CEVAP SORUDA oyunu bilin eig verecem kolay elbette. soru futbol dunya kupasi ilgidir?

ilk dunya kupasinda 1930 yilinda uruguayda yapiliyor, 1950 yilinda hindistan dunya kupasinda cekildi cunku fifa macin ayak yalinlar isteyen futbolculari izin vermedi. 1950 ayni zamanda turkiye acisindan tarih bir gundur. Turkiye elemelerinde gecerek kupaya katilmaya hak kazanmisti, ancak parasizlik yuzunden turkiye brezilyadaki sampiyonlara katilamadi, 2002 yilinda japonya kore organisasyondaki dunya kupasidaysa ulkemiz ucuncu oldu, 1986 dunya kupasindaysa arjantin milli takimi futbolcularina tavuk yemesini yasakladi, gerekceyse tavuk yemenin ugursuzluk getirecegine inanciydi, arjantin yetkililer hakli cikti ve o dunya kupasini arjantin kazandi ve o sene tavuk yemeyen arjantin dunya sampiyonu oldu.

Sorusu soyle: Turkiye'nin parasizlik yuzunden katilamadigi dunya kupasi hangi ulkede duzenlendi?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• 1930 Uruguay

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bunun cevabı nasıl oluyorda soruda merak ediyorum.
    Abi tipin de bu arada karikatür gibi yani doğal bir komiklik var sende :D

0|0
    0|0
    • zaten onceden trt'den gosteriyordu sorular ordan aliyorum. ve buraya yaziyorum. ben once sorumu yaziyorum altinda sorusu var ve cevap uste yaptim aciklamayi icinde

• Brezilya

0|0
    0|0
  • ne kostarika ne de cin ne de sambaci BREZILYA.
    Brezilya.

1|0
    1|0
  • Brezilya'da düzenlenmişti yanlış hatırlamıyorsam

0|0
    0|0
  • arjantin

0|0
    0|0
Yükleniyor...