A sınıfı özel hastanelerde ameliyat masrafının %90 vatandaş, %10 u devlet karşılıyor..Mantıklı mı sizce?

Arkadaşlar özel hastanelerde örneğin ameliyat olacaksınız %90 ınını vatandaş, %10 unu devlet karşılıyor... komediye bakarmısınız %90 ını karşılayan %10 ununuda karşılar

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Sadece o mu düzenli Crebros ilaç ve Imex krem kullanıyorum doktora yazdırdığımda normalde ödedeiğimden daha fazla para kesiliyor maaşımdan. Normalde yaklaşık 20TL oluyor kendim alırsam ama doktora yazdırıp sevkle alırsam normalde %20 sini ödemem gerekiyor bir de 9tl ekstra para ödüyorum doktora muayene oldu parasının eczane yüzdeliğiymiş. Çok komik!

0|0
    0|0
  • mantıklı işte

0|1
    0|0
  • Mantikli.Ozele gidiyorsun sonucta.Hic karsilamayabilir de

0|1
    0|0
  • eh devlet hastaneleri ne güne duruo dio devlet özele gitmek istiyosan karşıla dio açıkçası bu maalesefki...

0|0
    0|0
  • böyle mantığa tüküreyim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Gayet mantıklı. Sen adamın hastahanesinde (umarım sağlığın bozulmaz elbette) kalırsan 5 yıldızlı otel gibi hizmet alıyorsun normal hasta bakımı haricinde. Zaten bu hastahaneler biraz da otelciliği barındırır. Yani hem hizmet iyidir, hem malzeme iyidir, hem de uzmanlar özenle seçilir. Kısacası senin için her şeyi senden önce düşünürler. Haliyle çok pahalıdır hizmetleri. Şimdi devlet nasıl ödesin bunu? Diyeceksin ki hiç ödemesin.. Boş ver öyle yapsın ki o hastahaneler de devletin sürekli denetimi altında olsun. Anlayacağın bazı şeyler başka şeylere yarar, o %10 zaten sana çok bir faydası olmaz, onun için de konmamıştır o oran zaten.

0|1
    0|0
  • A sınıfı hastane bulmak çok zor sonuçta.Bazı A sınıfı olanların o sınıfta bile olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Olması gereken hatta %10 bile olmamalı, herkes bütçesine göre gitmeli, paran yoksa devlet karşılamak zorunda değil lüks sayılabilecek sağlık harcamalarını, elbette hizmet olarak sunmuş olsa özel hastanelere gerek kalmamış olsa keşke ama öyle değil. Herşey bir tercih, ve de gelrine göre yönelmeli insanlar alacakları hizmette.

0|0
    0|0
  • a sınıfına gitmezsen daha az ödersin bu sana kalmış.. istersen devlet hastanesine git 0 a yakın öde.. burada yapılan olay zaten özel hastanelerin karını düzenlemek.. a sınıfı dediğin hastanelerin giderleri b sınıfının çok daha üstünde özel hastaneler devlettende ödenek almazlar ama devlet hastaneleri ödenekte alırlar profesör farkıda alırlar alırlarda alırlar yada hiç almazlar herhangi bir doktorla ameliyat yaparlar..

0|0
    0|0
  • evet. oldukça mantıklı. devlet sana hastane yapmış, sen gidip orda tedavi oluyosun. ünüversite hastanelerinde o A sınıfı dediğin hastanelerden çok daha iyi bakarlar. sadece yemekte istakoz yemezsin ve odanın içinde at koşturamazsın. üstelik cebinden 5 kuruş ya çıkar ya çıkmaz.

0|0
    0|0
  • Komedi mi? Bunun adı olsa olsa trajedi olur. Hastaneden taburcu olur, eczaneden ilacını almak istersin. SGK'nın kestiği "muayene ücreti" ve "reçete katkı payı" ilacın bedelini geçer.

Bu ülkede açgözlülerin ve cahillerin sayısı çoğunluk olduğu sürece daha çoook bedeller özderiz biz.

1|0
    0|0
    • aynen oyle.

• sağlığına dıkkat etcen o zaman.saglık da avrupanın en ıyısıyız. hala cahıl mi dıyosun?

• Türkiye'de tedavi masraflarının, Avrupa'da yaşayan insanlar için ucuz olması, sağlığın avrupdan iyi olduğunu göstermez. Ya sosyal güvenlik?

Evet hem cahil hem açgözlü diyorum, sen hangisisin?

• ben özel hastanelere güvenmiyorum o yüzden devlet hastanelerine güvenim çok fazla ve ameliyat falan olacaksam anca tıp fakültesi hastanesinde olurum

0|0
    0|0
  • bence normal. çükü herkes direk özele gidio, özel hastaneler doluo taşıo. parası olanın hükmü geçsin. arkasındayım bu kararın

0|0
    0|0
  • heee medical park tayyipin hastanesi diyorum adamlar işi biliyolar mantıksız tabiki

0|0
    0|0
  • Doğruluğunu bilmiyorum ama %100 bile olsa mantıklıdır. Özel hastaneler tercih edilen hastaneler sonuçta. Ordaki hemşiresinden tut baş hekimine kadar tüm kadro belli kabiliyete sahip kişilerdir.

0|0
    0|1
  • alacağın hizmetin kalitesine göre değişir. ama ben o kadar fark vermem bu kadar vermediğin yerlerde gayet güzel hizmet

0|0
    0|0
  • devlet hastanesınde doktora girdinde ne vardı der özel hastanede buyrun hoşgeldiniz der kültür farkıda var aslında

0|0
    0|0
  • saçmalık boş bir farkı yok yarı özellerin bundan

0|0
    0|0
  • mantıklı tabi sonuçta şahsa dayalı özel hastane

0|0
    0|0
Yükleniyor...