog ama o da belli kalıpları söyleyecek hep bildiğim

• hasta olduğunu farkında olman hasta olmadığınınbir kanıtırda aynı zamanda. odan bi kum torbası al, kedi besleme ve sigarayı azalt. dr a gitmem de ne demek? duymamış olayım.

0|0
    0|0
    • Bunları yaparsam iyice kafayı yerim. Hem kedi niye beslemeyeyim kediye işkence ediyorum demedim içimden geliyor dedim yoksa şu an göğsümde uyuyor kendisi. Sigara da toptan bir dşavurum azaltırsam ben çoğalırım

• oldukça iyi bir insansın. sigarayı azalt. çoğalman iyi, kendine destek olursun.

• İnşallah diyelim bakalım :/

• Deri takım al, bide kırbaç..

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bu enerjini farkli seylere kanalize etmeyi deneyebilirsin, dovus sporlari gibi..

0|0
    0|0
    • İşte o tarz hareketlilik gerektirecek şeyler için de fazla uyuşuğum :/

• Kalemin iyi ise oturdugun yerde yapabilecegin bir sey olarak bir senaryo vs yazmayi deneyebilirsin. Soyle bol vurdulu kirdili.

• İyi bir fikir bu evet :)

• Baska bi doktora git belki ilacinin degismesi gerekiyordur.

0|0
    0|0
    • Doktora gitme fikrinden o kadar soğudum ki :(

• Ama sagligin icin gitmelisin cunku belirtiler hic iyi degil:/ iyi bi doktor bul ona git ama rastgele gitme

• Belki bayaa sonra, teşekkür ederiim

• hafifse kullanmasaydın bi sürü yan etkisi var o ilaçların

0|0
    0|0
    • Kullanmış bulundum daha da beter oldum zaten

• Ayşegül Yıldız.

0|0
    0|0
  • cikisa gel !...

0|0
    0|0
  • aaaa ben böyle takıntı hiç. duymadım belki de okb değilsindir başka bi uzmanla daha görüş

0|0
    0|0
    • Yok bu takıntı değil zaten takıntılarım başka. Bunlar takıntıdan bağımsız son zamanda hissettiğim şiddet duyguları Allahtan bastırabiliyorum ama içime sıkıntı veriyor.

• Yaa :( demek ki aşılamayacak bir şey bununla yaşamayı öğrenmem gerekecek ha

• vardır bı caresı sıkma canını baska doktorlarla daha gorus

Yükleniyor...