6 AYDA TAM 36 KİLO VERMEK İMKANSIZ MI?

İyi akşamlar arkadaşlar , 95-96 kıloydum 3 ay bıraz dıyet ve spor yaparak 10 kılo verdım 1 aydır aynı kılodayım vermedım ama almadım da haftaya oruc baslıyor oructa zaten veremem temmuz sonuna kadar 85-86 arası gıdıp gelsem yetet boyum 1.55 kılom 86.. bayramdan sonra spor salonuna yazılmayı planlıyorum agustos bası baslıcam ve 6 aylık uyelık yapcam ıns agustos-eylul-ekım-kasım-aralık-ocak olmak uzere.. arkadaslar 6 ay boyunca haftada 6 gun spor salonunda cardıo yaparak ( yuruyus bandı +bısıklet + cross + twıster bacak hareketlerı toplamda mınımum 1.5 saat ) ve sıkı bı dıyet programı uygulayarak 6 ayda 36 kılo verebılır mıyım? eğer verirsem vucudumda sarkma catlama vs olur mu?
nette bı vıdeoda gordum dıyetısyen aynen soyle dıyordu hızlı ve kalıcı kılo verebılmek ıcın haftada 6 gun spor yapılırsa karbonhıdrat ve yag yakımı azaltılıp proteın alımı arttırılırsa hızlı ve kalıcı kılo verılebılır. tavsıyelerınıze ıhtıyacım var lutfen yardımcı olur musunuz?

• ne kadar spor yaparsan yap 6 ayda o kadar kıloyu verırsen vucudun sarkar ve catlar
    50% (2)0% (0)40% (2)Oy Ver
  • 6 ay haftada 6 gun spor yaparsan vucudun sarkmaz catlamazda verebılırsın
    50% (2)100% (1)60% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle seçeneklerinden spor bilginin hurafelerden ibaret olduğunu anlamış bulunmaktayım. İstediğin kadar hızlı ya da yavaş kilo ver vücudun ne sarkar ne de çatlar. Ne sanıyorsunuz derinizi kabuk mu hem kiloyu da şak diye vermiyorsunuz ki verdiniz sayın arada boşluk kalacakta sarkacak ya da hızlı verdiğin derin yırtılacak mı? Spor vücudu vücuda geliştiren bir etkinlik olduğu için hem vücudu yeniler hem gelişim sağlar hem de kötü etkileri ortadan kaldırır yani aşırı spordan en fazla kasların yırtılır oda çoook uzun süre hiç ara vermeden kasları sürekli zorlayarak yani haftanın her günü hiç dinlenmeden aylarca yaparsan ki o 300- 400 kilolarla çalışan insanlar bile bu kadar zorlamıyor. Yanlış anlama da bu saçma ve asılsız düşünceler filmlerden kaldıysa bu görüntüler adı üzerinde film olduğu ve insanları eğlendirmek için yapılmış olduğundan böyle bir durum söz konusu dahi değil. Soruna gelince 6 ayda 36 kilo verilir mi emin değilim ama hakkını vererek ve bilen birisinin gözetiminde yaparsan sağlıklı bir şekilde çok fazla (+20 tabi 3-4 ay sonrasında anca ilk ay sadece görünümün düzelir neredeyse taş çatlasa 5-8 kilo anca verirsin) kilo verebilirsin bunu temin ederim. Vücut yapını bilmediğim için o mankenler gibi olur musun bilemem ve bunu da temin edemem ama eski kilolu görüntüne nazaran at gibi bir vücuda sahip olabileceğini garanti ederim. Spor sabır ve disiplin işidir özellikle başlarda ve bu kiloda çok daha zor olacaktır ama senden istenen zaten ilk aşamada düz duvara tırmanman olmadığı için yavaş yavaş ve istikrarlı şekilde ve yediklerine dikkat ederek bu sporu yaparsan istediğin sonuca %90 ulaşacaksın buna emin olabilirsin.

0|0
    0|0
    • yanı arkadasım senın demene gore her gun spor yapmak ıyı degıl mı? ya ne bıleyım mıllet hep dıyor hızlı kılo verılırse derı sarkar falan ama ben hem spor yaparsam hem de dıyet yaparsam nıye sarksın ya bende sole dusunuyorum derı sak dıye sarkmıcak kı dedıgın gbı dıyelım 1 ay dıyet spor yaptın 5 6 kılo verdın ınsan vvucuduna bakarak anlamaz mı sarkma vs olup olmadıgını.. yanı kardes sen sımdı kısaca spor konusunda ve dıyet konusunda neler onerırsın? nasıl spor yamalıyım haftada kac gun spor yapmalıyım? kac ay spora devam etmelıyım?
      nasıl bı dıyet programı uygulamalıyım vs?
      vucut yapım aslında orantılı kılom esıt dagılmıs ama sole bısey var karın bolgem fazla onu solemelıyım

• Şöyle açıklayım o zaman evine spor aletleri alman hatta evin bir kısmını bu işe ayırman güzel ama emin ol evde spor yapılmıyor o rahatlığın arasında yanlış anlama da kim götünü kaldırıp spor yapacak şahsen ben 1 aydan daha fazlasını yapamadım. Seni de çok iyi anladım için rahat olsun herhangi bir sarkma vs olmayacak şunu söyleyim haklı olarak istediğini elde edince sporu bırakayım diyorsun da o güzel görüntüye ulaşınca sporu bırakacaksın ortam ayağına ne bulursan yiyeceksin yani o ortamın büyüsüyle çabucak kilo alabilirsin sen bana o yorumuma göre vücut yapını tam olarak açıkla bende ona göre diyet listesi önereyim.

• ozelden yazıyorum ordan konusalım arkadasım sagolasın :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Senin şu anki durumuna göre verip veremeyeceğin değişir.
    Mesela 1.60 boyda 40 kiloysan 6 ayda değil 36 ayda 36 kilo veremezsin :)

0|0
    0|0
  • verebilirsin cancan.

0|0
    0|0
    • ama nasıl tavsıyelerın var mı :)

• olur ya kafanı yorma :)

• ama nasıl olacak bu kıılo o kadar kotu bır seykı anlatamam kılolu olmayan anlayamaz bunu emın ol a da z ye butun hayatını etkılıyor ınsanın :(

Kızlar Ne Diyor 1

• 3 ayda 10 kiloyu nasıl verdin tam olarak yaa tam benim ihtiyacım olan şey

0|0
    0|0
    • canım ben 95 kıloydum vucudumdakı su oranı kıloma baglı olarak fazla tabıkı..3 aylık salona uyelık yapmıstım ama toplasan 1 aylık kadar gıtmısımdır.. bıraz yemeden kıstım ogle ısyerınde pılav makarna bulgur ekmek vs almadım corba az ana yemek salata yogurt cacık ne varsa o tarz seyler aldım sabah kahvaltısında 2 dılım ekmekle kahvaltı yaptım aralarda elma yogurt ayran falan yedım bazen dıyet bıskuvı yesıl cayala ama bu 3 ayda cok kacırdıgım oldu hem de cok ona ragmen 10 kılo emınım adam akıllı salona gıtseydm ve dıyetımı uyfulasaydım mınımum 15 verırdım. sana bazı tavsıyelerım olacak.. ben su an 85 kıloyum ve vermem gereken 35 kılo var hedefım 50 kılo.. oncelıkle hızlı kılo vermeye calısma ayda 4 kılo en ıdealı gercekten.. sabah kahvaltısı muhakaka yapmaya calıs oyle mısır gevregı falan degılde bıldıgın peynır zeytın yumurta yesıllık 1 2 dılım ekmek aralarda yogurt ayran cacık kuruyemıs elma meyve falan ıste yıyebılırsın aksam 7 den sonra yememeye calıs... gunde 1 2 kere yesılcay ıcmeye calıs

• ıns tatlım basarılar hedefıne ulastıgında muhakkak yaz buradan olur mu ıyı geceler :D :*

• Ulaşırsam ve unutmazsam inş yazarım canım ☺

Yükleniyor...