5 set halinde 10ar mekik yeterli mi sizce?

Arkadaşlar gün 5 set halinde 10ar tane mekik çekiyorum yeni başladığım için en düşük hali bu sizce yeterli mi? Başka eklemem gereken birşey var mı ?

Güncellemeler:
Hedefim göbeğimin gitmesi :)

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• 1.göbek erimesi için mekik çare değildir.

2.göbekteki ve vucuttaki yağlar ancak ancak kardiyo, diyet yada her ikisiyle birlikte mümkündür.

3.ancak kardiyo çalışması yapılmadan , mekik programı uygularsan karın adelelerin gergin duracağı için o bölgeyi daha ince gösterebilir ancak yağlardan kurtulamazsın

4.karın adelesi çok tekrar ve hız isteyen bir kas grubudur.. ideal tekrar sayısı kişinin kondisyonuna göre değişir..

5.en iyi tekrar sayısı, adelede yanma hissini yaşadıktan sonra +(10-20) tekrardır.. yani sen dizlerini toplayarak hızlı bir tempoyla yarım mekik çek, adelelerinde yanma hissetmeye başladıktan 10 tekrar sonra hareketi kes..3-4 dakika dinlen. bu şekilde 3 set yapman yeterli olacaktır ilk başlarda.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Göbek bölgenizde ki yağlarınıza vedalaşmak için

-En önemlisi Beslenme tarzınızı değiştirmelisiniz,boy ve kilo oranınızı belirtmemissiniz,diyetisyen vasıtası ile kan tahlili yaptırıp size uygun bir diyet listesine sahip olmalısınız

-Un,şeker,tuz,asitli içecekler,fast food tarzındaki hazır gıdalar,yediğiniz ürünleerindeki besin değerlerini dikkat ediniz

-Dinlenmenize yeteri kadar zaman ayırın.

-Spor yapın ama özelliklede göbek eritmek istiyorsanız

1-Kardiyo yapın.Koşu en az 20 dk. yürüyüş en 40 dakika alternatif şeçenekler değişik varyasyonlar deneyebilirsiniz

10 dk bisiklet 5 dk. ip atlama 15 dk koşu vb..yapabileceğiniz karma kardiyo çalışmaları ve mümkünse sabahları aç karına yapın.Vucudunuz stoktaki yağlarınızı enerji olarak kullanacaktır.

bunu takiben yağ yakımın devam etmesi ve karın bölgesinin şekle girmesi için bahsettiğiniz karın egzersizlerini yapmanızda fayda var.Mekik sadece üst karın kaslarını çalıştırır.alt ve yan karın kaslarınızda çalışması çok iyi olacaktır.

Karın egzersizlerindeki yaptığın haraketlerin sayılarını yavaş yavaş attıracaksınız ,ileri günlerde 5*10 set size haliyle yetersiz gelecktir

0|0
    0|0
    • ek olarak karın kaslarınız her gün çalıştımayın birer gün arayla ama kardiyoyu yapabilirsiniz...kaslarınız dinlenmesine de zaman verin...

• başlangıç için iyi ama arttırmalısın

0|0
    0|0
  • setlerin fazla tekrarların az 5 tane 10 yerine 3 tane 20 yap bence

bunun sana faydası 10 yaptığında yağlar ısınmaya başlarken sen ara vereceksin soğuyacak ve yeni 10 da erime çok daha yavaş olacak 20 yaparsan ilkinde ısıtır ikincide iice çalıştırır 3, 20 de ise fayda görmeye başlarsın

0|0
    0|0
  • bu arada mekiği doğru çekiyorsundur umarım. aman bel fıtığı etme kendini. sırtın yerden 9 10 cm yükselmesi gerekiyor maksimum. uzman tv 'de videolar vardı galiba.

0|0
    0|0
  • yanı sızı bılmıyorumda hoca bıze gunde 200 mekık 100 sınav 50 barfıks verdı tabı senınkı ne ıcın olduguna baglı

0|0
    0|0
  • mekik değilde crunch yapsan daha yararlı olur dizlerini 90 derecede olucak şekilde kır arkana cok yaslanmadan gidebildiğin kadar öne git böylece kasları daha cok sıkıstırmıs ve daha cok calıstırmıs olursun.

0|0
    0|0
    • bunu deneyeceğim sağol:)

• dene zaten 6 senedir vucut geliştirmeyle ugrasıyorum güvenebilirsn :) gobek sadece mekikle gitmez ama biraz kardiyoyla yapabiliceğin en iyi şey crunch tır sıkılastırır ve kasları geliştirir.mekiğin bi faydası yok

• Olduğun Yerde 60 Dk Koş Kulağında Kulaklık Takılı Olsun Göbecik Tatile Çıkar .

0|0
    0|0
  • Sana çok :) 3 set 20 tane çek :) Yani Toplam 60 :) Tabii bunu yarım yaparak yap. Sabah kalktığında ve akşam yattığında. Günde 120 olmuş oluyor. 2 ay içinde sonuçları ortaya çıkmaya başlayacaktır. 3 aydan sonra da sonucunu alırsın :)

0|0
    0|0
    • Sabah akşam 50 yapıyorum zaten :) Daha çok yaparım o halde :)

• O imkan yok :)

• Koltukların arasında falan da yapabilirsin mesela :) İmkan yaratılabilir :)

• kardeşim yere sırtüstü yat bacaklarını birleştir,bacaklarını 25-30 cm havaya kaldır indir kaldır indir 8 tekrardan 4 set yap.Ve ip atla.Güzel beslenince de yeterli olacaktır.Nefes alıp vermeyi de iyi yap önemlidir.

0|0
    0|0
  • yeterli bence

0|1
    0|0
  • karın kasları 10 da zorlanıyorsa tamamdır ama 20 en iyisi

0|0
    0|0
  • İncline 5x10 evet bunu flatta yapsan çok bir etkisini görmezsin..

0|0
    0|0
  • çoksa çalış ama azsa kendini fazla yormadan 5 ile 10 arası çekmeye çalış

0|0
    0|0
  • diye tek haraketle yapyosun ki ?istersen ben sana bir program ayarlyım evde yap ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Göbeğim yok sıkılaşmak amacıyla yapıyordum bende günde 5 set halinde başlayıp 50 mekik çekiyordum.Evet ilk başlarda zor oluyor ama zamanla alışıyordun günde 50 mekik az bence, istediğin vücuda kavuşmak için biraz sıkmalısın kendini...

0|0
    0|0
  • Havuzda mekik yaptinmi hic ? Ben 3 hafta yaptim bunu, gobegim falan kalmadi hic inan

Denemelisin bence :)

0|0
    0|0
  • neye başladın hedefin ne ama?

0|0
    0|0
    • göbek :) Gerçi o kadar yok ama yinede rahatsız ediyor beni :)

• Callenetics bir başka yahu favori sporum tek geçerim o videolardaki teyzeyi biliyorum. :D

• sende yapıyor musun? hayranım ben o kadına :) 6 senedir idolum :)

Yükleniyor...