Neden herkes evde spor yapmak istiyor?

Ne zaman spor bölümüne girsem evde hangi hareketleri yapabilirim diye sorular görüyorum. Özellikle bayanlarda bu daha çok. Bu ısrar neden anlayamıyorum. Para demek çok saçma olur. Şahsen bende öğrenciyim çalışmıyorum da annem gilden aldığım harçlıktan ayırıyorum o şekilde spor salonuna gidiyorum. Bence bir şey bilmiyorken evde yapmak saçma gidin bir spor salonuna hocalar size hareketleri gösterir. Bu sayede daha çabuk sonuç alırsınız, çevreniz genişler, özgüven artar.

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bayanlarda , sadece bayanlara özel salonların sayısı az olduğundan pek erkek olan ortamları tercih etmiyolar , genelde ya dışarda yürüyüşü tercih ediyorlar ya da evde tercih ediyolar bu yüzden

1|0
    0|0
    • Bana bu düşünce saçma geliyor erkekler her yerde yicek gibi bakıyor. Yolda yürürken dik dik bakan, laf atan, konuşmaya çalışan abaza çok. Spor salonuna gitsen de gitmesende o bakışları görüyorsun en azından git.😊

• Hahahha yiğidi öldür hakkını yeme demişler sonuçta 😄

• Teşekkürler teşekkürler teşekkürler tevazruata gerek yok :D:D:D

Erkekler Ne Diyor 11

• bence rahat davrandigi icin

0|0
    1|0
    • Ev daha rahat olabilir kimisine göre ama spor salonunda çalışmak daha çok motive edici.

• Şöyle söyliyim ben ilk başladığım da kiloluydum orda fit kızları gördükçe gitmek istemedim. Ama genede vazgeçmedim. Şimdi ise bana gelip hareket soruyorlar, hoca zannediyorlar, fiziğin çok iyi neden geliyorsun yarışmaya mı katılcaksın diyorlar, instagramdaki sporcular gibi fiziğin diyorlar. Şahsen şimdi iyiki de gitmişim diyorum.

• tabi senin gibide basta cok dusuen var

• Bende spor salonuna gidiyorum kız babası olsam bende göndermem o kadar yavşak tip varki

1|0
    0|0
    • sadece kadınlar içinde spor salonları var ama haklısın

• doğru yiyecek gibi bakıyolar fitness salonunu geçtim voleybol maçlarına sırf bacak görmek için gelenler var >>>>>

• para yok

0|0
    0|0
  • sporr salonundaki kalabalıkta rahat edemediklerindendir belki

0|0
    0|0
    • ilk zamanlar çekingenlik oluyor ama insan zamanla alışıyor hatta kendine bir şeyler katıyor bence.

• Yakın bir zamanda inşallah 😊

• :)👋👋

• üşeniyor

0|0
    0|0
  • Ben evde yapiyorum, kizlar yicekmis gibi bakiyorlar rahat edemiyorum :D asdfsdf

0|0
    0|0
  • Utanıyorlar herhalde

0|0
    0|0
    • Olabilir. Zamanla geçer o da.

• Erkeklerden korkuyorlar 😁😁😁😁

0|0
    0|0
    • Hakları da var yani ama sokakta yürürkende korkuyor insan. 😁

• Fark etmemişim o zaman 😄 ama seni suçlamıyorum 😊

• Teşekkürler Saol moral verdin 😁😁😁 keşke hep konuşabilsek

• dışarda yapacak yer yok insan utanıyor bide deli gibi kosmank var

0|0
    0|0
    • Dışarda koşmak zor ya ben merkezde oturuyorum insanlar deli gibi bakıyor 😄

• Kim mesala

0|0
    0|0
  • 1) Parasal sorunlar (1 lira su parası, 2.50 lira yol parası yani haftada 4 kez salona gidiyorum benim haftalık ücretim 15 lira oluyor 4 haftada 60 lira bide salon aidatı var).
    2) Gitme sorunu evim yakın değil haliyle git gel yemeği ayarla çok vakit kaybediyorum ve yorucu oluyor.
    3) Bir sürü ek masrafı var (et yemek, supplement almak vs.)
    4) Salonda cins cins tiplerin olması.
    5) Supplement kullanımından dolayı gaz yapan insanlar.
    6) Sevmediğim müziklerin çalması (kulaklık çözüm ama).
    7) Alet dolu başka alet yok sıra bekle ee o esnada soğudun.

Ben 6 aylık üyeliğimi başlattım daha önce 2 sene filan gittim ama eylül de bitiyor üyeliğim bitince evde yapıcam. Öncelikli amacım ben sporu sağlığım, genç gözükmek ve zinde olmak için yapıyorum. Kızları etkilemekmiş kas yapıp bunlara ihtiyacım yok ben kendim içni yaparım sporu zaten salona gidenlerin çoğu kızları etkilemek için gidiyor.
    Evimde şınav, mekik çekicem, sehpam var dips hareketimi de yaparım ya da sabahları parka giderim hem ısınmak iin hafif tempoda koşarım parka kadar orada barfiks ve dips harketlerini yaparım oradan eviem dönerim.
    Benim görüşüm şöyle madem kas yapmak için supplementlere onca para veriliyor ki bu çok saçma zararsız diyorlar yan etkileri var sadece bunu kabullenmeyenler var. Ben doktor olsam bana versinler milyon dolarları bende derim supplementler zararsız aksine çok faydalı şu şu işe yarar diye. Spor dergilerinin yarısı bile supplement reklamı neredeyse.
    Her neyse kas yapmak için supplement kullanımı gereksiz özellikle kızları etkilemek isteyen tipler için gidin steroid kullanın testo ve dana işinizi fazlasıyla görür. Kür sonu pctsini ayarlarsın tamam hemde daha az masraflı olur. 2-3 sene çalışacağına 3-4 ay da daha ucuza sonuç alırsın ve daha etkili olur sonucun. Sporuna devam edersen kas kütlenide korursun.

0|0
    0|0
    • Benim özellikle kastettiğim bu işi bilmeyenler. Sen o kadar süre yapmışsın ve çoğu şeyi biliyorsundur. Bu durumda evde de yapabilirsin. evin uzaksa bu büyük bir sorun bişi diyemem.

• Yeni başlayan kişiler için kesinlikle haklısın çünkü eğer en azından o kişi para biriktirip en az 1-2 salona gitsin derim hareketleri görsün etsin nasıl yapılıyor nasıl ediliyor tekniğini öğrensin sonra desin ki ben evimde bu hareketleri yapabilirim diye. Tabi bu istisna dışında internetten videolar ve vücut geliştirme sitelerinden örnek bodyforumtr gibi iyice en ince ayrıntısına kadar okuyup bilgilenmeli. Evde hareketler var ama dediğiniz gibi ilk başta salon tecrübesi bence de şart bu konuda sonradan benim gibi fikrini değiştirebilirler.

• Kesinlikle yani 😄 sakatlanmaya ya da boşu boşuna yanlış çalışmaya gerek yok 😄

Kızlar Ne Diyor 4

• ben de evde yapacağım gizli no sorun bence

1|0
    0|0
    • Zaten bu konularda bilgin varsa evde yapılabilir. Sadece hiçbir şey bilmeyip yanlış yapmanın anlamı yok. 😊

• bilgim var bildiğim şeyleri yapacağım zaten aynen onu ben de çok saçma buluyorum :)

• Karnını doyurmaya para bulamıyor insanlar bu yüzden evde elinden ne geliyorsa onu yaparak güzel görünmeye çalışıyorlar

0|0
    0|0
    • Karnını doyurmaya para bulamayanlara eyvallah ama gezip, kıyafet alıp, dışarda yemek yiyen insanlara benim lafım.

• Tamam.

0|0
    0|0
  • Aynen bencede.

1|0
    0|0
Yükleniyor...